+ Ново Мнение
Страница 2 от 41
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 12 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 409

Тема: Хидро U1 Miss Budweiser 2001 в мащаб 1/8

  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Здравей
    За Руля е по важно колко е натопен тоест дължината му 120-150 дължина предполагам става.
    За сервото на 1/12 съм с 4.8 кг. на онова имаше 13 кг на tawer pro aма не съм обеден че има нужда от толкова много. На тази играчка руля служи повече за завиване и по малко за стабилизиране. Бекила според мен можеш да пуснеш без него и тогава да го мислим.

  2. #12
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Здравей Иво,
    Гледах чертежи, които имам на 1/8, там руля е по-къс, но ще го направя, както казваш.
    Липсата на бекила, няма ли да се отрази на устойчивостта в завоите ?
    Какъв трябва да е ъгъла на предното крило и до колко е важен ?
    Все още не съм решил как да бъде водното охлаждане, мислех входа да е до бекила, видях го на модели във форума.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    На 1/12 нямам бекил и не съм се замислял да слагам. този модел си го върнах от щатите с кораб.
    Имам 1/5 бензин и на него на първите две пускания не сложих бекил. Не знам нямам опит. На практика тези играчки са лесни и тръгват от първи път. Тоест не се главоболиш да къртиш и местиш. На практика отрицателният ефект квалифицира моделиста щото повече се налага да се позамисли. При мен правият вал ме измъчи както и настройките на мотора. Всеки който кара нитро при автомоделите или при ФСР напредва многократно повече от мене с електичките
    Много е вероятно да бъркам някъде но споделям каквото мисля.
    крилата май са на нула не съм ги мерил

  4. #14
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Задното със сигурност е на нула, но гледайки снимки на модели, според мен предното има ъгъл. Аз за сега съм го оставил на два карбонови щифта в предната част и мога да го фиксирам с произволен ъгъл. Не мисля че има смисъл да го правя с възможност за настройка, разглеждах такива решения във форумите, като това например:




    Какъв е твоят 1/5 модел ?
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    играчка

    май това се продава из щатите : http://www.nitrorcx.com/99b-12001-br...s260-artr.html

    има снимчици ...ако помогне за ориентация

    п.п. за доставка ми обявиха 90 $ , което е добре .... но има и мито ...
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  6. #16
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Да, и това се продава, и то е в мащаб 1/8, продават се и модели на Miss Budweiser в мащаб 1/8 във всичките и 22 модификации, от първата през 1963 год. до последната през 2002 год., тази на снимките от първият ми пост.
    Но все пак е въпрос на концепция какво искаш - готов модел RTR , лазерно нарязан готов кит за сглобяване (най-популярният вариант в Щатите), или просто да си го направиш сам от нулата. Аз избрах последният вариант, и изпитвам огромно удоволствие да се чопля с него.
    Последна редакция от GMateev; 31.10.2012 на 23:15.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :-)

    така е .. избора е личен ... но за четири цилиндровия мотор не се майтапех .... беше 1988 ... езерцето на панаира .... двама "батковци " палеха точно 4-ри цилиндров мотор на лодка , много подобяваща на тази .... запомнил съм , че мотора е английски .... подгряваха свещите (4) със 6 волта акумулатор ... беше много хубава лодка .... и вървеше страшно бързо ...дори в ограниченото пространство с което разполагаха .... аз бях там за уроци по кормуване на картинг ... 150 кубика


    п.п. преди разполагах с работилница на площ 400 кв2 , но имах друга работа , а не моделизъм

    за мен не е проблем изработването на корпуса и боядисването му , имам 17 години стаж ...... но , сега не разполагам с това

    спирам да спамя ... постнах адреса с надеждата ,че ще помогна с публикуваните в него снимки , на които ясно вижда , че предното крило има наклон .... не желая да спамя темата ти .. Успех !

    Все пак : има опция да се вкара снимката в корел и трасират интересуващите ни линии , или друга подобна програма ... и да се изчисли с относителна точност наклона на крилото ...само размисли ....

    П.П. за 17-те градуса ... естествено ,че когато експлозията тласне буталото по правилния му път , работата е най-голяма ! доп.: така и не разбрах какво ИМ харесват на "двуполюсните мотори " а и на 4 ..... ;-)
    Последна редакция от sides; 31.10.2012 на 23:09. Причина: допълнение
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  8. #18
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Неее, не приемам написаното за спам, снимките са полезни, казах че само по снимки съм направил модела.
    И в интерес на истината, точно тези, които ми изпрати ги имам, те не са на Miss Budweiser, но все пак са полезни, както си мисля че са полезни всякакви коментари тук, макар че няма интерес към темата, а модела е страхотен.

    Ами аз точно така съм чертал детайлите...



    Снимката е импортната в COREL и е изчертана по контура, след това е мащабирана в зависимост от пропорциите.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  9. #19
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    няма интерес към темата
    Е ся, ако търсиш интерес към темата направи лодката от един лист депрон изрязан с макетното ножче за 1 час, облепи я с шарено тиксо сложи ел мотор и спеед който струват под 40лв двете заедно като най-евтините от хобито, подкарай я с апаратура 6 канал от хоби кинга, или ако искаш да блеснеш то с турниги 9 и веднага ще се появат десетина който ще ревнат урааа и ще те провъзгласят за бог на депронките и корабомоделизма в България,а темата ще стане стотина страници за нула време.
    Ако продължаваш така с дърво и по трудния начин ще коментират само най добрите който са единици-в този случаи маи е само един, а другите ще четат умно

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Задното със сигурност е на нула, но гледайки снимки на модели, според мен предното има ъгъл. Аз за сега съм го оставил на два карбонови щифта в предната част и мога да го фиксирам с произволен ъгъл. Не мисля че има смисъл да го правя с възможност за настройка, разглеждах такива решения във форумите, като това например:




    Какъв е твоят 1/5 модел ?
    Моето е китайско RTR

    http://specrc.com/bg/product-view/272.html

    моторът е сменен с 50 куб с резонансна тръба след като на първото пускане на турнира в Карандила се движеше бавно.

    http://modelistika.com/showthread.php?t=6461

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен