До колегата dancho1 - прав си за скоростта и устойчивостта, май съм чел твърде много теми за моно, еко, хидро и катамарани - тия 50км/ч, които съм ги писал в първият си пост, като се замисля са ми прекалено много, като за този корпус. Аз нарочно се отказах от проектиране на стъпало на дъното на корпуса (мисля, че така се казваше), едно че май не ми отговаря на периода - 20-те години и друго, че я планирам да се движи в мащаб. Някъде бях чел, че по онова време средните скорости по трасетата са били около 40-50Kt. При мен средна ще излезе 8-10 км/ч, предполагам максималната по права линия ще трябва да е не повече от 25.

До Иво горанов - честно казано 3,5см газене като величина се получи по оня силно научния метод с вдигането на наплюнчен пръст и определяне оттам каква е посоката на вятъра.

Метацентрична височина не беше ли съотношението на центъра на формата над водолинията към центъра на тежестта?

Нямам ни най-малка представа до къде ще потъне тази моторница, като я пусна на вода някой ден - ако се пробва да се преквалифицира в подводница, аз пък ще помоля някой модератор да ми прехвърли темата в раздел Стендови модели, след като си я извадя и подсуша...
Нямам представа каква апаратура ще има в нея, нито колко ще тежи апаратурата. Нямам и ориентация какво водоизместване ще има при тия 3,5см, или при 2,5 например, и оттам да си направя сметка (след изработване на корпуса и претеглянето му) какво ми остава като полезен товар.
То че си нямам представа от статична устойчивост и от самолет се вижда, но се надявам да я направя възможно най-лека, за да има накъде да слагам баласт, да балансирам с апаратурата и т.н.
Какво трябва да направя за постигане на по-висока устойчивост?

А някой има ли мнение по оформлението на дъното? Успоредните на кила ръбове дали са достатъчни като височина, за да придадат на лодката стабилност на траекторията в завоите? Сега е момента за внасяне на подобрения и промени в модела - като се направи матрицата ще е вече късно...