Лично съм объркан трябва прочета по обстойно защото явно говорим различни неща.
- какъв проблем е да работиш на високи обороти?
(на Ф1Е съм с 66000 об/мин)
- Трябва да проверя къде съм изписъл тая глупост с комплекса корпус – винт – двигател. Теорията е по корпус се подбира винт и тогава по двойката корпус винт се подбира мотор.
На практка по корпус и мотор се подбира винт и колегите ми са много напред именно в това. Тяхният усет и интоиция компенсират всички теории.
На работното си място имам плавателни съдове проектирани в институти и при приемо-придавателните изпитания разминаванията са над 30 % от заданието и прокта.

Това дето с Весо фиксираме определени значения на мощност или скорост ..... е само да те улесним в ориентацията.

Ако корпусът е този (досега си мислих че е 2.5 -3 кг – нямам време да чета всичко ) и перката е тази на Весо тогава пак не ми излиза сметката с хлъзгане по голямо 4.5 - 5%
При толкова неизвестни не ми е ясно как мога сметна квото и да е

Следващият момент
Движение при постоянна скорост със 7.5 м/с - ако изисква минимално 300-330 вата то достигането на тази скорост иска запаса за който посочва Весо да е поне 1200 и контролер като тези за хелитата да развъртат бавно с възможно най ниска начална честота на въртене и действащи ограничения по ток.

Вече ми заеха пъна на поляната! Наздраве!