+ Ново Мнение
Страница 10 от 11
ПърваПърва ... 6 7 8 9 10 11 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 91 до 100 от общо 106

Тема: задвижване на лодка

  1. #91
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    В инерес на истината най-доби винтове са ми се получавали от заготовките на Граупнер. От Евгени съм ги вземал. За съжаление от 5 перки 3 са криви. Само с пиличка, шублер и много любов съм получавал отлични винтове. Прописнах 6-7 часа за винт.

    Октурите, които Петко лее също са много добри. При тях има малко стругова работа.
    За тези винтове е много важно чичо Алто да ги помачка с клещите, след това да им побае и са идеални.
    Димитър Пенев

  2. #92
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Click image for larger version

Name:	image.jpg
Views:	954
Size:	92.2 KB
ID:	5637

    Двете в горе са Октура готов винт, съответно заготовка за престъргване. Следващите две са на Граупнер - готов винт и заготовка.
    Последна редакция от Penev; 09.03.2013 на 23:04.
    Димитър Пенев

  3. #93
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Аз пиля стоманени заготовки на Теншок Ама си нямам бате Алто да ги докара еднакви. После като ги тествам във ваната на лабораторията дават отклонения и в статичния упор и в момента. Хидроакустичният тестер така и не можахме да го подкараме.
    Затова преминах на CNC.
    Ресайзнал съм перките Мелхерт и Кукурели а отскоро и на Хембел в размери 27-28 за сега само 8 комбинации за мини. По нататък ще ресайзна и накой тип перка за FSRV на 26.8 и 27.3 мм диаметър.
    Предимството на CNC, особенно след усавършенстване на технологията, че са абсолутно еднакви и не си губя времето да ги дообработвам. И няма имам нужда от тестер.
    Недостатъкът, че са по малко яки от стоманените бе отстранен и дебелината им е само с 0.003 -0.005 по голяма от тези от кобалтовата стомана. Затова пък разликата в теглата съответно и инерционните моменти накланят сериозно везните към TiAL сплавите.
    Бронзови перки на екотата не възнамерявам да ползвам по причина лоши инерционни моменти.

    Хембелките за мини експерт и еко стандарт (мойте снимки нещо не се получиха за сега)

    това пък са Мелхерт перките за Еко експерт. За мини изглежда по същия начин. Правени са по старата технология и имат нужда от довършителни работи.
    Последна редакция от Иво горанов; 09.03.2013 на 01:46.

  4. #94
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by Penev View Post
    Приложение 5637

    Двете в горе са Октура готов винт, съответно заготовка за пристъргване. Следващите две са на Граупнер - готов винт и заготовка.
    След като на ведра глава почетох поста ти и ако ми позволиш бих коментирал като ще съм благодарен и на твоите коментари. Аз също споделих и показах това което правя.

    Заготовките на Граупнер – купих доста от тях, преди да се запозная с Евгени и съжалявам. Явно той си ги знае и си ги подбира. Всички които взех от Граупнер изхвърлих. Моите две взети от него стават дори Георги Миров подобри Нац рекорда на F1E -1 кг с едната.
    Но перката на снимката не ми харесва за мини. Няма наклон на лопатите. Стъпката и в края на лопатата е твърде голяма. Това дори и да върви със скорост не ускорава. Правя уговорка, че не съм виждал минито ти. Просто преразказ по картинка.
    Заготовките на бате Петко са чудесни. За моите разбирания минто на Бате Къци е най-добре движещо се и то е с такива. Но не са точно от тази заготовка.
    Надявам се, да съм ти полезен като ти споделям мнението си.
    Дано и някой ми посочи грешките. Не си падам по любезното лицемерие.

  5. #95
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Аз също си правя перките сам- с много любов клещи и флекс. Просто ме мързи с пилите. Наскоро дадох да я мери колега със стъпкомер- учудих се на еднаквоста и.Имам една кокила и всичко от нея -2026. Малко съм я раздул до диаметри58-59, но вече не карам 15 -ки и не се налага т тия диаметри. Лошото е че се губи много време с отливките-70 проц брак ,но пък съм си отлял за два живота. Имаше доста експерименти с материала и доста неща се научиха, дори олово в алуто пробвах, за желязото в алуминия не ми се разправя. Сега пиля по две три на година и толкоз.

  6. #96
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Иво всяко мнение е полезно. Съгласен съм с това което казваш (можеш да си убеден, че това не е лицемерие - не съм такъв човек). Разгледах снимката, която съм качил и винтовете, които снимах. Бих казал имат прилики. Заради ъгъла на снимане, перспектива, осветление или кой знае защо, извивките на лопатите нямат нищо общо. За заготовките на Граупнер явно сме на едно мнение.

    Ще пусна някоя снимка на моето мини, надявам се да дадеш някоя свежа идея
    Последна редакция от Penev; 09.03.2013 на 23:03.
    Димитър Пенев

  7. #97
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Граупнерките са си изиграли ролята и заслужават да им отдадем признанието си.

    Не помня къде четох коментар на Георг Хембел, че именно анализирайки тяхната работа се е амбицирал да промени разбирането ни за еко перките.
    „Екото не F1, няма нужда от скорост а от ускорение”
    Много преди Йорг, Мелхерт и Кукорели, той е избистрил визията на перката си .
    Обратно към перките за мини.
    Така кастрихме заготовките за перки на Теншок. Диаметър 26.6-27.5 а ако се заиграеш и по работната повърхност можеш намали стъпката 29-30 мм.




    За мен са добра алтернатива стига да има кой да пили достатъчно време. Със сигурност е много по-добър вариянт от 2 от версиите ми на CNC перките.

  8. #98
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Click image for larger version

Name:	image.jpg
Views:	800
Size:	214.9 KB
ID:	5648

    Май расъждаваме по подобен начин.

    Въпреки всичко смятам, че по добри перки от тези на CNC трудно се получават.
    Дори завижда на хората, които имат подръка CNC.
    Димитър Пенев

  9. #99
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by Penev View Post
    Приложение 5648

    Май расъждаваме по подобен начин.

    Въпреки всичко смятам, че по добри перки от тези на CNC трудно се получават.
    Дори завижда на хората, които имат подръка CNC.
    Освен линия имаме бинго!
    Да Абсолутно Вярно е! ТОЧНИ перки освен на CNC ставят не трудно а много, много трудно ! Намиране на сплави отливане, 45 дни релакс, коване в кондуктор с взрив, кондензаторна писалка на атакуващият ръб пилене една седмица, че ми липсва сръчност с дремела. (освен това е в нарушение на технологията).
    Е тогава се получава наистина по добра от CNC.
    Стъпкомерът ми е с АЦП и повърхнините цъфват в PC ама и това не гарантира повторяемостта на перката. Като се нагласи една жаба с една перка и като перката бъде помлатена почваме от начало с настройките.
    Говоря за сериозни модели не за онлайн ширпотреба.
    Нямам CNC а и не ми и трябва. Мога си позволя да си поръчам да ми ги изкопат да си наема нужното лице да следи и гарантира технологията. Веско правилно визира проблемите със сплавите ва Алуминия. Невероятен проблем са Това което се лее добре не се копа после лесно или бързо се уморява. А титана и отвратителен при обработката че и грее.

    Проблемът е само и единствено в егоизма ни.
    Можехме коректно да си разхвърлим ангажиментите. Но ние сме хитри и накрая хитрата сврака с двата крака!

  10. #100
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Харманли
    Мнения
    74

    Спeц, интересна ми е твоята версия . Защо според теб на бати Кръстю минито върви най-добре.
    Пак се изплъзваш с отговора?

    И все пак има ли някъде от къде да се прочете или нещо, за какво да се хвана като подбирам перка така, че да ми стига тока и да не убивам батериите?
    Георги Георгиев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 3 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 3 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен