+ Ново Мнение
Страница 1 от 3
1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 27

Тема: "Swallow" mahogany runabout

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    34

    "Swallow" mahogany runabout

    Здравейте,
    Реших да направя една лодка или по-точно ето тази:

    http://www.rcgroups.com/forums/showt...hlight=swallow

    Като за начало купих чертежа от момъка от RCGROUPS за 20 лири.Получих много подробен чертеж,файловете за лазерно рязане,много снимки и информация за изработването.

    Шпанготите са от 3 мм шперплат.



    Корпусът се изработва от 1,5 мм балса и 1,5 мм махагон.
    Дължинта е 1200 мм.Пристигна и дейвудът:



    Дължина 50 см.Поръчан ето от тук:
    http://www.model-dockyard.com/acatal...ropshafts.html

    Малко снимки от процеса на изработване на корпуса:













    В момента корпусът е готов до цялостно завършена облицовка с балсата:



    Готови са и вратите на моторният отсек и капака за достъп до механизамът на руля:



    Следва доста шкурене и китване до предаване на завършен вид на формите на корпусът.
    Димитър Иванов Тодоров

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Браво! Много добра работа ! Не е трябвало да го купуваш, в нета го има свободен, но както и да е, поздравления за изработката. Споделяй повече, проекта е интересен.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Поздравления
    и аз много се радвам да видя модели правени за кеф.

    Видях по какво подобие го правиш. Наистина ли искаш да съответства напълно?
    Според мен ако не трабва се ограничаваш в мащаб и пълно съответствие можеш си ублекчиш живота като направиш разстоянието между винт и рул по голямо.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    34

    "Swallow" mahogany runabout

    По принцип се придържам към чертежа.Но правя лодката за удоволствие.Не е проблем да се променят неща по нея.Какво е оптималното рзастояние между винта и руля?В момента при мен по чертеж е 37 мм
    между оста на руля и винта.Дейдвуда само е сложен на мястото си но не е закрепен.Руля също няма определено все още точно място,така,че разстояниеето може да се корегира.Ще се съм благодарен за мнения и препоръки.
    Димитър Иванов Тодоров

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Много чисти и приятни за окото слепки и сглобки. До сега маи няма в форума такива снимки с толкова подробности и с такова ниво на лодка. Ще следя с интерес темата и ако се получи плаваща може да си я резна и аз.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by m_itko View Post
    По принцип се придържам към чертежа.Но правя лодката за удоволствие.Не е проблем да се променят неща по нея.Какво е оптималното рзастояние между винта и руля?В момента при мен по чертеж е 37 мм
    между оста на руля и винта.Дейдвуда само е сложен на мястото си но не е закрепен.Руля също няма определено все още точно място,така,че разстояниеето може да се корегира.Ще се съм благодарен за мнения и препоръки.
    В случая не можем говорим за оптимални разстояния.
    При американците имат някви вкусове към моделите копия на деиствителни плавателни съдове.
    Със сигурност ако не правиш копие ще дойде момента когато лодките на колегите около теб се движат бързо. После ще е по трудно да къртиш.
    Мисля си, че ако винта е по напред ще ти е по лесно.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    34

    "Swallow"

    Малко напредък по лодката.Тези дни очаквам да дойдат летвите махагон и реших да направя палубата.

    Димитър Иванов Тодоров

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    34

    "Swallow" mahogany runabout

    Здравейе,
    Събирам мнения.Не,че му е дошло времето,но да се подготвя психически за цената :D :D
    Тези дни очаквам махагонът та се сетих за лодката(не съм пипал по нея от бая време).
    Англичнинът кара неговата с граупнерски мотор SPEED 600/160 А контролер и трилопатен 40 мм винт.
    Каза,че върви добре но ми препоръча да търся безчетков мотор аналог на 3,5 сс мотор.При пробите лодката е показала по-голяма скорост и добро държане на водата с пластмасов трилопатен винт за
    скоростни лодки и диаметър 35 мм.Всякакви препоръки и съвети ще са ми от полза.
    Димитър Иванов Тодоров

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by m_itko View Post
    Здравейе,
    Събирам мнения.Не,че му е дошло времето,но да се подготвя психически за цената :D :D
    Тези дни очаквам махагонът та се сетих за лодката(не съм пипал по нея от бая време).
    Англичнинът кара неговата с граупнерски мотор SPEED 600/160 А контролер и трилопатен 40 мм винт.
    Каза,че върви добре но ми препоръча да търся безчетков мотор аналог на 3,5 сс мотор.При пробите лодката е показала по-голяма скорост и добро държане на водата с пластмасов трилопатен винт за
    скоростни лодки и диаметър 35 мм.Всякакви препоръки и съвети ще са ми от полза.
    Митко

    Това с " граупнерски мотор SPEED 600" е отживелица. Така че безчетков мотор- контролер е решение с по малко средства.
    1. Съществуват евтини китайски мотори, които ако са направени за някой от търговците биха ти свършили работа. Ако търговеца не ги е приел по една или друга причина или са с нещо нередно можеш ги купи още по евтино от Хоби Кинг. Рискът е твой.
    2. За да ти се препоръче каквото и да е винт или мотор, е нужно да знаем твоите намерения за скорост.
    !!!!Бъди реалист когато залагаш проектната скорост - почти всички карикатури, дето могат да се видят по нашите локви са именно от неправилно заложени начални изисквания !!!!!
    3 Тегло на корпуса с хардуера. Ще трябва се пресметне обемът потопен със напълнено оборудване. и от там намокрена прощ. тогава ще се преиграва перка е трябва и дамаджана естествено с дизинфектант.

    ПП: в Нигерия съм и не мога да виждам снимките помня преди кво гледах.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    34

    "Swallow" mahogany runabout

    Още малко напредък по обличането на палубата.Съмнявам се да повторя още един път подобно редене на 1,5 х 1,5 мм летви Трябва да нямаш нервна система.





    Капаците на отворите са облечени.Остава да изрежа излишъка от летвите

    Димитър Иванов Тодоров

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 13
    Последно мнение: 28.02.2015, 12:00
  2. "Карибски пирати"
    от steysi_gb във форум: Други плаващи модели
    Replies: 5
    Последно мнение: 25.04.2011, 22:59
  3. Акумулатори за класове" М"
    от steysi_gb във форум: Радиоуправляеми модели
    Replies: 12
    Последно мнение: 24.03.2010, 10:07

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен