+ Ново Мнение
Страница 1 от 5
1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 48

Тема: За винтовите компресори

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    За винтовите компресори

    Колеги, нуждая се от информация, свързана с винтови компресори - търговци, дилъри, представителства. Интересуват ме плюсовете и минусите на различни марки и качеството на сервиза в България.

    Моля, ако някой от вас си е имал вземане-даване с подобен вид техника, да сподели опит!

    До този момент имам сблъсък само с нашенските представители на ALMIG, но честно казано търся алтернативи.
    Моля, помагайте!
    Георги Русинов

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Здравей
    това което имам като опит е в подръжката. Периодично пресъгласоваме двата ротора с помоща на пластини преместващи задвижваното зъбно колело. На тези които съм обслужвал имат белези.
    Това се прави след първоначалното сработване на първите 500 работни часа. После на всеки 5000 часа се проверяват. Ако пропуснем да го направим дебита му пада драстично близо 2 пъти. освен това се появяват вибрации при които семерингите подават и маслото от системата отива в газта.

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Преди 15г. видях такова животно за пръв път наживо в Австрия на фирма Щаер(още сеществуваше).Пробваха ме за ремонт, но отказах.Сервиза искаше да дойде в фабриката само 1000марки . Смятам ,че иска периодични аксиални настройки, иначе почва да грее и естествено винтовете задират и моле май е по-добре да си купиш нов. Мисля, че буталните, въпреки несъвършенствата си са по-ремонтнопригони некапризни за БГ.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Да аксиалните настройки са задължителни. Зъбнити колела са с наклонени зъби. По този начин с подложки като се мести аксиално колелото спрямо вала на ротора се променя взаимното положение на двата ротора.

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Освен винтови и бутални съществуват и други видове. Интересни са изискванията при които се налага използване на винтов компресор-налягане,дебит условия на средата,шум и т.н.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    По петролните инсталации ползваме първа степен радиално-пластинкови заради висок кпд при големи дебити след което газта преминава през междинен охладител след което при втората степен е предимно винтов с два ротора се компресира при което налягането му превишава линията на кондензация и в кондензатора се втечнява. винтовите са ефективни но са с предел на налягането до което могат да пренасят газ 200-220 psi (14-15 bar). За приложения изискващи по високи налягания се налагат бутални компресори
    Винтовите компресори имат един недостатък че докато работят трудно се диагностира разсъгласоването на роторите. След спиране може и да не тръгне отново.
    Последна редакция от Иво горанов; 13.12.2012 на 10:03.

  7. #7
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Основен показател за разсъгласуваност е повишеното триене и покачване на темп. на маслото, затова и оснвна защита е по темп. на маслото.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    Основен показател за разсъгласуваност е повишеното триене и покачване на темп. на маслото, затова и оснвна защита е по темп. на маслото.
    Да така е. Освен защитите по температура на масло и охлаждаща вода защити по налягане абсолутно и диференциално, на новите агрегатиидват с инсталирани вибро датчици на всеки лагер разположени на 90 градуса и интегрирана с Vibrocam система за контрол.

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    7

    Съобщението, което сте въвели, е много късо. Минималния размер на едно съобщение е 10 символа.
    Последна редакция от ilia_bo; 06.04.2014 на 22:39.

  10. #10
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    И как да няма аксиални настройки- нали винтовете не трябва да се опират. Дали не смяташ,че при монтажа всичко си идва на мястото или пък няма някакво износване и не се налага корекция на положението на винтовете един спрямо друг.Допирането би могло да настъпи веднъж от нарушаване на синхронизацията на винтовете или аксиално преместване на единия спрямо другия, което според мен е по вероятно от първия случай,макар и това да е вероатно с натруване на хлабини в синхронизацията (изпълненията са няколко вида). Няма машини, които да не натрупват хлабини. Те се отстраняват с подмяна на елементи, или регулиране на хлабините натрупани в процеса на работа. Всеки производител, който желае машините му да имат дълъг живот би предвидил при сервизирането регулиране на настъпилото износване.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен