+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 26

Тема: радиоуправляем кит за сглобяване

Threaded View

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2012
    Живее в
    plovdiv
    Мнения
    16

    благодаря ти колега вече си взех хеликоптерчето и сега очаквам да дойде... дано да доиде скоро че нямам търпение...
    днес говорих с колега който се занимава с радиоприемници и предаватели нещо като хоби... та тои ми спомена че по някакъв начин може да се свърже апаратурата с ПС-то по радио път и да се използва за симулатора ... някои дали знае как по-точно става това ?някои дали го е правил ? каво трябва да си купя и има ли смисъл от цялата тази работа ?

  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Владо, наскоро се сдобих с една приятна джаджа, която позволява с радиопредавателя БЕЗЖИЧНО да се кара на симулатор.
    Така че ако желаеш може да си вземеш направо предавател и тази джаджа.

    Преди използвах сигнал от апаратурата през кабел към микрофонния вход на лаптопа (WIN7). Това е просто решение и с помощта на смартпропо+ и ппджой като софтуер, съм подкарвал RealFlight, Aerofly (като Aerofly ми е по-любима).

    Тази джаджа се закача към USB на лаптопа, към нея връзвате приемник, който си ползвате в моделите и в режим wireless можете да си карате без кабел от апаратурата.
    Кефа е страхотен като се пусне съответната симулираща програма на голям TV през HDMI, а вие удобно се настаните във фотьойла пред него и си карате със апаратурата (с която сте си свикнали) без кабели.
    Разбира се ако искате може и да се ползва кабел от тренерския порт на апаратурата до тази джаджа - и така работите без приемник и съответно предавателя не ви облъчва

    Ето за какво става въпрос:
    Click image for larger version

Name:	24613.jpg
Views:	749
Size:	74.1 KB
ID:	5531Click image for larger version

Name:	24613-2.jpg
Views:	767
Size:	66.6 KB
ID:	5532

    Изтествана е с изброените софтуери без XTR - РАБОТИ!

    п.с. създадох отделна тема за този симулатор, защото ще има и продължение :)
    Последна редакция от smarty; 05.01.2013 на 21:15.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2012
    Живее в
    plovdiv
    Мнения
    16

    страхотна джажа колега определено 6те ми е полезна и мисля да се възползвам от нея :) от къде я взе бг или щатите ?
    не съм много наяно как трябва да се пусне цялатта система от симулатори джоистици и така нататак но да се надяваме че ще се справя някак ако не ще питам отново

  4. #4
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    От хобикинга е.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2013
    Живее в
    Benidorm, Spain
    Мнения
    1

    Симулатор

    Аз лично имам инсталирани RealFlight 4.5 (кракнат) и PhoenixRC4 (кракнат), и двата са добри но по мое мнение PhoenixRC е в пъти по добър и по реалестичен и ти го препоръчвам.
    Има го по руските торенти, лесно ще го намериш. Бих ти оставил линк но предполагам че ще е проблем за модераторите на форума. Иначе хелито което си вземал е добро за начало (все още го имам) и е много идиото издаржливо, синковеца се учи на него и няма да ти казвам що краш претърпя това хели и всичко му е здраво (все още) . Има само един проблем, на вън не може да го караш, малко ветрец и то милото с неговите 30 грама все на комшиите в двора

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен