+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 24

Тема: НАСТРОЙВАНЕ НА ХЕЛИ

Threaded View

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Нека да продължи дискусията и да се качат още снимки, а после ще направим една сглобка само от чиста информация някъде другаде - например в отделна тема или като статия от блога. Аз ще изчакам Руси да свърши и после ще публикувам няколко допълнения и още снимки. Предполагам че същото ще направят и други хора. Също така вероятно ще има и въпроси за неща, които не са дообяснени достатъчно. Няма как всичко да стане от раз в една тема. По-добре темите да са две - една дискусионна и една чисто информационна. А още по-добре е статия в блога, която непрекъснато да се доразвива и усъвършенствува само от 2-3 човека в зависимост от дискусиите в тази тема. Паралелно може да се поддържа и вариант за Download - нещо като книжка за разпечатване.
    Росимир Матеев

  2. #2
    Потребител Аватар на rusi
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    68

    И сега вече може да започнем да настройваме стъпката на главния ротор "PIT-CURVE" като за всяка точка избираме съответната стъпка (от инструкцичта на модела), най напред режим "NORM" , задаваме стъпка на ъгломера и следим ъгломера и флайбара да се изравнят, след което преминаваме на следващата точка (и преместваме стика в същата точка)



    и така всички точки



    по същия начин се задават стъпките и на другите режими "IDL-1" IDL-2"



    Идва ред на опашката. Първо рамото перпендикулярно



    стъпката на опашния ротор трябва да е приблизително 8 градуса което се получава с придвижване на сервото напред или назад след което се стяга държача.



    И на края настройваме точките на газта пак за всички режими (от инструкцията на модела) "THR-CURVE"



    .................................................. ..............................................
    Последна редакция от rusi; 09.03.2010 на 12:30.
    Руси Петков
    0899248862

  3. #3
    Потребител Аватар на rusi
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    68

    А това е жирото




    .................................................. .................................
    Руси Петков
    0899248862

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    6

    И още мнооооого по темата... на филмчета... ама трябва да се чете и да се мисли..
    Все неща, кмоито никой никога не е "крил".. (Сашко)

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    3

    някои може ли да ми помогне с настроиките на моя хели Honey Bee cp2
    Последна редакция от цветан; 17.09.2010 на 20:01.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Русе
    Мнения
    45

    Quote Originally Posted by jailbreaker View Post
    И още мнооооого по темата... на филмчета... ама трябва да се чете и да се мисли..
    Все неща, кмоито никой никога не е "крил".. (Сашко)
    Няма човек, който да е поискал съвет от мен и да не съм помогнал със съвет за хеликоптера.

    Разбира се, по телефона диагноза не става.....

    А не пиша поради простата причина, че имам достатъчно работа по моделите си или във времето пред компа предпочитам да тренирам на симулатора.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен