Визуализирани са от 1 до 10 от общо 149

Тема: Търся мнения за мой модел моторна лодка

Threaded View

  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    две напред, едно назад, танго ли беше или валс...

    Здравейте!
    Днес вече имам снимки за публикуване. Не че не показват все още кит, фибран и ребра, но поради неприятното неколкократно тъпчене на едно място ми се наложи да взема мерки. Модела се получава добре, но на няколко пъти при шлайфането ми се случи да го подхвана по-здраво и на точно изшкурена повърхност оставаха грозни вдлъбнатини от пръстите ми. Накрая ми писна да изпълвам и шкуря на едни и същи места отново и отново и реших да изтегля следващия етап по-напред и да заздравя повърхността на модела с един слой стъкло и смола.

    Click image for larger version

Name:	20130719_230105.jpg
Views:	908
Size:	155.5 KB
ID:	6149

    Покрил съм модела с прахов мат 150г/кв.м и епоксидна смола Летоксит 227. Все още не съм решил дали да ламинирам и дъното. Там кита е в повечко и е кораво, а и мисля, че се получи добре формата и почти няма нужда от повече работа. Страните обаче ще ги попроменя, особено в зоната около носа, защото при сегашната форма не съм 100% сигурен дали модела ще се отдели както трябва от матрицата. На по-долната снимка се вижда частично изшкурената горна част на модела и непокритото дъно. Най-вероятно ще обмажа цялата повърхност на модела със смола, оцветител и тиксотроп, за да имам стабилна и що-годе гладка основа за по-нататъшното полиране, както и за да мога да следя докъде да шкуря.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	20130719_230226.jpg‎
Views:	641
Size:	90.6 KB
ID:	6150  
    Любомир Динков

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен