Ето сега и малко по-подробно по това как стигнах до тука...

Първо се заиграх да си правя сандвич-панел. За скелета на позитивния калъп, който сега изграждам щеше да ми е перфектно да си взема един лист 125*200см буков 4мм шперплат от Топливо за 18лв всичко, ама нали трябва да си отварям работа, та...
Първо свалих на един гардероб вратата - не ми се намираше нищо друго с нужния размер. След два слоя PVA с дълго изчакване да изсъхне се заех да си направя сърцевината...

Това е Депрон 3мм подов, като сега качвам снимки от правенето на сандвич панел №3 - при №1 просто налепих всичко и се оказа, че депрона има твърде малка якост на натиск и панела се деформира при натоварване. Та като седнах и помислих се сетих, че на фабричната сърцевина Lantor Coremat има много на брой малки дупчици, през които смолата свързва двете кожи. С помощта на един бодлив валяк за саморазливни замазки си маркирах листа депрон и с 2.5мм свредло допробих всички дупки, които ми трябваха. Панел 2 беше с по-малко дупки, а на този са 720 за 23/70см... Който иска нека смята колко има в кв.м. - на мен около 1000 за двата панела ми стигат!

Uploaded with ImageShack.com

Това е вратата на гардероба след като PVA-то изсъхна и съм положил първо смола Епокса Ап-1, после 1 слой би-аксиал 450г/кв.м., после 1 слой плат 2/2 240г/кв.м, напоил, пропил и изгонил балончетата въздух и сега е ред на сърцевината.
Uploaded with ImageShack.com

Тук сърцевината е прясно положена и притисната към по-долните слоеве. Вижда се как част от излишната смола излиза отгоре през дупчиците:
Uploaded with ImageShack.com

Тук полагам 2/2 240г/кв.м. върху сърцевината. Много добре се вижда докъде съм притиснал плата по пропиването със смолата - стъклените платове стават прозрачни при пропиване.
Uploaded with ImageShack.com

Тук целият плат е пропит и току-що съм изгонил балончетата.
Uploaded with ImageShack.com

Това е крайният слой - биаксиала.
Uploaded with ImageShack.com

В процес на пропиване...
Uploaded with ImageShack.com

И моята Подръчна Домашна Система за Изправяте на Панели, Гонене на Излишна Смола и Бързо Стягане.
Включва друга ПДЧ-плоскост, намазана с PVA два ката и стояла на слънце до сгорещяване. Това със сгорещяването се оказа грешка, защото смолата стегна за под минута и каквато е гъста Епоксата нямаше време да избяга излишната смола навън под тежестта на 40 кг вода. Също така ПДЧ-то се измята от нагряване на слънце, така че и оттам се раждат проблеми.
Uploaded with ImageShack.com

Като цяло депроновият сандвич панел на мен ми свърши работа (то поне още 10 материала щяха да станат, и всички по-евтино), но слабата якост на депрона компенсира ниската цена. Като избор на сърцевина има големи възможности и това чудо да отварям на ръка с въртеливо движение 1000+ дупки, за да се получи изобщо нещо не мисля да го повтарям.