Quote Originally Posted by nickarsow View Post
Момци,
За да не отварям нова тема, ето и моето питане:
Знаете ли защо е станала толкова трудна доставката на модели и части от ХК? Днес за два пикливи самолета писах и вадих що документ има от ХК и PayPal. Накрая ме караха и да декларирам, че са без апаратури. Ние да не сме терористи бре да му еб. ......
Ако не си обявил реалната стойност, ти първи си нарушил закона. Казвам "ако", защото не знам дали е така. След като нарушиш закона, не се учудвай защо ти искат от пиле мляко.
Освен това "два пикливи самолета" за мен означава два обемисти пакета. Нима очкаваш два големи, крехки и чупливи предмета със стикери за застрахователна сума да дойдат от другия край на планетата направо на холната ти масичка? Те хора се губят и мрат при подобни маршрути, та за "два пикливи модела". Надявам се разбираш какво искам да кажа...

В акаунта ти в ХК срещу всяка направена покупка има фактура. Можеш да си я принтираш и това е документа, който се иска от теб пред митничарите. Там транспортните разходи са изчислени ОТДЕЛНО от сумата на покупката и така имаш шанс да не бъдат обложени с данък. Разпечатка от ПейПал нямат законово право да ти искат, освен с прокурорско нареждане!!! Най-малкото, защото може да НЕ си платил чрез системата Пейпал, а по друг начин.
Следващият път като те извикат, можеш да си изтеглиш и 4-те странички, касаещи получаването на пратки от трети страни, които се намират в приложен документ на сайта на митниците на най-видно място. В комбинация с фактурата и малко знания, относно правата ти, няма да имаш НИКАКВИ проблеми!


П.п. В Пловдив при рижата ли си получи пратката или в друг град?