Визуализирани са от 1 до 10 от общо 149

Тема: Търся мнения за мой модел моторна лодка

Threaded View

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    Търся мнения за мой модел моторна лодка

    Здравейте!
    От известно време обмислям идеята да си направя електрическа лодка с дистанционно управление. Четох из нашите и чужди форуми, гледах и из електронните магазини какво се продава, но все нещо не ми харесваше в моделите. Засега все още имам много неща неясни, но вече съм сигурен в следното:

    1. Не искам лодката ми да е състезателен модел. Мнението ми е на 100% лаик, но глисиращите корпуси в състезателните класове въпреки страхотните си постижения просто не ме привличат естетически. Технологията на изработка в тази област обаче има огромни достойнства, така че клоня към композитен водоизместващ корпус.

    2. Понеже (ако стане) с тази лодка ще се занимават и децата ми, тя не трябва да е точно копие на съществуваща лодка - по палубите им има огромен брой дребни детайли, а за всекидневна употреба във водата и то често в детски ръце това е непрактично. Явно ще е нещо стилизирано.

    3. Не търся голяма скорост - проектна засега ми е 50 км/ч максимум. По принцип не ми е особено важна, искам лодката да повдига носа като плава, да е послушна при промяна на посоката, но без да е нервна и общо взето да изглежда добре.

    Като резултат ми се получава нещо като стилизиран модел в мащаб 1/10 горе-долу на някоя от американските или английски състезателни моторници от 1920-те и 30-те години (или нещо като ония лъскави лодки, които ги направиха на трески във Венеция във филма "Индиана Джоунс и последният кръстоносен поход"), с горе-долу такъв вид и изпълнени със съвременни материали. Видът на Swallow, която m_itko прави и публикува тук и на Baby Bootlegger, която Fokkerc си прави ме амбицираха и мене. Засега си мисля за потопен винт с ъгъл 15-20 градуса на дейвуд 320мм ф4.

    Така че си изтеглих куп снимки на разни лодки от нета, изтеглих си и Delftship и запретнах ръкави. Резултата, на този етап е на прикачените изображения. Заложеният размер е 86 см дължина, 19,5 ширина и 9,5 височина. Бялата линия на снимките е нивото на водата при газене 3,5см.

    Моля за мнения от по-разбиращите какви грешки съм допуснал при проектирането на формата на корпуса - тъй като ми е първи проект не е дори теоретично възможно да ми се е получило от раз.

    Благодаря предварително!
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	Mono2part_side2.jpg‎
Views:	1514
Size:	114.3 KB
ID:	5920   Click image for larger version

Name:	Mono2_bottom_front.jpg‎
Views:	1372
Size:	22.3 KB
ID:	5921   Click image for larger version

Name:	Mono2_Linesplan.jpg‎
Views:	1535
Size:	98.6 KB
ID:	5922  
    Последна редакция от ldv6; 20.05.2013 на 00:51. Причина: допълване
    Любомир Динков

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 4 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 4 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен