+ Ново Мнение
Страница 4 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 48

Тема: За винтовите компресори

  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by ilia_bo View Post
    Ивчо, какво входно ниво бе моето момче? Всяко едно мнение, което даде по отношение на компресорите е пълна измишльотина! Не знам от къде имаш такова въображение. Всеки, който малко се е занимавал с компресори ще ти се смее. Ти си толкова Технически Директор колкото баба ми е била космонавтка

    Сигурен съм, че можеш да бъдеш както арогантен, така и циничен, но най - вече си на всяка манджа меродия.

    Айде със здраве забавлявай си се в измисления свят, в който живееш.

    Тъй като и без това нямам интерес в моделирането напускам форума с пожелания за успешно моделиране.
    Na u di talk rubbish abi?

  2. #32
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Такааа... виждам, че колегата ilia_bo не послуша молбите ми и продължи с тона си. Както виждаме, драмата приключи бързо и той напусна сцената. От една страна жалко, защото вероятно е начетен човек, но от друга страна още по-жалко, че начетен човек не успя да осмисли факта, че има и по-начетени от него.

    В началото на драмата всички се опитахме къде по-спокойно, къде по-твърдичко да обясним на новодошлия, че не бива току-така да хвърля квалификации...

    ОСОБЕНО към Иво!

    Колега, ilia_bo, искам да споделя общото мнение за Иво, което вярвам, че всички тук споделяме, а то е:
    Няма по-начетен и ерудиран член на нашата скромна общност от него!

    Това ти го казвам не защото с него сме приятели, а защото познанството ни започна със следните думи от моя страна: "Извинявай, Иво, но ти си лъжец!". Така му казах по скайпа преди няколко години, защото просто (като всеки българин) не можех да допусна, че срещу мен стои човек от такава величина.
    Обаче...
    ... няколко изречения по-късно в разговора ни (пак подчертавам - по скайп, където изразните средства са крайно ограничени), ми се наложи да съжаля за думите си и да се ИЗВИНЯ, че съм ги изрекал... Въпреки, че с извинение започнах.
    От тогава задължение номер едно за мен е НИКОГА ДА НЕ КВАЛИФИЦИРАМ ЧОВЕК, ПРЕДИ ДА СЕ УБЕДЯ НАЙ-МАЛКО 3 ПЪТИ В МНЕНИЕТО СИ ЗА НЕГО!!!

    Защо крещя ли? Защото ако някой тук, в този форум, има право на безприкословно уважение от останалите, това е именно Иво! Другият е собственика на форума - Матеев, но за него говорим в друга тема.
    Всички останали НЯМАМЕ право на такова уважение и сме длъжни да си го заслужим и да го отстояваме във времето.



    И още нещо - ако длъжността "Технически Директор" има за теб някакво измерение, а ти съответните представи, то държа да те уверя, че и аз работя на такава позиция.
    В една от най-големите български хранителни компании. В нишата си е най-голямата.

    Не съм инженер... завършил съм Музикална Академия...

    Не знам дали звучи като виц или просто имам луд късмет, но продължават да ми плащат за това, което правя. Или работдателите ми са луди, или някой някъде си скъсва гъза от работа, за да се случват подобни неща.
    Последна редакция от ajcinema; 07.04.2014 на 11:52.
    Георги Русинов

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Наистина съм трогнат и развалнуван Благодаря за признанието !!!!

    Мене също ме е яд че някой, който можеше да бъде полезен напустна форума.
    Предполагам, че трябва да отнеса упреците.
    Предоставих възможност да ползва Жокер справка с Google
    Затова в нарушение на правилника цитирах ключови думи след които всеки може сам достигне до
    https://www.flickr.com/photos/122459...7/13690072624/
    https://www.flickr.com/photos/122459...7/13689709995/
    Не ми беше предоставен един аргумент срещу споделеното. Както всеки и аз допускам неточности и няма нищо лошо ако някой ми помогне да си намеря грешките. Само предизвикване!

    С удоволствие бих обсъждал Енергийна Ефективност, но при положение, че в една дискусия двете страни имаме различни дифиниции, нито аз нито Той се съгласи да приеме дифиниция, различна от неговата .
    Но не съм умаловажил споделеното. Нито съм се възползвал да се подиграя щото имах много врати в текстовете му.
    Въпросът който зададох от областта на вибродиагностика и безразрушителен контрол е принципен за въртящи се тела на два лагера.

    Техническият директор в петролните компании е длъжност, за която се изисква освен да си млад и достатъчно луд. Технологията на длъжността е преди всичко надежност и безопастност от една страна и бюджет от друга.
    Много съжалявам за годините които съм загубил с подобни глупости.
    В настоящата компания в която работя, технически директор е наш колега авиомоделист благодарение на когото постъпих там. Тоест хобито ми ме назначи.

    Моето СУ трябваше да бъде композитно карбонови профили кевларени пити.
    Моторът и батериите му пристигнаха.
    Ще ми се да продължим да си говорим за модели.

  4. #34
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Тъкмо се е отворила тема за компресори и модели. Искате ли да поговорим за моделни компресори на метанолови мотори.

