+ Ново Мнение
Страница 2 от 2
ПърваПърва 1 2
Визуализирани са от 11 до 19 от общо 19

Тема: компресор за въздух от хладилник,как???

  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2013
    Живее в
    гр.Балчик
    Мнения
    2

    Според мен вероятно става въпрос за изгоряла работна намотка на zem - а (90%)

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Мен също ме интересува подобен агрегат.
    Има ли някви предимства тази идея пред агрегатите които са продават освен евентуалната цена.

  3. #13
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    Мен също ме интересува подобен агрегат.
    Има ли някви предимства тази идея пред агрегатите които са продават освен евентуалната цена.
    Според мен не.Не съм правил калкулация но цената на самоделката сигурно ще се доближи до готовото изделие.
    Готовите са сухи компресори.Не знам какъв дебит трябва да имат тези компр. защото за колата си купих за 20 лв. чуден китайски сух компресор и мисля че ще ви трябва само една бутилка и филтър дехидратор
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    Jan 2013
    Мнения
    122

    Не се гледа само цената, а и функционалността. При толкоз изхвърлени хладилници, не е проблем да си намериш компресор на цената на старо желязо. А и може да икономисаш някои компоненти, като за начало.

  5. #15
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    кои например - дехидратора , маслоуловителя или редуцил вентила
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

  6. #16
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Преди доста години съм правил такъв компресор на един приятел. Заварих няколко планки за бутилката и една тръба за дружка--има няма за 10-20 мин работа с електрожена и това беше цялата работа. Излезна му напълно без пари защото компресора и бутилката и няколко парчета винкел за захващането им едно към друго ги взе от вторични маи че за без пари. Известно време го ползваше без пресостат, като пръскаше с малък аерограф тип писалка, а включването и изключването на мотора на компресора го правеше ръчно със щепсела от контакта като поддържа налягане по часовника от 2 до 4кг/кв.см., можеше да си помпи и гумите на колата. После купи само пресостат от бриколажа за 19лв. Мисля че още си го ползва редовно /човека е художник и дърворезбар/. За маслоуловител и разни филтри изобщо не е мислел.
    Моя компресор пък е зилов, също си го правих сам и за него купих самия компресор от зил и ел двигателя 2,2киловата, а бутилката ми е 80 литрова от некъв камион. Пресостат също купувах от бриколажа, а водното охлаждане на компресора го направих с водна помпа от пералня и малък радиатор от отопление на автомобил. Масло уловител и филтри разни не съм слагал и на моя. Моя си го ползвам поне от 15 години, а малкия на моя приятел е на поне 10г. И двата вида компресори си ги ползваме редовно без да сме имали забележки.

  7. #17
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Да споделя и аз скромен опит. Подчертавам, че компресорчето се използва САМО за моделарска работа - издухване, боядисване, и чат-пат за пневматични експерименти с малки цилиндърчета (автоматично отваряне и затваряне на вратите в работилницата, някоя и друга автоматика, колесници и прочие занимавки). Понякога изработвам за собствено удоволствие и за експерименти различни пневматични "автоматики" с помощта на миниатюрни разпределители, каквито вече има на пазара на достатъчно добри цени.

    Бутилка от фреон върши идеална работа. Подходих "иновативно" като пробих един отвор, в който с малко зор намуших обикновен автомобилен вентил. Вярно - видях зор, но на 3-тия опит с много смазка успях! Това е входа на въздуха. За изход използвам стандартния сферичен кран на бутилката или друг вентил. Дефакто човек може да сложи толкова вентили, колкото иска. Продават се в магазините "за 1 лев", също там могат да се намерят различни бързи и не толкова бързи (резбови) връзки за помпане на автомобилни гуми. Особено резбовите връзки са перфектни за една такава домашна системка.

    От там нататък - автомобилно компресорче от най-евтините. Ако входящия му отвор се пази от прах и чат-пат се смазва (гресира) "механиката", издържа удивително дълго.
    Имах "късмета" да си купя малко по-читаво компресорче от Метро. От време на време са в промоция на цена 60 лева. Пише, че е за камиони и големи автомобили. Работи много тихо и дебитът е учудващо голям. Не намирам голяма снимка, но е точно като този:



    В комплекта има няколко накрайника и удобна чантичка. Компресорчето е способно да напомпи напълно спаднала автомобилна гума 15" за 1,5 - 2 минути. Ползвам го и в колата си, и за хоби-цели. Крайно време е да си купя още едно...

    Свързано е с пресостат, закупен от КА-Матик. Там ползвам сериозни отстъпки, но евтини пресостати има във всички магазини за пневматика. На края на трасето съм поставил и миниатюрен редуцир-вентил, за да регулирам плавно необходимото ми налягане. Цялата система излиза под 100 лева, но идеята беше да си я направя сам най-вече за да разпределя отделните компоненти в удобно за мен място. Бутилката (ресивера) е скрита в част от помещението, където няма място за нищо друго. На 2 места съм сложил бързи връзки и щуцери, за да ползвам въздуха там, където ми е удобно. С няколко метра различно сечение полиуретанова тръба (пак от магазините за пневматика) мога да работя в цялото помещение (две стаи и коридор), където пожелая. Само за 10 минути системата може да се извади, комплектова и да се изнесе навън за работа на открито.


    Това, което ми се ще да купя е ето този миникомпресор, който е с вграден пресостат и цифров дисплей:

    http://sky-security.eu/Avto-kompreso...umi-p-100.html



    С него системата става още по-компактна, ако реша да я ползвам извън помещението.


    Тъй като сърцето на системата - компресорчето е сухо, нямам нужда от маслоотделител. Също така изобщо не съм забелязал да се е натрупал конденз. Дори да се случи, фреоновата бутилка е достатъчно лека и с едно обръщане и натискане на вентила, водата ще изтече.

    За ресивъри успешно съм ползвал пластмасови туби за гориво 5 и 10 литра, от тези, които се продават по бензиностанциите. На капачката има доста място и удобно се навиват щуцери - един или два. На самата туба също могат да се навият щуцери на произволни удобни места. До 4-5 бара няма никакъв проблем, но все пак ако някой реши да си прави разширителен съд от такава туба, горещо препоръчвам да тества до 10 бара преди да я използва постоянно.


    За съжаление нямам възможност да снимам подробно и да покажа всичко, но до няколко дни ще намеря време да визуализирам основните компоненти.
    Георги Русинов

  8. #18
    Наблюдател Аватар на nenovvv
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    31

    Quote Originally Posted by BGDIDO View Post
    Здравейте!Намерих компесор ZEM от хладилник,идеята е да го ползвам за аерограф но като го включа работи 5 секунди и изключва,след около 30 секунди влключва но не изкарва въздух и така
    Изгоряла е работната намотка на двигателя.
    Затова като го включиш тръгва пусковата и спира, защото няма работна намотка.

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2013
    Живее в
    гр.Балчик
    Мнения
    2

    Според мен би трябвало между компресора и цилиндъра да се монтира и магнетвентил с цел след изключването на компресора налягането от бутилката да не върне обратно през клапаните

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен