+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 15

Тема: Електроника на RC самолет

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2013
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    8

    Електроника на RC самолет

    Нов съм в авиомоделизма и искам да си направя http://www.youtube.com/watch?v=oClwD...8958A51C20E995 но не знам каква батерия, speed controler или servo да използвам .
    Имам дистанционно FlySky Fly Sky CT6B 2.4GHz 6ch RC TX/RX Transmitter & Receiver
    МОЛЯ КАЖЕТЕ КАКВO ДА КУПЯ

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2013
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    8

    RC оборудване

    Къде в Пловдив мога да си купя по-евтини електронни части за RC самолет

  3. #3
    Наблюдател Аватар на веселин пянков
    Регистриран
    Mar 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    28

    електроника на RC самолет

    Миналата година и аз бях много нов в авиомоделизма и си направих летящо крило.Стана супер,но полетите ми бяха секунди-не повече от 10.Харесай си чертеж на мотопланер и започни с него,а летящо крило ще можеш да подкараш след доста полети-това нещо е за напреднали.Моето си стой на рафта и ме е яд да го гледам,носът му прилича на боксова ръкавица.
    Успех.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2013
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    8

    Електроника на RC самолет

    Това ще ми е първия самолет а не знам какво оборудване да взема. Каква батерия работи с кой speed controler със кое servo. Някои да каже какво да използвам.

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    http://rchobby-bg.com/
    Виж адреса, това е магазин в Пловдив.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2013
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    8

    Има ли значение каква е батерията спрямо приемника. Кой speed controler е най-подходящ за кой мотор. Това ме интересува.

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Мотор и витло се нарича витломоторна група, тя се подбира така че да дава тяга според теглото на модела и начина ти на летене. Тягата може да бъде от 0,5 до 2 пъти теглото на модела пак според начина на литкане. Батерията се подбира така че да ти даде максимално време, или скорост на полет, но и в същото време не трябва да е тежка 100кг. Между батерията и приемника се слага ВЕС-това е устройство което прави напрежението от батерията примерно от 12V на точни 5V с който 5V работи приемника и сервомашинките. В някои спеед контролери има вграден ВЕС и тогава не се взима отделен. Този модел към който си се насочил може да лети с много видове комбинации от батерии, мотори, спидове, витла и приемници. Поради тази причина едва ли някои ще може да ти даде точното им име по което да ги купиш защото всяка една комбинация има свойте плюсове и минуси.
    ПС: Летящо крило не се препоръчва за първи модел и то особено когато човек си няма на идея от най общи и елементарни неща. Както Веско ти спомена едно мнение по нагоре по добре се насочи към мотопланер, или просто отиди на някоя сбирка в Пловдив и там на място виж модели всякакви с какви батерии, мотори и спидове са. Може и просто да си купиш тези неща за който питаш и да събереш едно летящо крило както си решил, и да опишеш после как е протекъл първия полет.

  8. #8
    Автор Аватар на Пулевски
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    194

    Трябва ти батерия над 2000 мАч на 3 клетки, над 30А спийдконтролер, над 200W мотор с обороти на волт 2000-2500, витло 6х5, две сервомашинки от 9 до 15 грама. Няма ги всичките тези неща в пловдивските магазини. Приготви си едни 150 лв, като за добър ден...
    Стоян Пулевски '71 набор.

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2013
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    8

    http://rchobby-bg.com/index.php?main...roducts_id=653 МНЕНИЯ и ако някои знае колко го продават в този саит

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2013
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    8

    батерия 2200 мАч 3 клетки и 30C какво зарядно ми трябва

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен