+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 3 от общо 3

Тема: Безшумен хеликоптер за заснемане

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    8

    Безшумен хеликоптер за заснемане

    Интересно ми е как се правят безшумни хеликоптери, бях гледал по Дискавъри такъв, бяха го направили да прилича на гигантско водно конче, и беше почти безшумен, служеше да заснемат животни в дивата природа, за да не се плашат от шума на двигателчето. Та ако някой има идея как се постига безшумност, моля да сподели, благодаря!

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Няма нужда да се мориш да го правиш, щото можеш да се пенсионираш, докато го спретнеш...
    Бъркаш в джоба и, ако извадиш някоя стотачка ( $ ), просто си го купуваш. Цената му е около $120, но не съм сигурен дали включва камерата и телеметрията.

    http://www.indiegogo.com/projects/ro...aerial-vehicle

    http://www.techject.com/

    Обърни внимание на нивото на електрониката, която са спретнали момците.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    8

    Много интересно творение, обаче си мисля че хеликоптера е по-доброто, както се казва keep it simple :)
    Това има доста по сложна механика, ще се поврежда лесно, може би повече триене (зъбчатки) губи се и инерцията сигурно постоянно като се подмятат нагоре надолу крилцата, мисля си че ще консумира повече енергия, но най-важното е че за заснемане е супер неподходящо, много се тресе, освен ако не измислят стабилизационен механизъм както главата на птиците стои неподвижна ако сте забелязали при полет, шията им компенсира движението на тялото главата им остава неподвижно, това винаги ме е кефело като наблюдавам кокошките на село, прави крачка напред а главата и остава в старата си позиция за малко :)

    Но иначе е забележително творение, определено е следващо ниво в еволюцията на механичното летене :)

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен