Резултати от анкетата: Собствена изработка или Готов от магазина

Гласували
58. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Собствена изработка

    45
    77.59%
  • Готов от магазина

    13
    22.41%
+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 25

Тема: Собствена изработка или Готов

Threaded View

  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    11

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Ако имам достатъчно свободно време и богат избор от продукти, предпочитам да си сготвя сам.
    Но ако времето ми е недостатъчно или нямам необходимите съдове, уреди и продукти, си купувам готова храна или такава, която с малко усилия, подправки, претопляне или доизкусуряване ще ме нахрани.
    Аз лично не мога да готвя по цял ден, тъй като съм на работа. Готвя вечер по 30-тина минути. През уикендите обикновено не готвя, защото тогава консумирам сготвеното...

    Г-н goti, Вие готвач ли сте?
    Виждам, че сте от Пловдив. Ако имате готови ястия, заповядайте на кулинарните ни сбирки! Те се провеждат всяка събота (и/или неделя) в кухнята в град Раковски.
    Благодаря за поканата ! С удоволствие бих уважил сбирките Ви, но само да не бяха в Раковски, там не желая да ходя, нищо лично, просто въпрос на лична хигиена !

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Не виждам връзката между лична хигиена и летищна писта, но както и да е. :) Може би Ви притеснява фактът, че същото място не много отдавна е било уранова мина. Ако е така - разбирам напълно.
    Така или иначе на този етап тази писта е най-доброто място за РЦ модели. Всеки е добре дошъл, стига да носи със себе си добри намерения!
    Георги Русинов

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Аз съм фен на правените модели. Кеф ми е да конструирам и изработя нещо и да го литна.
    Чертежи не ползвам, спазвам горе - долу пропорциите. Харесва ми да експериментирам.
    Ама по отношение на експеримента, Весо Драганов има да го гоним...

    Инак за купени и правени - кой както му харесва. Някои предпочитат карането и не им се занимава с изработка, други им харесва работата по модела, карането не им е стихия... Напоследък повече ми се кара, позанемарих последния модел, малко ми остана.
    Последна редакция от muns; 19.04.2010 на 15:03.

  4. #4
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    При мен, хубавото при правенето на модели е свободният избор. Правиш каквото си искаш и караш каквото си искаш, а не каквото има. Да кажем, искаш някакъв стар бомбардировач, който не се продава под формата на модел. Правиш го и вече си готов да бомбардираш даскалото.
    Последна редакция от denisista; 01.04.2011 на 20:23.
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2012
    Живее в
    КАЗАНЛЪК
    Мнения
    3

    Собствена изработка или готов

    Здравейте Колеги Авиомоделисти и любители на леката и ултралека Авиация . Със голямо желание искам да споделя Темата защото е много важна за изграждането на авиомоделизма и самолетостроенето в Република България . Аз лично съм за изграждането на собствен авиомодел защото по този начин човек сам доказва своята авиационна компетентност при конструирането на самолети . По този начин макар и трудно в днешни времена на пазарната конкуренция трябва да покажем на света че в Република България могат да се правят самолети и моделизъм от младите хора и че не само Китай и останалити велики сили са способни на това .

  6. #6
    Наблюдател Аватар на dancho1
    Регистриран
    Dec 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    43

    Собствена изработка или Готов от магазина

    по готино от това сам да си направиш не само модел а каквото и да било си е голееем кеф.................внимавайте за кво си мислите

  7. #7
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    Ами да изразя и аз моето мнение.Да питам колегата Steff какво разбира под собствена изработка?Случайно съм попадал на клипчета в нета на разни "болни мозъци" които си изработват безколекторни двигатели собственоръчно -магнитопроводи , оси , статори , ротори.Ама не могат да си направят магнитите и си ги купуват включително лагери и медна тел.Значи пак не го е направил сам.А един друг беше направил 8 или 12 (не помня вече) цилиндров редови ДВГ с кобилички който не беше по дълъг от педя .И аз искам да си направя нещо от нулата , но това е свързано с много свободно време и средства.По един или друг начин всички ползваме готови продукти.Един колега в подобна тема ни беше разделил на моделисти и сглобимоделисти.Еми аз съм от вторите.Като се замисля над 98% сме такива по тази логика.Нищо лично към твоята анкета но тя в случая ме обижда до някаква степен.Какво значение има дали съм си купил или "изработил" модела?Не е ли по важна любовта ни към това хоби?Лично познавам човек който си направи планер с разпереност 3м. който лети чудесно , но той не може да го управлява.Той от кой е?
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

  8. #8
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Тези който си купуват играчките не може да са моделисти, моделист като дума и като значение значи човек който взима материали, обработва ги с подходящи инструменти като ги прави вече да са готови детайли и след това сглобява тези детайли в едно цяло.Този които купува готова играчка просто я пилотира, управлява, кара, тоест вторите са пилоти при авиото, или карачи при автото казано най-просто. има голяма разлика между моделист и пилот примерно при авиото затова има хора които правят модели не не могат да ги летят, има хора който и правят и летят, има хора които само летят. Ей тези "малки" разлики определят кой какъв е. Примерно аз карам субару , сменям му свещите, маслото, гумите, даже чат пат и някои мъркуч, или генератора, или акумолатора, или крушката на фара,ама това не значи че съм автомобилна компания която строи автомобили субару . Затова има думички като "моделист", и "купи моделист" и всеки който е направил поне един модел от нулата, и също така е купил поне един готов модел като кит, или арф знае много добре каква е разликата между двете! Ако тръгнем да търсим под вола теле може да се изпишат хиляда страници и сигурно няма да е за сефте щото сме Българи и всичко знаем, всичко можем, и даже сме най-красивите, обаче на световните първенства нещо все липсваме и не можем ги стигнем нито руснаците нито американците след още поне 50 години , а модели като техните никога не е имало направени в Бг и едва ли скоро ще има .

  9. #9
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    Quote Originally Posted by Gogo55 View Post
    Тези който си купуват играчките не може да са моделисти, моделист като дума и като значение значи човек който взима материали, обработва ги с подходящи инструменти като ги прави вече да са готови детайли и след това сглобява тези детайли в едно цяло.Този които купува готова играчка просто я пилотира, управлява, кара, тоест вторите са пилоти при авиото, или карачи при автото казано най-просто.
    Gogo55 всеки път съм се възхищавал на твоите работи.АЗ например като теб няма да се хвана да чертая , режа и облепям модел.Но съм си купил готов модел на самолет в който някои работи не ми харесват и си ги преработвам в момента.Захванах се с една авто полусамоделка и заради нея си направих и други неща.Е аз от кои съм тогава?
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен