Визуализирани са от 1 до 10 от общо 106

Тема: задвижване на лодка

Threaded View

  1. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Аз пиля стоманени заготовки на Теншок Ама си нямам бате Алто да ги докара еднакви. После като ги тествам във ваната на лабораторията дават отклонения и в статичния упор и в момента. Хидроакустичният тестер така и не можахме да го подкараме.
    Затова преминах на CNC.
    Ресайзнал съм перките Мелхерт и Кукурели а отскоро и на Хембел в размери 27-28 за сега само 8 комбинации за мини. По нататък ще ресайзна и накой тип перка за FSRV на 26.8 и 27.3 мм диаметър.
    Предимството на CNC, особенно след усавършенстване на технологията, че са абсолутно еднакви и не си губя времето да ги дообработвам. И няма имам нужда от тестер.
    Недостатъкът, че са по малко яки от стоманените бе отстранен и дебелината им е само с 0.003 -0.005 по голяма от тези от кобалтовата стомана. Затова пък разликата в теглата съответно и инерционните моменти накланят сериозно везните към TiAL сплавите.
    Бронзови перки на екотата не възнамерявам да ползвам по причина лоши инерционни моменти.

    Хембелките за мини експерт и еко стандарт (мойте снимки нещо не се получиха за сега)

    това пък са Мелхерт перките за Еко експерт. За мини изглежда по същия начин. Правени са по старата технология и имат нужда от довършителни работи.
    Последна редакция от Иво горанов; 09.03.2013 на 01:46.

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен