+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 7 от общо 7

Тема: Въпрос за T-REX 450SЕ

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    10

    Въпрос за T-REX 450SЕ

    Здравейте искам да знам този модел хели: T-REX 450SE става ли за начинаещ Моделист, и ако може кажете мнението си за този модел. Благодаря предварително.
    Андрей Стоянов

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Не е за начинаещ, но рано или късно всеки минава през него. Това всъщност е най-масовия 3D хеликоптер в България и вероятно в целия свят - той (оригинала) и неговите клонинги. Доста е по-нервен от неговите по-големи братя T-Rex 500, 600 и 700. Но ако се научите да го карате без крашове, значи ще можете да карате и всички останали. Преди това обаче трябва доста сериозно да залегнете над симулатора. По моя груба преценка 100 часа на симулатор е абсолютният минимум.

    В началото трябва да се научите на така наречения Hovering. Това е висене в една точка на височина 1.5-2.0 метра и на разстояние няколко метра пред вас. Това е основна маневра след излитане и преди кацане. Към тази маневра трябва да можете да преминавате от произволна друга маневра. Под висене се разбира да поддържате хеликоптера в един куб с размери 20 на 20 на 20 сантиметра. Това е най-трудното нещо, което ще трябва да научите като начинаещ. Нататък нещата ще потръгнат по-лесно.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    19

    Аз пък мога да ти кажа напълно противоположно мнение и че става за начинещи и даже това е по добрия вариант

    Аз започах с Beam E4 450 клас като преди това не бях карал нищо летящо ама грам... и на симулатор даже. Не се бях докосвал до апаратура
    Сложих му проходилка от 2 карбонови пръчки по 1 метър с топчета за тенис накрая, направих кривата на газта права линия на стойност 60% и само стъпката променях от -1 до +11 градуса. Излязох на едно широко място и така лека полека почнах с пълзене на 10см, на 20см от земята. Нещо като излезе от контрол отнемам газта и хелито пада но нищо не може да му стане защото има проходилка. Първите 5 батерии свикваш и го настройваш и след още 10-15 батерии уверено го зависвах на метър и нещо височина. Даже тогава нямах и тежести на флайбара а ти ако си сложиш тежести ще ти е много по лесно
    Ако правиш по 4 батерии на ден след 1 седмица ще го зависваш съвсем уверено и няма въобще да минаваш през коаксиалки

    И само за да си направиш сметка ще ти кажа че с пратите дето ще ги вложиш в коаксиален (мининум 100лв) може да си купиш части за 5-10 първоначални краша
    Последна редакция от kraz; 05.03.2010 на 22:03.

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Радвам се че има и други истории с щастлив край. Моята за съжаление се оказа много плачевна - с 2 зрелищни краша на 2 чисто нови хеликоптера, като единия така яко го изтрясках в бетона, че направо го помлях. После симулатор, после пак краш (вече по-лек), пак симулатор, пак краш. Та ми се наложи да мина през различни видове коаксиални, през стабилизиращи системи и т.н. И до ден днешен като вдигам хеликоптер във въздуха, в началото ме облива студена пот.

    Явно има различни пътища за постигане на крайната цел и всеки един начинаещ трябва да си извърви собствения си път. И най-важното - да не се отчайва, ако нещо не се получи от раз, а да си каже - "Натрупах допълнителен опит. Следващия път няма да допускам същата грешка".

    И да не се отчайва, когато загуби няколко нощи в ремонтиране, а да възприема ремонтите и настройките като част от удоволствието.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    10

    Направих си извода, че това е като карането на колело. Докато се учиш, падаш много пъти, но винаги ставаш и продължаваш.
    Благодаря много.
    Андрей Стоянов

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    България
    Мнения
    33

    хелито става за начинаещи моделисти!!!Но първо трябва много да се стои пред компютъра,на симулатора...след това като го пуснеш,да го пуснеш с проходилка,на асфалт и само да го плъзгаш по асфалта,а не веднага да тръгнеш да го пускаш с главата на долу....тогава няма да има краш...
    Последна редакция от alexanderone; 06.03.2010 на 07:46.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    8

    по темата

    Привет

    Модела е прекрасен,но доста нервен.Според мен за съвсем начинаещ е по-добре да вземеш някои по- голям модел.

    Аз лично се учих на такъв.Align T-rex 450 SE


    Поздрави
    Мартин Ценов Варна тел:0897809986

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Въпрос за Ц.Т.
    от mmfsr във форум: Самолети
    Replies: 26
    Последно мнение: 04.04.2011, 22:11

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен