+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 149

Тема: Търся мнения за мой модел моторна лодка

Threaded View

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр. Разград
    Мнения
    29

    Quote Originally Posted by ldv6 View Post
    Ако се разпадне перката на Raboesh
    едва ли... имам няколко и малко практика и наблюдение на подобни екземпляри. не се занимавам с FSR и за такива натоварвания не знам. но има хляб в тях. като алтернатива, за проба до намиране на оптималния размер... вярвам им на каталога - там са дали максимални обороти за ф40-7000об; ф45-6200; ф50-5600об - на 9 страница от каталога им за 2012год.(11стр във файла). ти как ще ги натоварваш и какво ще се случи - ще почакаме да видим на лято.
    Пламен Иванов

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    Ега.ти.перките

    ф50х51,2 (модел 145) при 5600 об/мин. и 9% плъзгане ми дава 4,35 м/сек. А като съм си наумил 7,5м/сек. да гоня аз каква перка да търся, в крайна сметка? 25 км/ч не би трябвало да са толкова трудни за постигане - не търся да поставям световен рекорд. Малка разлика няма да е фатална, но наполовина почти някак не става...
    Любомир Динков

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    Смяна на посоката

    Колеги, ще се сменя посоката. Ще е най-лесно явно да се намери първо перка, която да ми осигури нужната скорост, да се види колко мощност ще и трябва и по това да се нагласи мотор, който да я осигури. Сега разбирам чак какво е имал предвид Иво Горанов преди време като писа, че комплекса корпус-мотор се избира според перката. Заданието за скорост си остава -7,5 м/с, корпуса хубав-лош също (107/23 см) , теглото с тия батерии под 4,5-5кг не мисля, че ще падне, мотора ще е четков със сигурност за първото корито, батериите 2 пакета по 10 R14 NiMH, сумарно 8000mAh, трябва да се намери потопена перка, която да осигури скоростта.

    Айде сега помагайте...
    Любомир Динков

  4. #4
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Мисля определящо е колко е мощен мотора , тъй ,като скороста е кратна към мощноста в кубична зависимост. Това е ,ако не се отчетат характеристиките на корпуса. Мисля ,че при заложената скорост Може да се каже ,че няма да влияят. Та остава ,колко е мощен мотора и оттам при определен винт какви обороти ще имаш . От тук вече по стъпката и ше намериш скороста при определено хлъзгане. Това е на теория. Важното да имаш резерв на мощност в мотора , от там и чрез стъпката ще намериш скороста и ще получиш инфо за батерията. С тоя малък мотор най-вероятно ще прегрееш четките и нещата ще се сговнят ПОвярвяй тоя мотор е пробван на претварване- не става. И то на лодка за захранка на риба.

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    мотора в коша за боклук и продължаваме...

    Ще се търси нов мотор, като не става, не става и толкова, но нещо аритметиката за перките ме върти в кръг...

    Примерно смятам винт ф50мм, стъпка 1,2, т.е 60мм на оборот, при плъзгане да кажем 10% са 54 мм. За 7,5 м/с (450 метра в минута ) се получават 8333 оборота в минута, че са ми нужни, а ми се струват много И ако заложа стъпка 1 се получават или огромни диаметри, или огромни обороти. При по-голямо плъзгане става още по-зле. Къде бъркам?
    Любомир Динков

  6. #6
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Нека Иво да ти направи сметките ,за да е ясно дали може да постигнеш тия обороти с тоя винт и с тая мощност на мотора. Според мен ти трябват поне 300 вата , ама тов а ти го казвам от усет.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Извинавам се в момента съм малко неадекватен от смяна на работно място и тиквата ми е размекната от горещината.
    Наздраве от Нигерия

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен