+ Ново Мнение
Страница 9 от 15
ПърваПърва ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 81 до 90 от общо 149

Тема: Търся мнения за мой модел моторна лодка

  1. #81
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    Да допълня

    Забравих по-горе да напиша че понеже не зная какъв е винта, който съм си купил съм замислил и проба с винт на повърхността, а и понеже при водоизместващ корпус винта се върти в плътна вода, а при излизане на глисаж може да се получи аерация - за справка. На мен глисаж не ми е нужен, по-скоро мащабна скорост и да надига носа поне малко лодката. В тази връзка ако не дай си боже реша, че е бърза ще се върве към оптимизация в посока намаляване на скоростта до някаква приемлива като начин да се увеличи времето наплаване с един заряд.
    Любомир Динков

  2. #82
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by ldv6 View Post
    Забравих по-горе да напиша че понеже не зная какъв е винта, който съм си купил съм замислил и проба с винт на повърхността, а и понеже при водоизместващ корпус винта се върти в плътна вода, а при излизане на глисаж може да се получи аерация - за справка. На мен глисаж не ми е нужен, по-скоро мащабна скорост и да надига носа поне малко лодката. В тази връзка ако не дай си боже реша, че е бърза ще се върве към оптимизация в посока намаляване на скоростта до някаква приемлива като начин да се увеличи времето наплаване с един заряд.
    Любо
    обезсмисляш това което пиша и почваш леко да ме....... по кокалчетата
    В твой интерес е да зарежеш перката. Направи всичко останало и остави перката на ..........
    В момента в който матаматиката е захранена тя работи.
    Не напразно ти показах ИзперкоПъзела!!!!

    Няма перка дето работи в плътна среда освен ако работи на дълбочина равна на безкрайност!

  3. #83
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    ОК

    Иво, опитвам се да ги разбера нещата. Може и някои неща да не ги правя правилно,може и да опитвам да откривам топлата вода. Все пак разполагам с ограничени знания. Мненията в темата са важни за мен, както твоите, така и на останалите, които са писали и се надявам да продължават да пишат и занапред тук. Сигурно е, че ще вземам решения, които човек с опит ще определи като погрешни, но пък моят опит (нямащ много общо с моделизма) показва, че най-добрият начин човек да запомни, че котлонът е горещ е като се поопари...

    И понеже става дума за модели, винаги има и следващ модел...
    Любомир Динков

  4. #84
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    И на мен нещата не са напълно ясни.
    Не съм спрял да експериментирам. И постоянно се сблъсквам с необясними резултати.

    При потопените перки може да се каже че има няква яснота. (независимо че и те работят с извесно количество въздух)

    Но при полупотопените една и съща перка не е подобна на себе си. Така че идеята с опит на повърхността не ми хареса. Няма как да ползваш резултатите.

  5. #85
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    най -после го намерих

    Това е един нежелан сценарий при който винта товари повече от опита с тенжерата.
    http://www.youtube.com/watch?v=WZwKSbI8ht8

  6. #86
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    Е, то май няма нужда от разяснения това...

    Прави ми впечатление обаче качеството на корпуса, който демонстрират...
    В обяснението към клипа пише, че онагледяват три сценария - първо излизане на глисаж (planing), второ равномерно движение (cruising) по равна водна повърхност с 40kt и трето движение при насрещно вълнение. Не знам аз ли не отбирам дотолкова или са се объркали и вместо planing е трябвало да напишат jumping (подскачане)... Гледал съм на филм Bluebird K7 как се плъзга по водата, гледал съм и Baby Bootlegger как се носи - http://youtu.be/C3XVUjVkXqI. Друга бира някак си...
    Любомир Динков

  7. #87
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    То това на видеото си е скачане от всякъде.
    Имах една експериментална лодка дето правеше същите подскоци.
    За това и го посочихх щото при подобни рязки претоварвания винта товари по жестоко от тенжерата.
    При мен на друга моя играчка статичният ток е около 140 ама по даталогера съм виждал 196 (хидро-1)
    Има и сценарий с друга крайност при който преди да достигне глисаж лодката се премята.
    Явлението се обяснява с ефект на Вагнер. Дори сме го заснели.
    http://www.youtube.com/watch?v=gnPsUJf-KpE
    При тебе този ефект е много малко вероятен
    Последна редакция от Иво горанов; 30.12.2013 на 10:49.

  8. #88
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    За пропелерите и руловете...

    Здравейте на всички! Намерих две картинки в нета, които мисля, че могат да бъдат полезни:

    Click image for larger version

Name:	IMG_0001a (Small).jpg
Views:	481
Size:	42.3 KB
ID:	6665


    Click image for larger version

Name:	propaperture.gif
Views:	454
Size:	10.5 KB
ID:	6666

    Обясненията са на английски, но смятам че всеки би се ориентирал. Свалени са от форума www.modelboatmayhem.co.uk.
    Последна редакция от ldv6; 12.01.2014 на 11:36.
    Любомир Динков

  9. #89
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    по скоро вредни от колкото полезни

    Мое мнение е че са по скоро вредни от колкото полезни.
    това е пренасяне теорията за големите плавателни съдове към модели те ни.
    Втората картинка е за водоизместими плавателни съдове чиято намокрена площ не се изменя с изменението на скоростта.
    Осмен това формата на кърмовата част дрябва обеспечава поддържане на надналягане за избягване на кавитация. (това е неприложимо за нас)

    Първата е пренасяне на остарели схващания за винто рулева група.( конфигурация и разположение).
    На всичко отгоре ъгълът на оста на руля е сбъркан трябва е напред не назад ако въобще се налага налага да го има.

  10. #90
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    Ето...

    По въпроса с втората картинка, ето няколко картинки на типа модели, за които е актуална:


    Click image for larger version

Name:	Aft 2 (Medium).jpg
Views:	475
Size:	75.2 KB
ID:	6667
    Click image for larger version

Name:	DSCF0256.jpg
Views:	465
Size:	60.5 KB
ID:	6668
    Click image for larger version

Name:	DSCF0270.jpg
Views:	473
Size:	92.5 KB
ID:	6669

    Вижда се, че са изпълнени различно - може би реалноте кораби са така направени...
    Любомир Динков

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен