+ Ново Мнение
Страница 3 от 11
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 106

Тема: задвижване на лодка

  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2012
    Живее в
    близо до София
    Мнения
    70

    [QUOTE=Иво горанов;14715]Има 3 в компютъра ми[/QUOTE

    а проблем ли е да ги качиш тук?
    Атанас Георгиев

    0878640251 soton@mail.bg

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    [QUOTE=soton;14723]
    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    Има 3 в компютъра ми[/QUOTE

    а проблем ли е да ги качиш тук?
    ДА проблем е

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    14

    [QUOTE=soton;14723]
    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    Има 3 в компютъра ми[/QUOTE

    а проблем ли е да ги качиш тук?
    Ето ти един on line, но ако ти трябва за рибарска лодка не върши работа защото минималната скорост е 45км/ч, а при разпъване на въдици тази скорост е не само ненужна но и нежелателна.
    http://www.radiocontrolinfo.com/RCca...Calculator.php

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    [QUOTE=krasimir;14786]
    Quote Originally Posted by soton View Post
    Ето ти един on line, но ако ти трябва за рибарска лодка не върши работа защото минималната скорост е 45км/ч, а при разпъване на въдици тази скорост е не само ненужна но и нежелателна.
    http://www.radiocontrolinfo.com/RCca...Calculator.php
    Този калкулатор is good for Nothing!
    Последна редакция от Иво горанов; 08.12.2012 на 08:40.

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    14

    pitch на винта

    Опитвам се да намеря разяснене на параметъра pitch на винта. От това което намерих в интернет
    "Pitch: (Propeller) Defined as the distance a prop would be moved forward under 0% slippage in one revolution." Излиза че е разстоянието на което ще се придвижи напред винта (лодката) при един оборот. Но това under 0% slippage (под 0% приплъзване) изобщо не ми се връзва в превода.
    Ще съм благодарен ако някой даде разяснение на термина pitch.
    Последна редакция от krasimir; 08.12.2012 на 01:07.

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    14

    [QUOTE=krasimir;14786]
    Quote Originally Posted by soton View Post
    Ето ти един on line, но ако ти трябва за рибарска лодка не върши работа защото минималната скорост е 45км/ч, а при разпъване на въдици тази скорост е не само ненужна но и нежелателна.
    http://www.radiocontrolinfo.com/RCca...Calculator.php
    Всъщност калкулатора работи и за желани скорости под 45км/ч. Явно съм се заблудил при първоначалния прочит. Но ако е от типа "good for nothing" по-добре не си губи времето с него.

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by krasimir View Post
    Опитвам се да намеря разяснене на параметъра pitch на винта. От това което намерих в интернет
    "Pitch: (Propeller) Defined as the distance a prop would be moved forward under 0% slippage in one revolution." Излиза че е разстоянието на което ще се придвижи напред винта (лодката) при един оборот. Но това under 0% slippage (под 0% приплъзване) изобщо не ми се връзва в превода.
    Ще съм благодарен ако някой даде разяснение на термина pitch.
    pitch- e геометрична характеристика на винта "стъпка"
    Бива постоянна при FPP(fixed Pitch Propeller) и конролируемо изменяща се при CPP (Controled Pitch Propeller)
    При първите скороста на кораба са управлява с промяната на оборротите, при вторите може двигателя да работи на постояни обороти а скороста на кораба се управлява с с промяната на ъгъла на поставяне на лопатите, при което се изменя стъпката. Съществуват СРР задвижвания при които се променят и обороти и ъгъл на лопатите за да се постигне прецизиране на упора на винта.

    Принципно вярно за гребните винтове на лодки http://okafish.ru/300/226_268.htm
    Но е неприложимо зо корабни модели в класове М

    Педложеният калкулатор е грешен!
    Приеми горното ми твърдение за аксиома!

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    14

    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    pitch- e геометрична характеристика на винта "стъпка"
    Бива постоянна при FPP(fixed Pitch Propeller) и конролируемо изменяща се при CPP (Controled Pitch Propeller)
    При първите скороста на кораба са управлява с промяната на оборротите, при вторите може двигателя да работи на постояни обороти а скороста на кораба се управлява с с промяната на ъгъла на поставяне на лопатите, при което се изменя стъпката. Съществуват СРР задвижвания при които се променят и обороти и ъгъл на лопатите за да се постигне прецизиране на упора на винта.

    Принципно вярно за гребните винтове на лодки http://okafish.ru/300/226_268.htm
    Но е неприложимо зо корабни модели в класове М

    Педложеният калкулатор е грешен!
    Приеми горното ми твърдение за аксиома!
    Благодаря,
    в статията добре е описано какво е pitch (съпка), разбираемо са описани и други параметри. За нещастие или щастие след като прочетох статията възникнаха нови въпроси, но ще се опитам да си намеря отговорите в Net-а и ако не успея пак ще досаждам.
    Жалко, че повечето online магазине не посочват двигатели с каква мощност са подходящи за предлаганите от тях винтове.

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by krasimir View Post
    Жалко, че повечето online магазине не посочват двигатели с каква мощност са подходящи за предлаганите от тях винтове.
    Няма как във магазините да знаят за определена перка колко мощен двигател трябва.
    Липсва третият елемент "Корпусът"
    Характеристиките двигател -винт -корпус трябва да се съгласуват. Това е тема искаща доста фундаментални познания по корабен пропулсивен комплекс.

  10. #30
    Наблюдател Аватар на dancho1
    Регистриран
    Dec 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    43

    Здравейте честити празници.
    Имам едно питане за корпус на лодка,от какво мага да си направя какъв материал да използвам.
    чудя се ако взема мек материал да речем парче стериопор и като завърша корпуса да изпозвам някакви видове лепила за да не пуска вода дали ше стане.
    искам да си направя лодка за забавление понеже вече си направих лодка за захранка.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен