+ Ново Мнение
Страница 11 от 15
ПърваПърва ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 101 до 110 от общо 149

Тема: Търся мнения за мой модел моторна лодка

  1. #101
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by ldv6 View Post
    Ето и снимките на перките:

    Приложение 6670

    Приложение 6671



    Приложение 6672
    Това са полупотопени винтове работят на границата вода въздух.
    не стават за лодката
    В тенжерата гълтат малко ток щото забират много въздух
    и резултатите от тенжерата можеш ги забрави

  2. #102
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    Давай сначале, значи...

    Е, липсата на положителен резултат била резултат някакъв сама по себе си, казват...

    А по какво да позная следващия винт дали е за потопена работа?

    Вече имам с какво да работя - повече мощност ми трябва (поне двойно), скорост 5м/с почти ме устройва, 7,5м/с би било идеално. Размерите за дейвуда и руля ми бяха много важни, сега остава да довърша модела , ама е много атудено за работа със смоли...

    10-тина килограмово серво дали ще е достатъчно за руля?

    Благодарско за отговорите ! Не будалкам никого и не правя рибарска лодка. Някой ден може и да сглобя един траулер, но поне захранка няма да мъкне...
    Любомир Динков

  3. #103
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    винтовете за твоята работа са приблизително с такива форми
    имат стъпкови отношения 1.1 - 1.2 имат 15- 17% отношение на лопатите
    http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/43/3jcr.jpg

    Разположенията ти ги написах. Ако някой колега има опит с подобни може сподели също или съветва.

    Серво с 7 кг за тази скорост е достатъчно
    размерите на перото на руля не сме ти дали все още

  4. #104
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    Перки

    Моите перки съм ги вземал от магазин Хобито в халите в Пловдив, но там са само такива (полупотопени), явно. Къде в България има възможност да се купят или поръчат потопени? Никъде из онлайн магазините мисля не съм попадал на друга форма, всичките, които ги има ми приличат на моите, а не на примера...

    По въпроса с повечето мощност ще се въздържа за момента да мисля за друг мотор, така или иначе първото корито от матрицата ще е тестово и няма да е лошо да е по-бавничко - и аз, и сина ми ще се учим на управление на него, за по-нататък ако корпуса става може и да оборудвам едно корито с бръшлес и ли-по за по-малко тегло и повече скорост, но това още е далече...

    А за руля ако искате казвайте, ако не аз ще питам по-нататък така или иначе.
    Любомир Динков

  5. #105
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Нещата отиват към ДВГ май с тая ниска мощност и високо тегло единствения изход е двигател с редуктор и тръба .Ина1е ше си я разхождаш и ще се ядосваш Другия вариант е добър бръшлес и полимерки, но цената ще прескочи тая на ДВГ-то.
    Пусни я първо така и после му мисли.

  6. #106
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    Не помня вече дали съм го писал това по-напред в темата, но засега се уча на работа със смола и платове успоредно с другото в моделите. Правил съм разни неща от стъклопласт преди, но това ми е първото отделно изделие направено от-до. Така че ако всичко е наред с модела и после с матрицата по този модел, първото корито ще е от стъкло и тестово муле по всички параграфи. После ще има поне още едно корито, този път от въглероден плат, което вече може да се стремя да е максимално леко, с бръшлес и ли-по. В първото само R14NiMH-ките са ми 1,61 кг, та теглото няма как да е малко. Поне скорост не търся, по-скоро да видя как се държи на вода корито, което сам съм проектирал. Ако да кажем съм го объркал тотално и на завоите се накланя навън, или някаква друга дивотия се случи няма да съм вложил много пари поне в първото корито и няма да ме е яд да го зарежа.

    А за задвижване с ДВГ не ми се занимава с метаноли, етери и чорби някакви, а за бензинов мотор май е прекалено малка лодката. А и доколкото знам задвижването е друго там, с жила някакви и доста различно като цяло. Не съм се отказал от идеята за два ел. мотора, но не и за първото корито, да видим на какъв край ще излезе работата с перките първо. Propshop http://www.prop-shop.co.uk/ имат например каквито ми трябват, но ми се иска да си намеря в Бг. Иначе трябва да давам обяснения на жената какви са тия поръчки за чужбина от нейната кредитна карта, по £25 за перка без доставката, и честно не ми се занимава - не че не плащам аз вноските, но все пак като дойде извлечението...
    Последна редакция от ldv6; 13.01.2014 на 10:16.
    Любомир Динков

  7. #107
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Любо
    първо избий си PROPSHOP от главата! С нищо не са оправдали цените си!!!
    При лодка като твоята с много неизвестни ти трябва перка 0.8 -09 стъпково и 16-17 дисково
    Такава няма лесно достъпна.
    затова ти посочих от това което е в индустриални количества и ще ти свърши работа.
    Свързваш се Кабаков от Пловдив той прави подобни за FSRV
    Ти няма правиш чудеса така че перките които има ще свършат работа след поодялкване.

  8. #108
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    Серво машинки

    Здравейте!

    Вече си имам и два броя серво машинки Traxxas 2075 цифрови, с четкови моторчета, водоустойчиви, 9-килограмови на 6V. С пластмасов редуктор са, но ми изглеждат много добре направени. Така дори да реша да съм с два мотора и два руля, ще мога да ги командвам еднакво.

    Никъде не намирам ел. данни на тия машинки, а ме интересува колко ток харчат в най-лошия случай (блокиран ротор, мисля). Идеята ми е да си избера външен ВЕС за тях и приемника, но без ампеража ще трябва да стрелям на сляпо. Дали има шанс някакъв стандартен ВЕС на 6V/1A изход да не е достатъчен за двете серва и приемника? Или трябва да търся 3А, примерно?
    Последна редакция от ldv6; 24.01.2014 на 08:45.
    Любомир Динков

  9. #109
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр. Разград
    Мнения
    29

    Шансове и варианти за действие има много... Например може да си измериш колко ти дърпа сервото. Можеш всяко серво да го захранваш със собствен източник на напрежение. В руски форуми дори предлагат приемника да е на отделни батерии или акумолатори, защото по общото захранване може да има шумове. Каквато и да е борбата с тях пак влияят на чуствителността. Говорят и за оптронно развързване на всички канали от приемника. Може и нищо от това да не направиш и пак да ти работи. Машинките ти все пак не управляват гуми на авто модел или големи плоскости на авиомодел. Токът на консумация на електромотор зависи от натоварването му. За винтовете - от "ненов" от форума на Моделистика - от неговия сайт доставя продукти от "Рабоеч" http://www.raboeschmodels.com/index....ne-accessories
    Пламен Иванов

  10. #110
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Относно консумацията на серво - ако даталогера ти отчита, тогава би имало смисъл да се заиграваш в мерене на тока.
    по това което съм виждал за Savox SC-1252MG е 1.2 А ама ти си твърде далеч от ползване на руля за стабилизатор.
    Твойте проблеми ще почнат при скорости над 8-10 м/с. Там ще се наложи и ти да оптимизираш рул за да свалиш тока.
    за всеки случай те съветвам външен бек 3 А
    Последна редакция от Иво горанов; 25.01.2014 на 11:43.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен