Визуализирани са от 1 до 10 от общо 106

Тема: задвижване на лодка

Threaded View

  1. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Винтовата характеристика е близка до кубична парабола при водоизместващ тип плавателни съдове със уговорката, че при различни скорости не се изменя площа на намокрената повърхност. И при още допускане коефициент на насрещен поток равен на единица и при линейна зависимост на обороти и скорост. Тоест при доста условности.

    При нашите играчки имаме два режима.
    Първият е от покой до достигане скоростта на глисаж. В този участък пак не е кубична - с повишаване на скоростта моделът променя диферента си, тоест площа на намокрената повърхност
    Честно казdно от позицията на математиката няма кой знае кво значение дали е кубична или квадратна.
    За следващият участък точките могат се опишат от полином от n -та степен стига броя на данните да е n+1. На практика в моя модел се преиграва всички и възможни регресии. Тряба ми точното екстраполирано значиние на Ne при n=0

    Винтовата характеристика на FSRV не се различава качествено от тази на еко. (това е характеристика по която винта консумира мощност) тоест фиг 1 е валидна
    Но Фиг 2 не е валидна.
    Както казват музикантите "Не ми е в ръцете" материята за ДВГ. Там как графечески се представя динамката не знам, мога само да предполагам

    Със сигурност корпус -перка при FRSV се разработва с електро конверсии. И после се съчетават винтовите и характеристики на оптималният за корпуса винт със скоростните характеристики свалени на ДВГ от стенд. Лошото е, че конверсиите са адски скъпи, а у БГ няма как да се съберете и заедно да си направите това. Всеки се ослушва и чака наготово. А е невероятно тъпо всеки да инвестира по 2-2.5 бона да си адаптира корпус -перка

    При електото всичко е просто и ясно.
    Последна редакция от Иво горанов; 14.03.2013 на 03:01.

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 5 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 5 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен