+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 106

Тема: задвижване на лодка

Threaded View

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    14

    Е аз още съм в началото, засега съм спретнал нещо като корпус: две PVC тръби 11см. диаметър, дълги по 60 см. на разтояние 40 см. една от друга и върху тях има текстолитова платформа. В момента умувам как да си спретна някакви конуси с които да затапя тръбите, най-вероятно ще ги правя от фибран или стириопор. Друго което трябва да реша е задвижването, може и винт но някак си трябва да изплува във въображението ми как ще са разположени двигателя, дейдвуда и винта, спрямо корпуса и ватерлинията, докато с витло ми се струва по-лесно.
    Последна редакция от krasimir; 25.11.2012 на 20:31.

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Само една идея от мен:

    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  3. #3
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    много хитро колега.за това не се бях сещал.догодина май и аз ще си имам вече лодка за захранка.сега като се замисля ще мога да събера 10-15 лв. за корпуса
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    14

    Е-е-....идеята е , за тези ъгловите и т-образните тръби не ми беше хрумвало, ще ги взаимствам. Металния контейнер отзад, правил ли си го или е взет готов? Двигателчето в дървената кутия ли е или под нея? Изобщо ако се навиеш да споделиш още малко информация,размери и снимки от модела (под капака) ..... цена няма да имаш.

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Лодката не съм я правил аз, на колега е, позволих си да покажа снимка, защото според мен решението е много оригинално.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    14

    Оригинално, лесно (в сравнение със стъклопластовите модели) и финансово изгодно. Започвам импровизация по снимката.

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    Не разбрах какъв задвижващ елемент ще предпочетете.В случай, че търсите винт, може да разгледате тази страница : http://www.biltihobby.com/catalog/in...95afa4acd5e4b6 аз бих погледнал тези с 4-ри лопатки ... споменати са максималните обороти ... държа да подчертая, че е само за примерни картинки.Избора си е изцяло Ваш!
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  8. #8
    Наблюдател Аватар на dancho1
    Регистриран
    Dec 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    43

    Здравейте честити празници.
    Имам едно питане за корпус на лодка,от какво мага да си направя какъв материал да използвам.
    чудя се ако взема мек материал да речем парче стериопор и като завърша корпуса да изпозвам някакви видове лепила за да не пуска вода дали ше стане.
    искам да си направя лодка за забавление понеже вече си направих лодка за захранка.

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by dancho1 View Post
    искам да си направя лодка за забавление понеже вече си направих лодка за захранка.
    Как я направи тази лодка за захранка? покажи снимки

  10. #10
    Наблюдател Аватар на dancho1
    Регистриран
    Dec 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    43

    нямам хубав фотоапарат да я снимам,от обикновена детска лодка, сложих и моторчета 2бр и едно моторче за упраление, малко беше трудно да направя управлението,но успях.
    сега вече, обаче лодката ми остана без контеинерчето за захранка, един запалянко ми беше на гости и го хареса така, че му го дадах,сега щте си правя ново а планирам да си правя и др.лодка.
    имам проблем не мога да си намеря витла трябват ми 3бр а толко пари от сайтовете не ми се дават за 1бр към 3 евро.
    ако намеря да я снимам щте кача снимки

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен