+ Ново Мнение
Страница 3 от 41
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 13 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 409

Тема: Хидро U1 Miss Budweiser 2001 в мащаб 1/8

  1. #21
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by Gogo55 View Post
    Е ся, ако търсиш интерес към темата направи лодката от един лист депрон изрязан с макетното ножче за 1 час, облепи я с шарено тиксо сложи ел мотор и спеед който струват под 40лв двете заедно като най-евтините от хобито, подкарай я с апаратура 6 канал от хоби кинга, или ако искаш да блеснеш то с турниги 9 и веднага ще се появат десетина който ще ревнат урааа и ще те провъзгласят за бог на депронките и корабомоделизма в България,а темата ще стане стотина страници за нула време.
    Ако продължаваш така с дърво и по трудния начин ще коментират само най добрите който са единици-в този случаи маи е само един, а другите ще четат умно
    Здравей адаш,
    Аз първоначално така си мислех, да я направя от депрон, ама междувременно най-големият специалист, корифеят на депрона в България, го отсвириха от тук, че нещо трудно се справяше с компютрите, и аз се отказах, нямаше да имам консултант
    А сега сериозно, аз също като пуснах темата се надявах да се включи Иво и той е тук.
    Що се отнася до материала за изработка, кефи ме да я правя от дърво, макар и по трудният начин ( след депрона, де ), това ме връща 34 год. назад в кръжоците по авио и корабомоделизъм. Иначе модела е от шперплат буков 3,5 мм. и липов 1,5 мм., крилата са сандвич конструкция от 2 слоя балса, облечени с фурнир 0,5 мм. Ще кача снимки.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Отностно материяла само адмирации.

    Отностно избора на модела също. Това животно си върви само освен ако му пречим и се опитваме като този от когото купих модела да надхитрим Фруд и Архимедл. Такава невъзможна комбинация беше че няма си помръдна пръста за него да си седи в контейнера за непотребни вещи.

    Ъглите на крилата са много спорни. По принцип състезателните са с неподвижно задно и със клапи на предното.
    Не мога отварям снимките във форума заради онази част на географията където се намирам.
    Ползвал съм клапи на L6 SAW само дето ме домързя да сложа жирото и мързелът ме наказа.

    На турнира в Батак видях подобен модел електричка. Не познавам собственика на играчката а и той не потърси помощ от мен ама ако чете форума и сподели с какви проблеми се е сблъскал и как ги е преборил би бил много по полезен от мене Пично не вярвам да го остави така да се тътри и да шлапа задницата.

  3. #23
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    И такааа...започнах с изработката на "сух док" за модела, направен от 18 мм. ПДЧ, като едната вертикална плоскост е захваната за основата с PVC винкел 25Х25 мм. за фино регулиране на разстоянието, както и за да може "дока" да се ползва впоследствие и за други модели.



    Ребрата и стрингерите са лазерно изрязани от буков шпертплат 3,5 мм., всъщност бяха от 3,7 мм., но след като върху тях се разходи шлайф машинката станаха 3,5 мм., това са единствените машинно изрязани детайли, всички други са ръчна изработка. Отворите за олекотяване в ребрата и стрингерите са распробити допълнително, просто бях забравил да ги включа във файла за лазера .



    Започвам слепването на детайлите



    Ползвам лепило MOMENT за дърво, синьото, което е влагоустойчиво, залепва много здраво, след изсъхване става прозрачно. За точно фиксиране на ребрата към стрингерите ползвам парченца от PVC винкела с цел гарантиран прав ъгъл.
    Тъй като работното поле на лазера е 800 мм., а стрингерите са по-дълги, те са направени от две части, които са съединени помежду си със сглобка "лястовича опашка".



    Кокпита и кожуха на турбината са направени от слепени парчета фибран 20 мм., облечени със стъклоплат 50 гр./кв.м. с епоксидна смола. Шаблона за тяхното оформяне е свален от снимката в първият ми пост.



    Страните им, където е сглобката са подсилени с балса 3 мм., от към страната на кожуха на турбината са залепени два дървени щифта Ф8 мм. за фиксиране на двете части.
    Последна редакция от GMateev; 05.11.2012 на 20:04.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  4. #24
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Задното крило и вертикалните стабилизатори са направени от два слоя балса 4 мм. и са облечени от двете страни с фурнир 0,5 мм. Обличането с фурнир се прави след като са изшкурени до съответният профил. Получава се изключително здрава и лека конструкция. В предната страна на крилото са залепени два фиксиращи щифта Ф3 мм. от плътен карбон.
    Залепването на слоевете балса и на фурнира задължително се прави, като детайлите се стягат здраво между масивни плоскости до изсъхване на лепилото. Аз ги държа стегнати така в продължение на 24 часа. За да може да се стегне добре профила, между детайлите и стягащите плоскости слагам парчета депрон 6 мм.

    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  5. #25
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Започва да се оформя външният вид на модела





    Задната част на модела ще бъде, както е този вариант на Miss Budweiser



    с допълнителни малки плувци и мини хоризонтални крила.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  6. #26
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Започвам обличането на корпуса с 1,5 мм. липов шпертплат





    Основата на кожуха на турбината също е от шпертплат 1,5 мм., това всъщност ще бъде отваряемият капак на корпуса за достъп до двигателя и апаратурата.



    Малкото хоризонтално крило, което фиксира предната част на кокпита е направено от 6 мм. балса облечено със стъклоплат, като предната му част е направена от карбонова тръба Ф6 мм., която е фиксирана в страничните плувци в които са залепени дървени трупчета 20 Х 20 Х 10 мм., залепени са с епоксидна смола, заради карбона.
    Последна редакция от GMateev; 01.11.2012 на 19:01.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  7. #27
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Продължавам с обличането на корпуса







    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  8. #28
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Предното крило



    Изработено е от 6 мм. балса, облечено от двете страни с балса 2 мм.
    Челният ръб на крилото е от полукръгъл профил 5 Х 10 мм., а изходящият ръб е от летвичка 3 Х 5 мм.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  9. #29
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Пропуснах да кажа, че преди обличането на корпуса с шперплат, свободното пространство под него е запълнено със стиропор.

    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  10. #30
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    А защо не клъцна стиропора с резака точно по ребрата? Щеше да стане доста по-здраво, а и да ти даде хубава основа за обличането отгоре.
    Ако не си залепил отдолу стиропорените парчета, не е лошо да се замислиш по въпроса. ;)
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен