+ Ново Мнение
Страница 1 от 3
1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 26

Тема: радиоуправляем кит за сглобяване

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2012
    Живее в
    plovdiv
    Мнения
    16

    радиоуправляем кит за сглобяване

    Здравеите колеги от доста време се занимавам с електроника и сглобяване на разни неща. наскоро реших че искам да си сглобя радиоуправляем моде на кола или хеликоптер. Доста тарсих из нета да си закупя такъв кит но не успях да намеря. Иска да си закупя готов кит защтото нямам достатачно познания за да си закупя частите поотделно... мойе ли да ми преопръчате някакж такъв кит за начинаещи или списак с елементите които трябва да закупя за да сглобя радиоуправляем модел ?

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2012
    Живее в
    plovdiv
    Мнения
    16

    vi6te na kakvo se sprqh dobre li e za na4inae6t

    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...de_1_RTF_.html

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    108

    Това е готово за да полети .Какво ще му зглобяваш?
    Ако мислиш ,че като сложиш батериите се нарича зглобяване .Много труд трябва за това.
    Пламен Първанов

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2012
    Живее в
    plovdiv
    Мнения
    16

    ami kolega kato gledam kolko mnogo predlojeniq mi dadohte za sglobqvane re6ih 4e 6te zapo4na s nqkoi RTF model i sled toa 6te prodalja s model koito 6te sglobq ....

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    108

    Хели трудно ще зглобиш.Направи си самолет.Там поне всичко сам можеш да си направиш.Е и четене трябва ,после ще питаш и ако има добри хора ще ти помогнат.Що се отнася до хелитата Мисля ,че само един в България го е правил от нулата.Успех в начинанието.
    Пламен Първанов

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    При хеликоптерите проблема не е в сглобяването, а в научаването да го караш. Ако наистина искаш да караш хелита, трябва да започнеш със симулатор и да изкараш поне 100 часа пред него. И ако на симулатора се научиш уверено да летиш на хеликоптер клас 450, чак тогава можеш да се пробваш да си сглобиш един такъв. Сглобката ще ти отнеме само няколко часа. Настройката - още толкова, ако ще го правиш за първи път. Най-добре е обаче преди това да изчетеш всички хеликоптерни теми по всички форуми, защото идея си нямаш колко много неща не знаеш.

    Няма да ти препоръчвам какъв кит на хели да си купуваш и в каква комплектация, защото всичко това е описвано 1000 пъти. Просто направи си труда да прочетеш архивите на форумите и ще намериш отговор на 99% от въпросите си. В момента никой не ти отговаря, защото няма как в един постинг да ти каже 1000-та неща, които не знаеш.

    Ако мислиш да ставаш моделист, има една камара от неща, с които трябва да си наясно:
    1. Апаратура - изборът е много важен, защото се купува веднъж и после с нея се карат всички модели години наред. Аз бих ти препоръчал JR DSX9 - много е популярна сред българските моделисти. Между другото трябва да е MODE 2, ако искаш да си съвместим със стандарта в България.
    2. Литий-полимерни акумулатори - трябва да знаеш всичко за тях, ако искаш да работиш с тях без да си запалиш къщата
    3. Сервомашинки - тука също трябва да знаеш всичко за тях, ако искаш да правиш правилен избор за различните приложения
    4. Електромотори
    5. Спийд контролери
    6. Жироскопи

    Накратко това са базовите неща, за който трябва да знаеш едва ли не всичко, преди да започнеш планиране на сглобката на свой собствен модел. А дали този модел ще е хели или самолет - това ще го разбереш на симулатора, когато видиш колко лесно (или трудно) се кара едното и другото. Докато на симулатора не направиш 100 поредни кацания без краш (излитания всеки може), няма смисъл да пробваш с реален модел, защото резултатите ще са плачевни.
    Росимир Матеев

  7. #7
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Разгледай тези хеликоптери:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...tSortOrder=asc

    Обикновенно хеликоптерджиите в България започват с клас 450 и рано или късно стигат до клас 600 или 700. Ако ще започваш с хелита - явно този път ще го извървиш и ти. И за да не допуснеш грешките, които всеки един начинаещ прави (и аз в това число), ще се опитам да те предпазя от някои от тях. Не че ще ме послушаш, но после като сбъркаш, поне ще знаеш че сам си си виновен:

    1. Купи си свястна апаратура. Това ще ти струва 500-600$. Не се опитвай с по-евтини апаратури, защото рано или късно ще стигнеш до тази от 500$, но междувременно ще си похарчил 2 пъти повече пари за други ненужни и несъвместими модели апаратури и приемници.

    2. Не се опитвай да се разминеш с евтини модели микрохеликоптерчета. Може да се каже, че си поставил успешно начало само ако стигнеш до ниво да излетиш с клас 450 и след това да кацнеш здрав и читав.

    3. Не си мисли че обучението ти ще премине по-лесно ако използваш измамните "стабилизирани" хеликоптери от типа на коаксиалните или други "стабилизирани с електроника". Поведението на тези "стабилизирани" модели във въздуха е коренно различно от истинските модели (450, 500, 600) и вместо да ти създадат правилни навици и умения за пилотиране, може да стане точно обратното.

    4. Не се мъчи с разни "измислени" симулатори само защото са без пари. Повечето от тях стават само за игра и не ти предлагат реална симулация на моделите в тях. Истинския симулатор се нарича Real Flight, но за съжаление струва пари. Този симулатор е просто задължителен за всеки хеликоптерджия, при това не само в началото, а ЗАВИНАГИ. Това е така защото колкото и добър да станеш в пилотирането, всяка една нова фигура се отработва ПЪРВО НА СИМУЛАТОР.

    И последно:
    Не се опитвай да летиш с истински модел, ако преди това не си натрупал опит на симулатора. Това е МНОГО ВАЖНО. Всеки опит за полет с модел без предварителен опит на симулатор ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ВОДИ ДО КРАШ само след няколко секунди. Това може да те отчая и да те загубим като кандидат моделист. Така че купи си някакъв модел с цел начесване на крастата, но с него си купи и симулатор и заделяй всяка вечер по час-два за натрупване на опит.
    Росимир Матеев

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2012
    Живее в
    plovdiv
    Мнения
    16

    blagodarq ti kolega ot dva dni sam iz4el po4ti vsi4ko v foruma za helikopterite ... da prav si namerih dosta otgovori na vaproite si a i tvoq otovor be6e dosta iz4erpatelen ... mislq da si vzema helito na koeto sam se sprql v po gorna publikaciq i da natrupam malko pove4e opit i sled tova 6te mina na po golqm model :) dano sam na prav pat .... nqma 6ans da me izgubite kato modelist ot mnogo godini sam zapale po tova hob i mposto nqmah finansova vazmojnost da go praktikuvam ....

    samo da popitam kakav joistik za simulatora trqbva da si vzema ?

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by Vlado86 View Post
    samo da popitam kakav joistik za simulatora trqbva da si vzema ?
    Използва се радиопредаветеля с който ще караш хелито/самолета/ с неговите си джоистици и копчелъци, някои взимат отделно радиопредавател само за симулатора-въпрос на вкус и личен избор. Свръзката с компютъра става чрез кабел.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2012
    Живее в
    plovdiv
    Мнения
    16

    blagodarq za informaciqta kolega
    a kabela s koito se vkliu4va radioupravlenieto ima li go v komplekta na helito ili se zakopuva otdelno ?
    az sam se sprql na tova http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...de_1_RTF_.html
    vijdam 4e vatre ima qkakav kadel no dokolkoto moga da pro4eta v opisanieto e samo za zarejdane na bateriite na helito
    gledah 4e dosta ot joisticite za simulatorite ne poddarjat win 7 ima li takiiva koito poddarjat win 7
    Последна редакция от Vlado86; 01.01.2013 на 15:40.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен