Резултати от анкетата: Собствена изработка или Готов от магазина

Гласували
58. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Собствена изработка

    45
    77.59%
  • Готов от магазина

    13
    22.41%
+ Ново Мнение
Страница 1 от 3
1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 25

Тема: Собствена изработка или Готов

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7

    Собствена изработка или Готов

    Здравейте преди малко се сетих за една анкета за да видим Моделистите в България какви модели предпочитат - собствена изработка или готов от магазина, и напишете едно изречение Защо ?
    Успех.

  2. #2
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    Зависи какъв е модела и като направиш равносметка колко ще ти излезе да го направиш сам и каква е цената на готовия модел тогава можем да мислим да деламе или да купуваме готов модел

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    53

    по темата

    Твърдо за саморъчно правен.След направата удоволствието е несъизмеримо а и при самата направа откриваш много нови неща всеки път.Цената тук няма значение защото все пак е за удоволствие и когато тогава.
    Христо Лозанов гр.Пловдив
    'Темпо' 10 RC

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Подкреням мнението на Hristo Lozanov. Аз изработвам сам, почти всички части които са ми по силите.
    Неделчо Брънчев

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    11

    Аз мисля, че моделист може да се нарече САМО човек, който сам си прави моделите, другите са само потребители на готови продукти и не могат да се имат за МОДЕЛИСТИ !!! Ако си купиш готова храна от магазина и я изядеш, не казваш, че си готвач, нали !!!

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ако имам достатъчно свободно време и богат избор от продукти, предпочитам да си сготвя сам.
    Но ако времето ми е недостатъчно или нямам необходимите съдове, уреди и продукти, си купувам готова храна или такава, която с малко усилия, подправки, претопляне или доизкусуряване ще ме нахрани.
    Аз лично не мога да готвя по цял ден, тъй като съм на работа. Готвя вечер по 30-тина минути. През уикендите обикновено не готвя, защото тогава консумирам сготвеното...

    Г-н goti, Вие готвач ли сте?
    Виждам, че сте от Пловдив. Ако имате готови ястия, заповядайте на кулинарните ни сбирки! Те се провеждат всяка събота (и/или неделя) в кухнята в град Раковски.
    Георги Русинов

  7. #7
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by goti View Post
    Аз мисля, че моделист може да се нарече САМО човек, който сам си прави моделите, другите са само потребители на готови продукти и не могат да се имат за МОДЕЛИСТИ ....
    Прекалено крайно изказване, което изключва от кръга на моделистите хеликоптерджиите и автомоделистите.

    Според мене общото, което обединява всички моделисти, е не правенето на модели, а любовта към моделите, във всичките нейни измерения - правене, тунинговане, колекциониране, ремонтиране, каране или летене, четене на литература по въпроса, сбирки с приятели и разговори по въпроса, ходене на съвместни мероприятия, състезания и т.н.

    Няма смисъл да се изпада в крайности. Дори и тези, които сами си правят моделите, пак си купуват сервота, жироскопи, спийдове, апаратури и т.н. Важи и обратното - тези, които купуват готови модели, веднага след това започват да ремонтират и тунинговат. И едните и другите карат - кой повече, кой по-малко. Истината е, че всеки един моделист е някъде по средата между двете крайности - 100% направен или 100% купен модел. Всеки прави нещо (кой каквото може и каквото желае) и всеки купува нещо (ако правенето не си струва поради ниската цена на това нещо).

    Аз например разбирам от електроника и ако поискам, мога да си разработя и направя собствен спийд контролер. Но предпочитам да си го купя. Е това прави ли ме по-малък или по-лош специалист по електроника? Ако все пак взема и наистина направя спийд контролер, трябва ли да обвиня всички останали, че нямат право да се наричат електронни специалисти?

    Анкетата е донякъде подвеждаща, защото в нея като отговори са посочени само двете крайности. Няма нито един междинен отговор.
    Росимир Матеев

  8. #8
    Забранен
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    11

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Ако имам достатъчно свободно време и богат избор от продукти, предпочитам да си сготвя сам.
    Но ако времето ми е недостатъчно или нямам необходимите съдове, уреди и продукти, си купувам готова храна или такава, която с малко усилия, подправки, претопляне или доизкусуряване ще ме нахрани.
    Аз лично не мога да готвя по цял ден, тъй като съм на работа. Готвя вечер по 30-тина минути. През уикендите обикновено не готвя, защото тогава консумирам сготвеното...

    Г-н goti, Вие готвач ли сте?
    Виждам, че сте от Пловдив. Ако имате готови ястия, заповядайте на кулинарните ни сбирки! Те се провеждат всяка събота (и/или неделя) в кухнята в град Раковски.
    Благодаря за поканата ! С удоволствие бих уважил сбирките Ви, но само да не бяха в Раковски, там не желая да ходя, нищо лично, просто въпрос на лична хигиена !

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Не виждам връзката между лична хигиена и летищна писта, но както и да е. :) Може би Ви притеснява фактът, че същото място не много отдавна е било уранова мина. Ако е така - разбирам напълно.
    Така или иначе на този етап тази писта е най-доброто място за РЦ модели. Всеки е добре дошъл, стига да носи със себе си добри намерения!
    Георги Русинов

  10. #10
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Аз съм фен на правените модели. Кеф ми е да конструирам и изработя нещо и да го литна.
    Чертежи не ползвам, спазвам горе - долу пропорциите. Харесва ми да експериментирам.
    Ама по отношение на експеримента, Весо Драганов има да го гоним...

    Инак за купени и правени - кой както му харесва. Някои предпочитат карането и не им се занимава с изработка, други им харесва работата по модела, карането не им е стихия... Напоследък повече ми се кара, позанемарих последния модел, малко ми остана.
    Последна редакция от muns; 19.04.2010 на 16:03.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен