+ Ново Мнение
Страница 3 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 48

Тема: За винтовите компресори

  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    7

    Съобщението, което сте въвели, е много късо. Минималния размер на едно съобщение е 10 символа.
    Последна редакция от ilia_bo; 06.04.2014 на 22:40.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by ilia_bo View Post
    Оценка на състоянието на лагерите е изключително интересна тема и е част от групата дейности, включваща се в т.нар pre-defective maintenance на индустриално оборудване. Извършва се с термовизионни камери, вибро и шумоанализатори. Който има интерес мога да му изпратя примерен резултат от подобна оценка или методика и оборудване за извършването му.
    Доколкото си спомням не успяхте да разпознаете отклонението от изправното състояние по данни от виброконтрола.

    С обидни квалификации няма заслужите доверие!
    Последна редакция от Иво горанов; 06.04.2014 на 16:40.

  3. #23
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    И не се престана и не ме сдържа вече. А пък на това (псевдоинженери) вече подпалих. Хай да не е тук, но ще ми е интересно да се запозная с биографията Ви и научните постижения ,които имате - и тогава да обобщавате за хора дето не познавате .
    Очаквам да покажете ,поне някаква квалификация за уменията си. Ако просто Ви се спори- те тук не е мястото. От четене в нета всеки може да си помисли ,че е инженер.

  4. #24
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by ilia_bo View Post
    Разбирам, че темата е изчерпана и предварително се извинявам за отварянето и, но не мога да остана без коментар пред откровено невежество
    Колега, не виждам смисъл да повдигаш тема, която приключих преди повече от половин година, а самата тя е започната преди повече от година.
    Според правилата, които всички ние спазваме, във форума не се допускат провокации, тролиране и заяждане. Дори само споменаването на думата "невежество" означава че някой от нас е невежа...
    Особено ако тази квалификация е насочена към Иво Горанов, който всички ние безкрайно уважаваме и ценим. Вероятно няма по-знаещ и по-ерудиран човек сред нас. Няма и такъв, който да отрече това!
    Затова за последен път ще те помоля да се абстрахираш от темата и да не я повдигаш, тъй като тя отдавна изпълни предназначението си.
    Държа да ти споделя, че основният инициатор на темата съм аз и тя бе специално публикувана, за да бъде видяна от който трябва и съответният да си набере поуки и ползи. Не желая да влизам в конкретика, но ако това ще те възпре от по-нататъшни постове в нея, съм готов да го сторя.

    Ако имаш практическа квалификация (а явно я имаш), можеш да цитираш компанията за която работиш, а аз ще се възползвам от услугите й в първия възможен момент, най-малкото за да проуча пазара. Също така няма да тълкувам споменаването на компанията като реклама, а напротив - възможно е дори да й стана клиент. Оглавявам техническия отдел на един от най-известните български производители и ще се радвам ако получа нови възможности по въпроса със сгъстения въздух. Сигурен съм, че и ти имап дълбоки познания и практически умения. Те могат да се ползват с комерсиална цел и аз нямам нищо против това.

    Имам против празните форумни приказки...


    Надявам се ме разбра правилно. Ще се радвам да получа на ЛС кратко представяне на компанията ти и областта й на действие. Ще се радвам още повече ако предприемем търговски отношения след съответния разговор.
    Георги Русинов

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    7

    Съобщението, което сте въвели, е много късо. Минималния размер на едно съобщение е 10 символа.
    Последна редакция от ilia_bo; 06.04.2014 на 22:40.

  6. #26
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Аз да споделя моя скромен опит с компресорите. В средата на 80-те в един военен институт въвеждахме в експлоатация компресор на Рут с уникални малки размери (военно руско изделие за радиохимично разузнаване ГО-27). Наложи се съдействие от руските конструктори именно поради задирания в роторите. Поради липса на корекция в съгласуването, поради малките размери и допуски при производството( вярно по- лесно , защото аксиалното изместване на роторите не води до блокаж, но ъгловото съгласуване е подобно). Колегата навярно познава този тип компресори и ще се съгласи, че са еднакво чувствителни при съгласуване на роторите. Та нещата при ремонт са едни- виждаш конструктивните решения на колегите, а ако се наложи да конструираш- други. Вярно е и ,че сега политиките на фирмите е агрегатите да не са вечни, и се покрива май само гаранционния период (вземете пример от автомобилите).Имах щастието да видя винтов компресор през 96г. когато работех в Гулденхоф енд Хубнер в Австрия. Бяхме конструкторска бригада по автоматизиране на процесите в завод работещ само на въздух, поради изисквания за пожаробезопастност. Та копресора започна да грее и ни поканиха да опитаме ремонт- отказахме и дойдоха от Щаер (тогава още бе австрийски и компресора бе техен) Взеха само 6000марки да дойдат. Видяхме някои работи- на колегата му е ясно. За сведение компресора бе с дължина на винтовете около 3. 5 м.
    Колега винаги има и второ мнение. Видял си нещо- хубаво. Аз исках да засегна нещата теоретично от конструктивна гледна точка .
    Успех в работата.

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by ilia_bo View Post

    Много често при нас идват клиенти, които са били заблудени и страдат от грешния избор, който са направили, подведени от "специалисти". Затова, когато съвсем случайно прочетох за откровени глупости като "съгласуване и разсъгласуване на ротори", препоръки за аксиални настройки и "диагностика на разсъгласуване на ротори" сметнах че не е правилно хора, които никога не са виждали винтов компресор да заблуждават околните.
    Илия,

    1. диагностика на разсъглъсувани ротори не съм писъл!!!!! Споделих това което са ми писали твоите колеги в докладите си.

    2. Не покрихте изискванията за входно ниво след като не отговорихте правилно на въпроса.!!!!!!! А досещате ли се кво следваше?

    3. Въпросните компресори са "елементарни механизми" - > една степен на свобода! .Не изискват "Critical competency" !!!!!
    Това означава че не си струва да се назначават специалисти за подръжката им.
    Ако не беше изписал обидни квалификации по мой адрес щях да изразя съжелиние, че си губил времето да навлизаш в област, което не ВИ прави конкурентен на пазара на работната сила.
    За разлика от Вас се въздържах от обидни квалификации и оценки за да не отварям работа на модератори.

    За разлика от Вас не умаловажих труда ви и споделената информация.

    4. Инфото в споделеното от вас е вярно, но това не ви дава право да плюете по когото и да е!


    Както виждате в един от моите постове преиграх вашите 30 000 работни часа. Това ми е работата!!!!
    Може да съм псевдоинженер на позиция Технически Директор но за разлика от Вас аз знам кво правя!!!!!
    Все пак искам да Ви благодаря!

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    7

    Съобщението, което сте въвели, е много късо. Минималния размер на едно съобщение е 10 символа.
    Последна редакция от ilia_bo; 06.04.2014 на 22:40.

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by ilia_bo View Post
    Иво, чета коментарите ти и ме напушва смях! На кое предприятие си Технически Директор? Не знаех, че технически директор извършва сам поддръжка на компресори:


    Аз открих булото на анонимността. Хайде сега ти кажи в кое предприятие си Технически Директор.


    Вие не покрихте входно ниво!!!!!! Не забравяйте факта!

    Техническият Дириктор не подържа сам компресори. Той се занимава планирана систма за експлоатация (за разлика от празните Ви приказки беше илустрирано)

    Имам 4 години на въпростната позиция в TDW.com
    Имам 3 години на въпростната позиция GE.com
    В момента съм пенсионер със същата заплата като C/E в Hydrodive.com (същия кукловод както GE)


    това променя ли нещо????? Има ли значение?
    вие не подкрепихте хулите срещу мен по никакъв начин!!!

    още 15 години да ремонтирате компресори пак ще ......................................


    Освен че съм аругатантен мога да бъда и циничен Дали се сащаш как Цезар е цитирал Конфуций??????

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    7

    Съобщението, което сте въвели, е много късо. Минималния размер на едно съобщение е 10 символа.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен