+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 15

Тема: Апаратура за начинаещи и не много напреднали

Threaded View

  1. #1
    Наблюдател Аватар на iceman1234
    Регистриран
    Feb 2013
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    30

    Благодаря за мнението. LiPo частта, която всъщност най-много ме интересува, ме радва много и ще се възползвам със сигурност! За апаратурите - също - ще си налягам парцалите засега, ако напредна достатъчно, ще го мисля според нуждите!
    Поздрави!

  2. #2
    Наблюдател Аватар на iceman1234
    Регистриран
    Feb 2013
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    30

    Отново по темата, но не баш ... :)

    Навързах Сигнал 7-то с един модел, всичко наред - освен, че се налага да се направи реверс на газта, най-горе на лоста е спрян мотора, надолу - се развърта ... Предложиха ми, да разменя кабелите от потенциометъра, ама вътре е малко станно и нагъсто, та искам да се допитам до вашате знания, ще стане ли с рамени на кабелите и кои точно .. :
    Click image for larger version

Name:	2013-03-09+16.08.34.jpg
Views:	1203
Size:	213.0 KB
ID:	5638 Click image for larger version

Name:	2013-03-09+16.08.45.jpg
Views:	1184
Size:	135.6 KB
ID:	5639

    Двата бели кабела са на едно свързани, има и 2 резистора също там ..
    Идеи някой?


    П.П. Поне успях за оптимизирам мястото за батериите, да събира едно малко LiPo .. :)

    Click image for larger version

Name:	2013-03-09+17.55.25.jpg
Views:	1143
Size:	186.9 KB
ID:	5640 Click image for larger version

Name:	2013-03-09+17.55.47.jpg
Views:	1130
Size:	179.3 KB
ID:	5641 Click image for larger version

Name:	2013-03-09+17.55.15.jpg
Views:	1130
Size:	194.5 KB
ID:	5642

    И капака си се затваря перфектно и частта с електониката си е все така отделена от батериите! За който не е запознат, оригинално е само с 2 кухини - лява и дясна, за 2 чифта батериини пакети - и нямат свързка между тях. За съжаление забравих да снимам преди операцията ..

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    108

    Сменяш местата на кабелите и резистора който е горе.Така ще обърнеш посоката на потенциометъра.Жълтия в горния край , резистора в долния и към средния (така се вижда) белите остават.
    Пламен Първанов

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    мисля че реверса ще стане с размяна на двете крайни крачета на потенциометъра. естествено съпротивлението което е свързано към крайните крачета не го пипай. казвам мисля защото схемата която гледах в моделистика не е много качествена и не мага да бъда сигурен. но пък съм сигурен че нищо няма да прецакаш естествено ако не го направиш насила. с пламен сме го написали едновременно
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    Jan 2013
    Мнения
    122

    Dоста е говорено за предимства и недостатъци на мега и гигахерцовите апаратури. На първо време си ползвай старите, но се поогледай за някоя нова, ако хобито те увлича и финансите позволяват.
    На гигахерцовите не влияят смущения и вероятността да ти се набута някоя друга апаратура в твоя канал е пренебрежимо малка. Няма кварцове, а на Спектрум приемниците са неприлично евтини, при добро качество.

  6. #6
    Наблюдател Аватар на iceman1234
    Регистриран
    Feb 2013
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    30

    Значи, последно, каквото отива горе-отива долу, без значение кабел - резистор, отдолу - същото важи за нагоре.
    Жълтия, малко не си личи от снимката и от ъгъла под който е запоен, но е на средното краче, него по тези обяснения следва да не го местя, остава си там .. ?
    И вече резистора между горе-долу, така или иначе няма смисъл да го пипам.



    Иначе, определено почвам малко по малко да се ослушвам за нещо по-съвременно и стойностно, но немога веднага да отреагирам, така че поне сега за сега, ще трябва да стане номера със Сигнал-а.

  7. #7
    Наблюдател Аватар на iceman1234
    Регистриран
    Feb 2013
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    30

    Quote Originally Posted by RIBARJ View Post
    Сменяш местата на кабелите и резистора който е горе.Така ще обърнеш посоката на потенциометъра.Жълтия в горния край , резистора в долния и към средния (така се вижда) белите остават.
    Quote Originally Posted by нико View Post
    мисля че реверса ще стане с размяна на двете крайни крачета на потенциометъра. естествено съпротивлението което е свързано към крайните крачета не го пипай. казвам мисля защото схемата която гледах в моделистика не е много качествена и не мага да бъда сигурен. но пък съм сигурен че нищо няма да прецакаш естествено ако не го направиш насила. с пламен сме го написали едновременно
    Сериозно питах в предпоследното си мнение, като ги чета вашите 2те, за съвсем различен подход става дума и тотално се обърках ...
    Под двете крайни, разбирам горно и долно - средата не я пипам.
    Или горно и средно, защото там са вързани кабелите които стигат до потенциометъра ..
    Не е много видно от снимката, но на горно краче - 2 бели кабелчета и резистори, на средно - жълт кабел и отново резистор и на долното краче - само резистор.

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    108

    Резистора отива долу ,двата бели кабела и те .Средния не го пипаш.
    Пламен Първанов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен