Визуализирани са от 1 до 10 от общо 409

Тема: Хидро U1 Miss Budweiser 2001 в мащаб 1/8

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Хидро U1 Miss Budweiser 2001 в мащаб 1/8

    От много време имах желание да направя копие на този легендарен модел. За съжаление никъде няма негови свободни чертежи, а цената на платените е доста висока. Писах си по форумите с доста фенове на модела, но никой не се съгласи да сподели с мен чертежи. Реших да пробвам сам да се справя.
    Преди около 3 месеца започнах да събирам всевъзможни снимки от ИНТЕРНЕТ на Miss Budweiser, както и всякакви свободни чертежи на подобни модели. Използвах някои неща от чертежите за корпуса, но основната част, особено външният вид на модела, кокпита, кожуха на турбината, крилата ги чертах, като ползвах само снимките. Знаейки габаритните размери на оригинала, от снимките свалих пропорциите и външният вид на всичко. В момента корпуса е готов за кит и боя, чакам тази седмица да ми пристигнат и стикерите, оказа се, че тук не могат да ми ги направят. Размерите на модела са 1070 Х 530 мм., предполагаемото му тегло, готов за плаване ще бъде около 3500 - 4000 г. Казвам предполагаемо, защото още не съм решил с какъв двигател ще бъде. Мислите ми клонят повече към ДВГ 10 куб. см., но ще мисля още малко време. За двигателя няма да гоня мащаб , защото ще е трудно, все пак двигателя на оригинала е 3000 конски сили, а максималната му скорост е около 350 км/ч.
    Ето и две снимки, на оригинала, и на най-популярното 1/8 копие на Дейвид Нютън, т.е. това, което правя и аз.






    Тъй като не искам да пускам скучни и безмислени теми, ако наистина има интерес към този модел, ще продължа да пиша, като започна от самото начало на работата ми по него, със снимки и използвани материали. Модела е изцяло дървен, изработен по класическата технология.
    Последна редакция от GMateev; 12.11.2012 на 14:38. Причина: правописна грешка
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен