+ Ново Мнение
Страница 7 от 41
ПърваПърва ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 61 до 70 от общо 409

Тема: Хидро U1 Miss Budweiser 2001 в мащаб 1/8

  1. #61
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Разбирам, че няма да имам нужда от това, но все пак нека да знам. Аз също си мислех, че ще има повече мнения по темата, тъй като такава до сега няма тук, а мисля че няма и в Моделистика. А и аз разчитах на тези мнения, за да понауча туй онуй по въпроса. Любопитно ми е, не колко хора имат такъв модел, а колко хора са го направили от нулата, техният опит е ценен.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  2. #62
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Разбирам, че няма да имам нужда от това, но все пак нека да знам. Аз също си мислех, че ще има повече мнения по темата, тъй като такава до сега няма тук, а мисля че няма и в Моделистика. А и аз разчитах на тези мнения, за да понауча туй онуй по въпроса. Любопитно ми е, не колко хора имат такъв модел, а колко хора са го направили от нулата, техният опит е ценен.
    Нали се сещаш откъде американците знаят за оръжията в ирак? Пазят си фактурите.
    На тази база, смея да се досещам за поне 5 модела 1/12 и 3 такива 1/8 едното го видях в Батак да замята крак.
    Многократно съм казвал, че отрицателните резултати вършат много повече работа като имформативност.
    И това е смисълът на форума да си помагаме споделяйки горчивият опит. Нищо срамно няма в това да не можеш си направи и нагласи лодката и дори да я вадиш с водолаз.

  3. #63
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    O.K. много хубаво е, че има такива хора, но ти говориш за готови купени модели. А някой, който го е правил сам да сподели опит за изработката ми се иска, да се получи така, че аз правя нещо, допускам грешки, поради липса на опит, а в същото време, някой знаещ, препатил, си стои, гледа ми сеира и очаква момента, в който ще търся водолаза на Гребната база.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  4. #64
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    O.K. много хубаво е, че има такива хора, но ти говориш за готови купени модели. А някой, който го е правил сам да сподели опит за изработката ми се иска, да се получи така, че аз правя нещо, допускам грешки, поради липса на опит, а в същото време, някой знаещ, препатил, си стои, гледа ми сеира и очаква момента, в който ще търся водолаза на Гребната база.
    И аз бях така, дори ми се подиграваха за водолазите в темата ти за хидрото.

  5. #65
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Малко снимки от днес, поработих по задното крило и по уплътняването на капака на корпуса.







    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  6. #66
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    Идейки : тези тапи отвън на вертикалните плоскости стоят не на място :::: предложение : болтчета със шестостенна глава, леко шлайфана и залепени така, че да се занули повърхността на външната страна
    Не се вижда добре от снимките, но предполагам оставяш необходимата хлабина за поставяне на гумено уплътнение всъщност, не зная как си го проектирал, на мен лично лепенето на тиксо на всяко пускане не ми харесва

    на снимките, които ти пратих, това точно е подложено на проверка ....дали и ще ли .. влезе вода , но вземайки пред вид няколко фабрични конструкции, аз съм оставил едно разстояние от ръба на капака до силиконовото уплътнение с цел да позволи свободно отичане на водата . Да, конструкцията е различна, но е добре да се взимат мерки още на този етап

    п.п. сетих, че ще напишеш : моя контур на капака е затворен, тоест без свободен излаз за водата ... може да се направи с една тръбичка към задната част, дори ще е по-ефективно.Всичко зависи докъде ти се заиграва ;-)
    Последна редакция от sides; 09.11.2012 на 20:47. Причина: допълнение
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  7. #67
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Това не са тапи, това са шестограмните глави на пластмасовите болтове. Тази сглобка е само за проверка, иначе тези глави ще бъдат вкопани и изцяло скрити във вертикалното крило. Летвичките, които съм залепил, на последната снимка се вижда, са носачите на гуменото уплътнение на капака.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  8. #68
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    честно да ти пиша, на последната снимка виждам две нива на летвичките в задния края ....


    п.п. Надявам се не разчиташ, да пиша : Ааахх много е добре !!! .... защото няма да е прогресивно ;–)

    п.п.2 аз, нямах предвид фабрични лодки ... а автомобили.. по-точно люкове на такива
    Последна редакция от sides; 09.11.2012 на 21:02. Причина: допълнение
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  9. #69
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Трудно ще ми е да опиша идеята за уплътняване на капака, когато е готово ще кача снимки. Дано съм го измислил добре. На тези модели, фабричното производство, изобщо на се старали толкова с тези неща.

    П. П. Не, не разчитам на това - "Ааахх много е добре !!!", разчитам на дискусия по темата, ама знаещите (с изключение на Иво, който споделя и помага), се спотайват и мълчат като комунисти на разпит пред Гешев...
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  10. #70
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569



    Днес получих от колега от Австралия, чертежите на ето този модел HOTSHOT 45:



    Това на снимката е неговият модел, изработен по тези чертежи.
    Проблем ще ми бъде само двигателя за него, но ще видим, нека първо завърша започнатото.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен