Другия сериозен недостатък е цената за транспорт. Машинката излиза 60 лева с ДДС, което е далеч от 7,45$... Всичко идва от високото тегло на комплекта. Ако "мине метър" и не ми я задържат в митническия клон, цената е 50 лева по днешен курс на долара.
В тази цена не съм включил таксата, която взима банката за превода, както и таксата на митническия клон към пощата (между 3 и 6 лева, в зависимост от кефа на служителката и от това колко бързо съм реагирал на трекинга).

Виждам още един недостатък - големия размер на батерийния отсек. Вероятно с едно зареждане шлайфчето кара дълго време, но преполагам, че задната му част ще е тежка и неудобна при работа в тесни пространства. В предната част има един обикновен четков мотор с цанга на оста, който не е толкова тежък, но масивната задна част на цялото изделие ме притеснява. Очаквам го с нетърпение, за да видя дали наистина предоложенията ми са основателни.

Само да споделя, че основния инструмент, който използвам в хобито си (а и не само) е аналогът на това шлайфче, но без батерия (с кабели).