  5. #35
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Искаме, как да не искаме? Преди години беше модерно да се слагат по автомоделите и дори съм виждал китове на подобни копресори. Главно турбинни. Ще ми се да видя такова чудо наживо.
    Георги Русинов

  6. #36
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Рекламите за тези компресори бяха жестоки (мотора инкрейзвал). Цената бе малко под 200 долара. Но явно това бе само реклама, защото по състезания не се наложиха.Поне такова инфо имам от Владо Янков.
    Преди 10-тина години ме бе обладала тая идея и правих опитна постановка на двигател с надув. И при мен резултатите бяха плачевни или почти никакви и се отказах да пробвам в реални условия и на модел.Ако има интерес ще споделя мъките.

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Мисля си че ако импулсният вариянт на турбината бъде заменен с Турбина за постоянно налягане по лестно ще се съгласоват характеристиките

    Мощността няма се повиши толкова както при импулсната турбина освен това процесите стават много инертни.
    Имам някви публикации в областа в ТУ ама не помня в Русе или Варна че беше в дълбоката древност.
    И на мен ми е интересна темата просто в момента " не ми е в ръцете"

  8. #38
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Изчетох доста хартия на времето, но на практика нешата са по различни. Те моделните мотори са нещо като двутактовите, но турбина на двутактов освен в корабните дизели не съм срещал .Прес 90-те Форд бе направил двутактов трйка мотор, но с външен ресивър, за да реши проблема с мазането на вала . За съжаление си остана с произведените 100 броя.Естествено бе инжекция. При моделните мотори не може да се пипа много по конструкцията.Теоретично при карбураторните мотори сгъстяването е пред или след карбуратора. Там има и плюсове и минусу. При моделните мотори не може много да се повишава налягането при сгъстяване пред карба. Иначе няма да постъпва гориво. Дори с налягане на резервоара (картерно или тръбно) пак се стига до граници под 1 а.Поставяни са дори обратни клапани на тръбата за налягане с цел ловене на пиковете на налягането и осигоряване на ефективно по-високо налягане.Аз тръгнах по друг път -досгъстявах готовата смес в ресивъра, но се получаваше обедняване на сместа, което коменсирах с по-богата смес. Ползвах външен источник с константно налягане.Като че ли имаше малък ефект. Установката бе ОПС-21 с резо тръба.

  9. #39
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Наддуването на двутактов двигател е мисия невъзможна, защото свежата смес излиза през изпускателния канал. Теоретично това би могло да се компенсира от резотръба, но не и от оригиналната, защото тя е проектирана за определен обем смес/газове и скорост на газовете. Моделните двигатели са толкова изпилени, че на практика няма обем в който да се побере наддутата смес. Това може да се случи в подбуталното пространство, но както вече казах при отваряне на изпускателния и продухвателните канали всичко отива по дяволите. Ако можеше сместа да се побере в цилиндъра или ако в комплект с турбината вървеше специално конструирана и ТЕСТВАНА за нея и вида двигател резотръба, тогава щях да се съглся. Това е и причината тези измишльотини да умрат толкова бързо. Освен това един подобен компресор би бил смислен само когат по някаква причина не се използват нитро добавки, защото те (добавките) са в пъти по-ефективни.

    На мен ми е по-интересно какво би се случило ако се добави компресор към 4-тактов двигател. Дали са разработвани някога такива компресори? Бих се захванал с експерименти с най-голямо удоволствие. При тези размери мога да се сдобия с подходяща турбина и да пробвам с директно задвижване (суперчарджър) или със задвижване чрез изгорелите газове.
    Георги Русинов

  10. #40
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Жорко както винаги е прав.Изпревари ме с резултатите и заключенията. Искам да добавя,че резо ефекта направо изчезваше с повишаване на налягането. За мен си бе тръпка да достигна практически до резултатите описани по-горе.Накрая течния компресор оправя нещата ,та дори миналия сезон отряза картера под цилиндъра. Да живее нитрото. Е при мен е само 35 процента - какво да кажат колегите с 50 и нагоре.
    С радост бих си поиграл с 4-тов. двигател, но нямам, а да взимам само за експеримент не ми се мисли. Мога да предоставя за експерименти мини механичен компресор, както и подходящата литература на ниво ВУЗ.
    Теорията при автомобилния двигател е изчистена отдавна и резултатите са налице. Мисля,че ще трябва да се откажеш от карба и да минеш на инжекционна система- май предлагаха вече за моделни двигатели.Налага се и промяна на степента на с сгъстяване (понижаване с нарастване на налягането в компресора) за запазване на ефективно най-подходящата степен на сгъстяване.Ще се наложи да пипнеш и газоразпределението на двигателя (да препокриеш фазата на смукателен и изпускателен клапан до 40-45 градуса в зависимост от налягането на компресора. На ниво като нашето има данни за двигатели с компресори до около3 атм. Нагоре става тъмно и се налагат и якостно конструктивни промени в двигателите. Забравих да спомена и за конструктивни промени по задвижването на клапаните свързано с увеличените обороти.
    Май стана много сложно вече за един модел. Затова и нитрото е на мода.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен