+ Ново Мнение
Страница 2 от 2
ПърваПърва 1 2
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 409

Тема: Хидро U1 Miss Budweiser 2001 в мащаб 1/8

Threaded View

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :-)

    така е .. избора е личен ... но за четири цилиндровия мотор не се майтапех .... беше 1988 ... езерцето на панаира .... двама "батковци " палеха точно 4-ри цилиндров мотор на лодка , много подобяваща на тази .... запомнил съм , че мотора е английски .... подгряваха свещите (4) със 6 волта акумулатор ... беше много хубава лодка .... и вървеше страшно бързо ...дори в ограниченото пространство с което разполагаха .... аз бях там за уроци по кормуване на картинг ... 150 кубика


    п.п. преди разполагах с работилница на площ 400 кв2 , но имах друга работа , а не моделизъм

    за мен не е проблем изработването на корпуса и боядисването му , имам 17 години стаж ...... но , сега не разполагам с това

    спирам да спамя ... постнах адреса с надеждата ,че ще помогна с публикуваните в него снимки , на които ясно вижда , че предното крило има наклон .... не желая да спамя темата ти .. Успех !

    Все пак : има опция да се вкара снимката в корел и трасират интересуващите ни линии , или друга подобна програма ... и да се изчисли с относителна точност наклона на крилото ...само размисли ....

    П.П. за 17-те градуса ... естествено ,че когато експлозията тласне буталото по правилния му път , работата е най-голяма ! доп.: така и не разбрах какво ИМ харесват на "двуполюсните мотори " а и на 4 ..... ;-)
    Последна редакция от sides; 31.10.2012 на 23:09. Причина: допълнение
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Неее, не приемам написаното за спам, снимките са полезни, казах че само по снимки съм направил модела.
    И в интерес на истината, точно тези, които ми изпрати ги имам, те не са на Miss Budweiser, но все пак са полезни, както си мисля че са полезни всякакви коментари тук, макар че няма интерес към темата, а модела е страхотен.

    Ами аз точно така съм чертал детайлите...



    Снимката е импортната в COREL и е изчертана по контура, след това е мащабирана в зависимост от пропорциите.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    няма интерес към темата
    Е ся, ако търсиш интерес към темата направи лодката от един лист депрон изрязан с макетното ножче за 1 час, облепи я с шарено тиксо сложи ел мотор и спеед който струват под 40лв двете заедно като най-евтините от хобито, подкарай я с апаратура 6 канал от хоби кинга, или ако искаш да блеснеш то с турниги 9 и веднага ще се появат десетина който ще ревнат урааа и ще те провъзгласят за бог на депронките и корабомоделизма в България,а темата ще стане стотина страници за нула време.
    Ако продължаваш така с дърво и по трудния начин ще коментират само най добрите който са единици-в този случаи маи е само един, а другите ще четат умно

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by Gogo55 View Post
    Е ся, ако търсиш интерес към темата направи лодката от един лист депрон изрязан с макетното ножче за 1 час, облепи я с шарено тиксо сложи ел мотор и спеед който струват под 40лв двете заедно като най-евтините от хобито, подкарай я с апаратура 6 канал от хоби кинга, или ако искаш да блеснеш то с турниги 9 и веднага ще се появат десетина който ще ревнат урааа и ще те провъзгласят за бог на депронките и корабомоделизма в България,а темата ще стане стотина страници за нула време.
    Ако продължаваш така с дърво и по трудния начин ще коментират само най добрите който са единици-в този случаи маи е само един, а другите ще четат умно
    Здравей адаш,
    Аз първоначално така си мислех, да я направя от депрон, ама междувременно най-големият специалист, корифеят на депрона в България, го отсвириха от тук, че нещо трудно се справяше с компютрите, и аз се отказах, нямаше да имам консултант
    А сега сериозно, аз също като пуснах темата се надявах да се включи Иво и той е тук.
    Що се отнася до материала за изработка, кефи ме да я правя от дърво, макар и по трудният начин ( след депрона, де ), това ме връща 34 год. назад в кръжоците по авио и корабомоделизъм. Иначе модела е от шперплат буков 3,5 мм. и липов 1,5 мм., крилата са сандвич конструкция от 2 слоя балса, облечени с фурнир 0,5 мм. Ще кача снимки.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен