Визуализирани са от 1 до 10 от общо 48

Тема: За винтовите компресори

Threaded View

  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by ilia_bo View Post
    При този тип винтови двойки няма триене метал в метал на винтовете и поради тази причина живота на винтовите двойки е над 30 000 работни часа.
    Никъде не съм писъл, че винтовите двойки или тройки във въпросните компресори се трият метал в метал.
    Quote Originally Posted by ilia_bo View Post
    леле леле... Хора, вие знаете ли какво се разбира под "винтови компресори". Какви аксиални настройки какви 5 лева.
    .
    Не възнамерявам да обръщам внимание на провокациите
    Достатъчно ясно е казано за аксиалните настройки
    Освен ако превода е грешен “Аxial setup”
    И ако нямаше такива за какво са предвидани „distance rings”
    Признавам не съм изчел инструкциите нито пък ми е било работа да сменям въпросните подложки за аксиално настройване.

    Quote Originally Posted by ilia_bo View Post

    Сгъстеният въздух произвеждан от винтов компресор се сгъстява от винтова двойка. .
    Компресорите преобразуват енергията на газообразните флуиди за сметка на механична или друга енергия Те не произвеждат въздух!!!!
    Quote Originally Posted by ilia_bo View Post

    Предимствата на винтовите компресори спрямо буталните са на първо място по - висока енергийна ефективност, по - висока надеждност, значително по - високо качество на сгъстения въздух и не на последно място значително по - ниските нива на шум.
    Бутални и винтови компресори имат общо единствено, защото са обемен тип, но съпостовката им нама никакъв практически смисъл, освен ако не се прави разлика
    между кинеметична и динамична компоненти на енергията на флуида.
    Буталните се прилагат, където се търси високо налягане а винтовите се прилагат за висок обемен разход (дебит)
    Тоест, не съществува съпоставка по Енергийна ефективност.

    Буди недоумение - >>по - високо качество на сгъстения въздух!!!!!!!

    - Би ли формулирал критерий за качество на въздуха?
    - не знам кой ще налее пари във винтов компресор за да се нагнетява въздух? С риск да бъда санкциониран от модератора, щи си позволя да квалифицирам това, като невероятно техническо невежество да се ползват винтови компресори за въздух
    Quote Originally Posted by ilia_bo View Post
    Колегите, които говорят за аксиални настройски преди мен явно изобщо нямат представа за какво става въпрос.
    В такъв случай по добре от мен ще анализирате показанията на vibrocam и ще отговорите на въпроса:

    - При кое отклонение от изправното техническо състояние монохроматичните виши хармоници придобиват полихроматичен характер?
    Последна редакция от Иво горанов; 03.09.2013 на 02:12.

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен