+ Ново Мнение
Страница 5 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5
Визуализирани са от 41 до 48 от общо 48

Тема: За винтовите компресори

  1. #41
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    Май стана много сложно вече за един модел. Затова и нитрото е на мода.

    За мен не е сложно, а по-скоро забавно. От доста време обмислям такъв двигател, само че... дизел. Работещ с помпа, дюзи, компресор и всичко останало. Идеята ми е максимално оползотворяване на горивото и максимално извлечена енергия. Друг аспект е самото гориво. В момента се налага да добавяме масло, което не изгаря и дори е в пречка на горенето. Защо да не създадем условия, в които горивото да е еднородно и да извличаме максимума от него? Така в моделите ще има в пъти по-малко гориво... Правя опити от години, а резултатите са изключително добри. Насочих се към този проект именно заради възможността да променям не фази и горивни камери "в движение", а време и начин на впръскване (както е при автомобилите). Това е по-лесно, а и електрониката върши чудеса. В момента съм на етап самозахранване с електричество, нужно за процесите.

    Паралелно с този проект върви друг - старата парна машина. Само дето името е "парна машина"... всичко останало е модерен поглед върху възможностите на пневматиката. Представи си двигател, който може да работи в толкова гъвкав режим, че да можеш да избираш - или да ти дава максималният си въртящ момент при близки до нулевите обороти, или да го променя автоматично в зависимост от натоварването, или да запазва въртящ момент и да променя обороти според натоварване... Дефакто идеалният двигател. На финалната права съм и снимам целия процес. Дотук двигателят работи точно така както искам. Изглаждам визията, защото ще бъде експонат и трябва да изглежда впечатляващо. Паралелно с това в проекта влагам нетрадиционни и нови материали и елементи като полимерни лагери, датчици за следене на буталото и прочие. Този двигател може в реално време да променя дори хода на буталото/буталата си...
    Идеята изглежда безсмислена, но всъщност това е един преход, който рано или късно ще трябва да направим. На този етап алтернативните енергийни източници все още нямат нужната мощ и напредват бавно. Не можем да използваме 30 киловата ток от фотоволтаик с размерите 10х10 сантиметра по никакъв начин. Дори не можем да съберем този ток в батерия, която да е ръчно преносима... Но въпросният двигател го може. Може да използва енергия, която се акумулира във времето лесно и в достъпни "съдове".
    Георги Русинов

  2. #42
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Впечатляващо- ще чакаме резултати.
    А за моженето- справка Мехран Кеше - той владее чудесата. Прочети в нета- ще се забавляваш много.

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Георги кво мога направя за проекта ти?

    Аз работя по проект индустриялни клетки за хобито. на експерименталната си лодка ще пробвам
    колко цикла ще работи еднакво.
    И тогава ще инвестирам прилична сума на всичките си модели ще съм с такива с по малки размери

  4. #44
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Иво, проектите са няколко, взаимосвързани, и ми се въртят в главата от години. Постепенно нещата се напасват. На този етап имам всичко друго, освен времето... Даже някои компоненти съм ги купувал (или намирал) по 2-3 пъти, понеже съм забравил, че вече ги имам.

    Пневмомотора чака постамент, за да изглежда като музеен експонат.
    Моделният дизел чака тестове, за които имам все по-малко време и ги отлагам.

    Едно време по пейките в парковете що мотори сме палили, а сега даже не знам дали има пейки в парка до нас.
    Георги Русинов

  5. #45
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Това ми напомня за мой приятел реставриращ ретро коли- има 21 броя, та той казва ,че има работа за живот половина.

  6. #46
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Ако ти кажа колко модела чакат да бъдат събрани.
    за поне още един живот. И сега идва поредното експо и пак няма се приберем капо.
    Но за композитната акробатика обещавам че ще е въоръжена.
    И едно Микадо

  7. #47
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    СУ-то много радва окото! С какво задвижване смяташ да го снабдиш?
    Георги Русинов

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    На мен СУ 29 е любим самолет но вместо него ми направиха композитна 3D акробатика
    Не разбирам много сега се уча на авиомодели.
    Ако решат да правят пак CY 29 съм в листа от желаещи.
    Моторът е Neu 1908 на който роторът е сменен с Nidek , Кв-840 (След като първо въведоха A3E а после пък решиха до го махнат при лодките този мотор остана )
    Контролера се прави в момента ( управляваща платка Мarkus MX и платка от 6 FETa)
    Батериите са индустриялно Липо 6S 10 000
    Първоначално 4 от клетките ще напъхам в експерименталната си лодка.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен