+ Ново Мнение
Страница 2 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 48

Тема: За винтовите компресори

  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by ilia_bo View Post
    При този тип винтови двойки няма триене метал в метал на винтовете и поради тази причина живота на винтовите двойки е над 30 000 работни часа.
    Никъде не съм писъл, че винтовите двойки или тройки във въпросните компресори се трият метал в метал.
    Quote Originally Posted by ilia_bo View Post
    леле леле... Хора, вие знаете ли какво се разбира под "винтови компресори". Какви аксиални настройки какви 5 лева.
    .
    Не възнамерявам да обръщам внимание на провокациите
    Достатъчно ясно е казано за аксиалните настройки
    Освен ако превода е грешен “Аxial setup”
    И ако нямаше такива за какво са предвидани „distance rings”
    Признавам не съм изчел инструкциите нито пък ми е било работа да сменям въпросните подложки за аксиално настройване.

    Quote Originally Posted by ilia_bo View Post

    Сгъстеният въздух произвеждан от винтов компресор се сгъстява от винтова двойка. .
    Компресорите преобразуват енергията на газообразните флуиди за сметка на механична или друга енергия Те не произвеждат въздух!!!!
    Quote Originally Posted by ilia_bo View Post

    Предимствата на винтовите компресори спрямо буталните са на първо място по - висока енергийна ефективност, по - висока надеждност, значително по - високо качество на сгъстения въздух и не на последно място значително по - ниските нива на шум.
    Бутални и винтови компресори имат общо единствено, защото са обемен тип, но съпостовката им нама никакъв практически смисъл, освен ако не се прави разлика
    между кинеметична и динамична компоненти на енергията на флуида.
    Буталните се прилагат, където се търси високо налягане а винтовите се прилагат за висок обемен разход (дебит)
    Тоест, не съществува съпоставка по Енергийна ефективност.

    Буди недоумение - >>по - високо качество на сгъстения въздух!!!!!!!

    - Би ли формулирал критерий за качество на въздуха?
    - не знам кой ще налее пари във винтов компресор за да се нагнетява въздух? С риск да бъда санкциониран от модератора, щи си позволя да квалифицирам това, като невероятно техническо невежество да се ползват винтови компресори за въздух
    Quote Originally Posted by ilia_bo View Post
    Колегите, които говорят за аксиални настройски преди мен явно изобщо нямат представа за какво става въпрос.
    В такъв случай по добре от мен ще анализирате показанията на vibrocam и ще отговорите на въпроса:

    - При кое отклонение от изправното техническо състояние монохроматичните виши хармоници придобиват полихроматичен характер?
    Последна редакция от Иво горанов; 03.09.2013 на 02:12.

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by ilia_bo View Post
    леле леле... Хора, вие знаете ли какво се разбира под "винтови компресори". Какви аксиални настройки какви 5 лева.
    Колега, първо добре дошъл сред нас!


    Тъй като темата е моя, се чувствам длъжен да се обадя... Създадох я, понеже преди малко повече от година се озовах пред нова и непозната за мен машина, без да имам каквито и да е познания в областта. Наложи се по най-бързия и труден начин да натрупам знания, за да мога да се справя с предизвикателството. А то (предизвикателството) беше въпросната машина да не спира. След много безсънни нощи, скубане на коси и гризане на нокти, най-накрая все пак успях да стигна до някъде. Тук трябва да благодаря на Иво Горанов за стегнатата, но изчерпателна информация, която публикува. Аз умея да чета между редовете и неговите думи ми бяха от съществена полза!

    Причината да публикувам въпросната тема бе в "специфичното" (ако мога да го нарека така ) отношение на поддържащия сервиз. Тук ще спестя това, което написах и впоследствие изтрих, но само за пример - мислех, че масло нонейм в туби от минерална вода, бонус малко вода, се налива и транспортира само по гаражните автосервизи и че вече дори и там не го правят, но уви!

    Както и да е, не желая да се отплесвам... исках само да кажа, че темата отдавна е изчерпана от съдържание (тя си свърши прекрасно работата) и проблемите отдавна са зад гърба ми, за което още веднъж БЛАГОДАРЯ на хората, които се отзоваха с ценни съвети!


    По тази причина, ще помоля колегата, казал следното:
    Quote Originally Posted by ilia_bo View Post
    Колегите, които говорят за аксиални настройски преди мен явно изобщо нямат представа за какво става въпрос.
    да се абстрахира от дискусията в тази тема и да я смята за изчерпана!
    Георги Русинов

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    Jan 2013
    Мнения
    122

    Quote Originally Posted by jusas View Post
    Да, това, което каза е много правилно
    Nine Eagles
    Няма ли някой да изгони този трол?

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    7

    Съобщението, което сте въвели, е много късо. Минималния размер на едно съобщение е 10 символа.
    Последна редакция от ilia_bo; 06.04.2014 на 22:39.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by ilia_bo View Post
    Разбирам, че темата е изчерпана и предварително се извинявам за отварянето и, но не мога да остана без коментар пред откровено невежество.

    В интерес на натрупването на знания на четящите този форум винтовите компресори са изключително надеждни и ремонти на винтови двойки се правят веднъж на около 30 000 часа. При средна работа на компресор по около 5 - 6 часа сами си направете сметката след колко години ще ви се наложи да правите ревизия на винтовете.


    Пълни глупости! Както буталните, така и винтовите компресори се използват за едно и също нещо, а имено за производство на сгъстен въздух. По - високата енергийна ефективност се състои в това, че ако за производство на 1 m3 сгъстен въздух с налягане приметно 7 бара са необходими около 0,125 kWh за определен модел винтов компресор, то разходите за електроенергия за същото количество сгъстен въздух със същото налягане при буталните компресори са с между 10 до 30% по - високи.



    Качеството на сгъстения въздух е дефинирано преди много години и се класифицира по ISO 8573. Под качество на сгъстен въздух се разбира съдържание на твърди частици, маслени пари и водни пари (или точка на оросяване). Има 6 класа по ISO 8573 за всеки един от параметрите. Качеството на сгъстения въздух на винтовия компресор с маслено впръскване е по - високо поради следните причини:

    Съдържанието на маслени пари в сгъстения въздух е до 5 mg/m3, което отговаря на клас 4 за маслени пари по ISO 8573. При буталните компресори това съдържание може да достигне над 45 mg/m3
    Температурата на изхода на компресора е с 10 градуса над температурата на околната среда, което спомага за много по - ниската точка на оросяване. При буталните компресори температурата на изхода може да достигне над 100 градуса C
    Съдържанието на твърди частици е до 3 mg/m3.

    Няма такова нещо като "разсъгласуване на роторите" при винтовите компресори. Хлабините между винтовете и челото на корпуса е от 0,04 до 0,08 mm. Ако хлабината от едната страна се увеличи, това означава, че хлабината от другата страна се е намалила, което моментално води до увеличаване на температурата и моментален блокаж на винта. Такъв сценарии може да се случи след 20 години 24 часова експлоатация или ако го оставят без масло. Разбира се има и производствени дефекти, но те са едно на хиляда.

    Пиша всички тези неща защото ремонтирам компресори над 15 години. През ръцете ми са хиляди компресори винтови, бутални, пластинчати, диафрагмени, ротационни и т.н. Ремонтирал съм стотици винтови двойки - маслени, безмаслени, едно и двустепени на компресори от 5 до 250 kW.

    Колкото до колегата Иво Горанов е толкова далеч от пнематиката, че е изобщо безмислено да споря с него.

    Към четящите и пишещите в отзи форум препоръчвам да се вслушват в мненията на колегите с опит и знания вместо да вярват на празни приказки чул - недочул.

    Ако някой има въпроси по отношение на компресорната техника с радост ще помогна.
    Благодарен съм за споделините знания
    Имахте възможност да докажете колко сте навътре в материята като разпознаете неизправноста във въпроса ми.

    Не ми е работа да се занимавам с пневматика или ремонт на компресорна техника.
    Има си сервизни техници.
    Главният инженер не може да разбира от всичко.
    При мен идват докладите за инспекциите както и рапортите за ремонт.
    От мен се иска да преразгледам експлоатационната програма (процедура Колмогоров) и при несъответствия да я променя.
    Последна редакция от Иво горанов; 05.04.2014 на 01:41.

  6. #16
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Четейки коментара на колегата за надежността на винтовите компресори и редките дефекти,които се получават(едно на хиляда) си задавам въпроса, защо през ръцете му са минали стотици винтови двойки(както самия той твърди). Една проста сметка би показала, колко много компресори (винтови) има в БГ.

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    7

    Съобщението, което сте въвели, е много късо. Минималния размер на едно съобщение е 10 символа.
    Последна редакция от ilia_bo; 06.04.2014 на 22:39.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Гoсподине
    За разлика от вас във форума съм с името си а не съм анонимен.
    Преди да давате квалификации и коментирате колегите можете да отговорите на въпроса ми от първия ми пост.
    Твърдите че сте квалитет, коментирате колегите а не можете да разпознаете признаците на влошена работа на лагерите.


    Читателите на форума могат сами да си направят изводите без да им ги налагате

  9. #19
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Да спрем да си ги мерим п..... те.
    Нека колегата покаже някой модел- тук все пак е моделарски форум, а не форум за компресори.

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Ето един модел за оценка ефективността на системата за експлоатация в който се прогнозират надежностните показатели.
    зададено 30 000 работни часа между два ремонта

    https://www.flickr.com/photos/122459...n/photostream/
    https://www.flickr.com/photos/122459...n/photostream/
    https://www.flickr.com/photos/122459...n/photostream/

    Заключенията
    https://www.flickr.com/photos/122459...7/13664364854/

    Във форум за моделизъм е важно да има модели
    конкретни стойности.
    В конкретният случей се получава - > 0.00812 вероятност да аварирара в междуремонтния период. Коефициентът на готовност ->0.6 а ефиктивността на ситемата за подръжка (по смисъла на надежността) -> 0.386
    Последна редакция от Иво горанов; 06.04.2014 на 13:28.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен