Иво, от този форум и от някои други места в нета знам, че се продават винтове както заготовки, които който иска да си пили както иска, така и готови фрезовани т.е. слагаш и караш. Аз за такива се настройвам, готови директно. Сега дали ще са на Octura, Raboesh или някакви други е рано да мисля, както и дали да са с две лопати или три, какъв да е профила им, стъпката и т.н. Ясно е, че няма откъде да разполагам с друга информация освен от форумите, опит нямам никакъв все още, но ми се струва разумно да пробвам първоначално с някакви готови пластмасови няколко вида, на база на препоръка от по-знаещи и от тях да стане ясно какво да си търся от месинг или друг по-солиден материал. Вече съм наясно, че напасването на винт/мотор/корпус в 99% от случаите става чисто опитно, по метода проба-грешка. Ако се пробвам да пиля винтове шанса да ги докарам по-еднакви (огледални) от матрица за пластмасовите или CNC фреза за металните е точно никакъв, така че грешката ми е сигурна.

А за полупотопените винтове се интересувам не по друга причина, а за да не направя някоя магария и да купя такива вместо каквито ми трябват. Знам че трябва да се различават, но по какво точно? Трябва да има нещо, по което като го видя винта и да знам, че става за мен или че не става. Все още не съм намерил обаче някаква характеристика, нещо общо за потопените, което да го няма при полупотопените и обратно. Та те така за винтовете. За рулевите пластини обаче защо да са на отделни сервомотори нямам никаква представа.