Ако може, да запитам няколко ламерски въпроса. За протокола, четох и търсих, но някък си не си отговорих на въпросите от прочетеното, та ще си питам.

Имам 2 налични апаратури, стара Piko Signal 7 на 27 MHz (7 канална), и нова китайка от RTF комплект - 4 канална на 35 MHz.
Та, има ли смисъл, да се напъвам за нещо по-така на 2.4 GHz, четох предимствата и пред мегахерцовите, но незнам дали толкова ме блазнят в момента. Или може да си покарам 2те ми учебни самолетчета и вече като понапредна, да се хвърлям на нещо по-така. В момента тези с дисплейте, памет, програмиране и т.н. ми изглеждат като нещо много сложно и недостижимо за ползване, та това ми е втората питанка:

Струва ли си, да се мине от моите апаратури на нещо средно, от рода на Spektrum DX5 с по-базови функции или по-разумния вариянт е по-сложна и нова система, Spektrum DX6 и нагоре.

И последно питане, на различни места, различни информации излизат, нo аджеба LiPo може ли да се ползва за хранене на апаратура или неможе. Някой ползват и нямат грижи, други казват, че може и да има проблеми ... къде е истината.

Благодаря!