Добър въпрос. Разбира се, купешките са безмаслени, най-често мембранни. (Вървят по £80-£90. С доставката до България ще излезе може би £130-£140. За съжаление, резервни мембрани не се намират никъде....)

Ако действително маслените пари са толкова много, ще трябва аз да правя самоделен отделител....мисля и за някакъв филтър, хартиен или памучен може би??
Сещаш ли се за някакъв начин да проверя колко точно масло 'излиза'? Пробвах на бяла хартия да пръскам само с въздух но не видях нищо да се 'отделя' по нея. Идната седмица като имам време ще направя още проби. Хем да видя и колко бързо се трупа конденз в бутилката....

Редуцирът е този: цък
На последното клипче пръскам с вода (да не си помисли някой че това е масло което идва от компресора).
Quote Originally Posted by ajcinema View Post
Как ще решиш проблема[...]
За момента си мисля за метална тръба, например ф 90/350, от едната страна разстъргана и с капачка на резба и О-пръстен?(да мога да я отварям за смяна на филтъра) И вече вътре в нея някакъв 'пух' или материал за филтри? Тук наблизо една фирма която правят филтри по поръчка, освен да отида да питам....
Може би и Гого ще сподели някакви идеи...все пак той е ползвал такъв компресор досега.