Значи, ако съм разбрал правилно, не е проблем (освен за моторите) да имам и диференциално управление на моторите и управление на по едно серво на рул на всеки винт, като ползвам по един спийд на мотор с миксиране на командите за завиване, което пък се прави от настройките на комплекта предавател/приемник. Само не знам при това положение колко канала трябва да има дистанционното? Четири канално май трябва да е достатъчно?

За позицията на рулевите пера сега вече също ми светна:
1. потопен винт под корпуса върви с потопен рул. Не ми се разваля визията на лодката, а получавам по-добро ускорение, но по-ниска максимална скорост. Трябва да не са ми твърде високи оборотите на винта, защото иначе се получава кавитация. Потопените винтове не пречат на излизането на глисаж, ако дъното позволява това.
2. Изнесен винт отзад върви с изнесено рулево перо. Стърчат всички части от кърмата, но трябва в този случай да се ползва винт от полупотопен тип (винта е високо и винаги поне една лопата е във въздуха). Това означава възможност за достигане на супер висока максимална скорост поради няколко причини, но най-вече заради невъзможността да се получи вреден ефект от неизбежно получаващата се кавитация, защото падащата лопата вкарва въздух в зоната на ниско налягане. Това предотвратява колапса на балончетата кипнала вода (пара), но пък се отразява на ускоряемостта на лодката - така поставен такъв тип винт повече пени водата при старт или даване на газ от ниски скорости и заработва правилно едва след излизане на глисаж.

Ако съм разбрал правилно значи ще се придържам към вариант едно и ще ми излизат два дейвуда отдолу като продължение на издадените части на надлъжните ребра на дъното и ще съм с потопени винтове с по едно напълно потопено рулево перо срещу всеки винт. Посоката на въртене на винтовете може да е произволна, стига да се въртят противоположно (вече съм с рул на винт). Ще мисля какъв редуктор да ползвам, за да не въртя прекалено бързо винтовете. А едно серво може ли да задвижи и двата руля ( като тяга)?