Ами да изразя и аз моето мнение.Да питам колегата Steff какво разбира под собствена изработка?Случайно съм попадал на клипчета в нета на разни "болни мозъци" които си изработват безколекторни двигатели собственоръчно -магнитопроводи , оси , статори , ротори.Ама не могат да си направят магнитите и си ги купуват включително лагери и медна тел.Значи пак не го е направил сам.А един друг беше направил 8 или 12 (не помня вече) цилиндров редови ДВГ с кобилички който не беше по дълъг от педя .И аз искам да си направя нещо от нулата , но това е свързано с много свободно време и средства.По един или друг начин всички ползваме готови продукти.Един колега в подобна тема ни беше разделил на моделисти и сглобимоделисти.Еми аз съм от вторите.Като се замисля над 98% сме такива по тази логика.Нищо лично към твоята анкета но тя в случая ме обижда до някаква степен.Какво значение има дали съм си купил или "изработил" модела?Не е ли по важна любовта ни към това хоби?Лично познавам човек който си направи планер с разпереност 3м. който лети чудесно , но той не може да го управлява.Той от кой е?