+ Ново Мнение
Страница 31 от 41
ПърваПърва ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 301 до 310 от общо 409

Тема: Хидро U1 Miss Budweiser 2001 в мащаб 1/8

  1. #301
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    Може да опиташ и прав вал с каре долу на кронщейна- наскоро видях такъв модел. За мене е ненадежно, защото преди години опитах,но се износваше интензивно карето,защото бе щивтово и ъгъла бе голям. Мисля,че ако карето е съчмено(хомокинетично) и добрекалено-над 45 роквели ъгъла не надвишава10 градуса може и да стане.
    При него ъгълът на пречупване е под 7 градуса. Прекалено зависимо е към прецизност на изработка точност и твърдост на повърхнините. Корекциите за настройка са в малки граници ама неговата играчка не е много капризна към това.

  2. #302
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Накрая май ще е на директен прав вал с възможно най- малек градус . Имам такова хидро и най си вървеше.

  3. #303
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    За варианта тел, да разбирам ли, че на нея не и трябва тръба в която да е поставена ?
    А как излиза от корпуса ?
    От другата страна само на мотора ли се крепи ?
    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    Телта лагерува на две кетронови втулки в дейдвудна тръба права твърдо захваната в корпуса и центрована по оста на двигателя. Телта се огъва свободно в пространството
    Вътре си е като нормална дейдвудна тръба телта се хваща за мотора със цанга.

  4. #304
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    Накрая май ще е на директен прав вал с възможно най- малек градус . Имам такова хидро и най си вървеше.
    Аз имах за кратко такова с прав вал ама този от когото го бях купил не беше успял да го подкара. Аз също не го подкарах щото се върнах от щатите и го оставих там.

    За това хидро Георги си е купил твърде тежка перка и под наклон повече от два градуса не знам дали ще отлепи.

  5. #305
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Ако мислиш, че тази е тежка имам и същата OCTURA 455, но с две лопати.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  6. #306
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Ако мислиш, че тази е тежка имам и същата OCTURA 455, но с две лопати.
    Това няма кво да го мислим. моторът знаеш ли го кой е? той ще го мисли.

  7. #307
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    О вярно- то още няма мотор, а ние олио в тигана наливаме.

  8. #308
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    Това няма кво да го мислим. моторът знаеш ли го кой е? той ще го мисли.
    Още не съм сигурен, но ще бъде 10 - 11 куб. см., най-вероятно ще е ASP, но не мисля че това има отношението към конструкцията на кронщейна. Одеве се опитах да кажа, че по едни мои съобръжения събирам нещата, част по част, и коментарите ми с Вас са продиктувани от факта, за да знам какво да търся и поръчвам, защото това ми е прощъпалника.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  9. #309
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Още не съм сигурен, но ще бъде 10 - 11 куб. см., най-вероятно ще е ASP, но не мисля че това има отношението към конструкцията на кронщейна. Одеве се опитах да кажа, че по едни мои съобръжения събирам нещата, част по част, и коментарите ми с Вас са продиктувани от факта, за да знам какво да търся и поръчвам, защото това ми е прощъпалника.
    Жоре
    пропускаш логиката на дискусията ни с Веско.
    За вариянт прав вал с ъгъл на винта по голям от 4 градуса моторът-перка става критично.
    Ако моторът ти има нужният въртящ момент на ниските и средни обороти би могъл да рискуваш с прав вал.
    На моето беше Пико 61 и оня не успя да го подкара. Колко флапса са били лепени по плувците, не смея да мисля
    При правият вал нямаш грижи със кронщейни жила ама дали ще тръгне няма кой да ти каже.
    Веско предложи много ценна идея за прав вал с чупещо каре. Просто имаш доста поле за размисъл.

  10. #310
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Аз мисля, че от доста време, откакто пишем тук, сме изключили варианта прав вал, смея да кажа че там имам някакъв мъничък опит, имам лодки, които си вървят с прав вал, колко е добре не знам, щот при мен всичко е за кеф. Но тук запецнах, защото въпреки, че пак е за кеф, ама модела е сериозен и ми се иска да го направим читав, не да го направя, а да го направим...
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен