+ Ново Мнение
Страница 39 от 41
ПърваПърва ... 29 35 36 37 38 39 40 41 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 381 до 390 от общо 409

Тема: Хидро U1 Miss Budweiser 2001 в мащаб 1/8

  1. #381
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Шансовете, приятелю, са да го поръчам в подходящ момент, и да го чакаме да пристигне, надявам се, че това ще е до месец....
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  2. #382
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Шансовете, приятелю, са да го поръчам в подходящ момент, и да го чакаме да пристигне, надявам се, че това ще е до месец....
    Вече звучим оптимистично!!!

  3. #383
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Ами, да, оптимстично е, надявам се, (в тази връзка има неща, които не искам да споделям), защото, толкова съм вложил в тая лодка, така че на всяка цена тя трябва да заплава, това е целта, именно за това казах, че разчитам и на помоща Ви !.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  4. #384
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Ами, да, оптимстично е, защото, толкова съм вложил в тая лодка, така че на всяка цена тя трябва да заплава, това е целта, именно за това казах, че разчитам и на помоща Ви !.

    Знам
    и на мен ми беше неприятно когато реши да я консервираш.
    Проблемът е, че аз не разбирам от ДВГ. (тези за играчките) Липсата на отзвук и създалият се вакуум бе доста потискащ. Дано този мотор се случи. Тръгнеш ли на електро ще потопиш много пари.

  5. #385
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Няма да я консервирам, ще я пускаме с теб на Гребната база в Пловдив, заедно с твоето ХИДРО.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  6. #386
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Няма да я консервирам, ще я пускаме с теб на Гребната база в Пловдив, заедно с твоето ХИДРО.
    А Аз ще дойда с моето ЕКО да ви скрия шайбите
    Онзи ден водолази разчистиха езерото за Йорданов ден така че почвам да пускам всеки ден.
    Първоначално ще пробвам с 9В батерия после с 2 х 4.5в от плоските предполагам с тях ще е голяма резачка
    Анатоли Бовянски
    София

  7. #387
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Няма да я консервирам, ще я пускаме с теб на Гребната база в Пловдив, заедно с твоето ХИДРО.
    Е това е повод за употреба на отлежал дизенфектант!Наздраве!

  8. #388
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    С мотора АСП модела при всички случаи ще тръгне- въпроса е как .Все ще се намери перка даго подкара. Не съм спец в полупотопените винтове.Струва ми се ,че са нужни повече обороти .При потопения винт нещата са други и кавитацията е ограничение за оборотите. Мисля,че при пипване на фазите(не се знаят колко са ) и задължително резо(за да вдигнеш паура с 30 проц.) нещата ще станат- въпроса е до колко да се форсира, за да го имаш по-дълго. То дали ще го скапеш най важен е винта. Е и настройката на модела- да не го писнеш с първо пускане още Смятам ,че трябва да се тръгне с тежък винт и потопена повече перка.На моето хидро регулирах височината на задните плавници.Но има модели без задни плавници и там нещата са други.

  9. #389
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    С мотора АСП модела при всички случаи ще тръгне- въпроса е как .Все ще се намери перка даго подкара. Не съм спец в полупотопените винтове.Струва ми се ,че са нужни повече обороти .При потопения винт нещата са други и кавитацията е ограничение за оборотите. Мисля,че при пипване на фазите(не се знаят колко са ) и задължително резо(за да вдигнеш паура с 30 проц.) нещата ще станат- въпроса е до колко да се форсира, за да го имаш по-дълго. То дали ще го скапеш най важен е винта. Е и настройката на модела- да не го писнеш с първо пускане още Смятам ,че трябва да се тръгне с тежък винт и потопена повече перка.На моето хидро регулирах височината на задните плавници.Но има модели без задни плавници и там нещата са други.
    В размера 55 мм перките са малко и при положение, че са със стъпкови отношения по-големи от 1.4 шансовете не са обнадеждаващи.
    Има резон в подкарване с тежка перка. Не съм предвиждал този сценарий и това е доказателството, че две глави раждат повече от една.
    Задните плувци на това не са регулират но има смисъл да се замислим дали да се развърта мотора със ускоряването на модела или с ливта на перката.

  10. #390
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Иво тъкмо сега е момента да попитам каква е разликата м/у потопения и полупотопения винт- просто ,лаишки . Стъпка , промяня на стъпката по дължина на лопатата и прочее.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен