+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 149

Тема: Търся мнения за мой модел моторна лодка

Threaded View

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    Е, след 15 страници обсъждане едва ли сме точно непознати...

    Имах предвид неща, писани някъде от някого, които съм чел и описал в тази тема и сте ми доказали, че просто не са така. Ако не се бяхте включвали ти, mmfsr, plamby и всички други (да не изброявам поименно) щях да съм още на тъмно за толкова много детайли. Веднъж вече бях писал, че понякога най-сигурният начин да запомниш, че водата е гореща е да се опариш. Не е задължително обаче да е така всеки път. Още по-добре е ако има кой да ти каже - но това не значи, че няма да бръкна понякога във водата ей така, за всеки случай, да видя какво ще стане, дори и въпреки съветите. Затова грешките са си мои. Благодаря за съветите и мненията от всички и не го приемайте навътре, ако не ви послушам всеки път. Нямам времето, силите и ресурсите да греша за всяко нещо, и ако ми спестите някоя и друга грешка, или на някой, който чете тази тема значи барута не е бил все нахалос, нали?

    Благодаря на всички писали в темата, надявам се да продължавате и да не остане като мой монолог.
    Любомир Динков

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    едно моторче...

    Здравейте, днес пуснах за една бърза проба моторчето от Рено 19, което ми се намира. Ето какво представлява:

    Click image for larger version

Name:	IMG_20140203_213051.jpg
Views:	1134
Size:	67.0 KB
ID:	6705

    А ето какво показа под товар (неговата си турбина във въздухозаборника, както си е фабрично):

    Click image for larger version

Name:	IMG_20140203_212240.jpg
Views:	1134
Size:	87.4 KB
ID:	6706

    16V.25A=400W електрическа мощност не е никак зле, мисля. Поради временната липса на оборотомер не знам още какво точно е положението с оборотите, но вече разполагам с мощност достатъчна да ми задвижи лодката, явно. Поради по-ниския волтаж на батериите, с които ще пускам лодката и поради загубите в мотора надали ще разполагам с повече от 250W ефективно предавани към перката, но и на това съм доволен.
    Любомир Динков

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен