Този инструмент (за мен е наистина инструмент) е безценен!
Горещо го препоръчвам на всички моделисти, независимо от вида моделизъм, който упражняват!
С него центрирането на машинките е детска игра, защото няма нужда да се закача приемник. И това е само една от многото му функции... С негова помощ може да се настрои НЧ на предавател БЕЗ ОСЦИЛОСКОП. Показва много точно какво излиза... Също така може да се провери и евентуално настрои декодер на приемник. Случва се потенциометрите на предавателя да се променят с времето. Случва се декодерите на приемниците да не работят много коректно. С този уред проблемите се решават лесно. Потенциометрите могат да се настроят един по един и то не сами за себе си, а спрямо крайния сигнал, който отива до ВЧ на предавателя. При това с голяма точност.

Една от функциите му е автоматично задвижване на серво с различна скорост. От много бавна, до бърза. При използването на тази функция, особено на най-бавната скорост, много лесно се хващат дефекти в потенциометъра и редуктора на сервото. Ако подаваме команда на ръка от предавателя, винаги може да ни заблуди неравномерното движение на ръката. А този уред подава много бавно командата, като по този начин "лъсват" и най-дребните проблеми.
Друга интересна функция е възможността за проверка на максималния ход на дадено серво. Тестерът има възможност за разширяване на крайните стойности в интервала от 500 до 2500 микросекунди (!!!!!!!). С тази функция може реално да се провери в какви граници работи сервото, щото след това да няма изненади.
Също така може да се провери и чувствителността на сервото. Има възможност за задаване на стъпката при движение. Веднага си проличава дали едно серво реагира на 10 микросекунди или му трябват 20-30-40... Мисля, че най-малката стъпка беше през 1 микросекунда, но има вероятност да греша.

Това е един мултифункционален инструмент, който за мен е незаменим помощник. Първоначално го купих заради оборотомера (до 99 999 оборота!!!), но впоследствие тази функция се оказа една от най-ненужните (въпреки, че функционира перфектно). Не бих занесъл тестера на къра да меря обороти с него, при положение че вкъщи ми върши много, ама много по-важна работа. Затова си купих друг оборотомер, а този прибор прибрах в чекмеджето, защото е много по-полезен при настройка на модел.