+ Ново Мнение
Страница 4 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 48

Тема: Покупка на модели и части от чужбина

  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Ако не си обявил реалната стойност, ти първи си нарушил закона. Казвам "ако", защото не знам дали е така. След като нарушиш закона, не се учудвай защо ти искат от пиле мляко.
    Освен това "два пикливи самолета" за мен означава два обемисти пакета. Нима очкаваш два големи, крехки и чупливи предмета със стикери за застрахователна сума да дойдат от другия край на планетата направо на холната ти масичка? Те хора се губят и мрат при подобни маршрути, та за "два пикливи модела". Надявам се разбираш какво искам да кажа...

    В акаунта ти в ХК срещу всяка направена покупка има фактура. Можеш да си я принтираш и това е документа, който се иска от теб пред митничарите. Там транспортните разходи са изчислени ОТДЕЛНО от сумата на покупката и така имаш шанс да не бъдат обложени с данък. Разпечатка от ПейПал нямат законово право да ти искат, освен с прокурорско нареждане!!! Най-малкото, защото може да НЕ си платил чрез системата Пейпал, а по друг начин.
    Следващият път като те извикат, можеш да си изтеглиш и 4-те странички, касаещи получаването на пратки от трети страни, които се намират в приложен документ на сайта на митниците на най-видно място. В комбинация с фактурата и малко знания, относно правата ти, няма да имаш НИКАКВИ проблеми!


    П.п. В Пловдив при рижата ли си получи пратката или в друг град?
    Май при нея. Една заяждалка беше. Ядосах се, защото съм обявил реалната стойност и документа от PayPal. Ако бях обявил нереалната фактура, нямаше да ме е яд, ама другия път точно това ще направя.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  2. #32
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Аааа, рижавата е опасна!

    Ама виж сега, то това сами сме си го направили. Рижата просто изпълнява закона. Факт е, че почти всички поръчки са със занижена стойност. Тя си гледа работата... От нас каквото зависи, можем да повлияем като масово отказваме предоставянето на разпечатките от пейпал. Фактурата е достатъчна.
    Аз още като видя че пратката ми е кацнала в София и си принтвам документите.
    Георги Русинов

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    O.K.
    Тогава за следващия път коя фактура да принтвам - истинската или " другата " ?
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Не е тук мястото да го коментираме, защото въпросната служителка е толкова наясно с нашите хоби играчки, колкото си нямаш и представа! Тя много добре знае какво е Хобикинг, има си интернет и за всяка покупка (специално от там, щото сме станали доста) щрака и проверява колко струва.

    Казвам следващото и спирам да коментирам:
    Можеш да я цакаш по два начина: Ако й докажеш, че имаш натрупани бонус-точки или си VIP-клиент и за теб цените са други. Това на практика е възможно, но не всички са VIP.
    Тези две обстоятелства тя няма как да ги провери, но за сметка на това може да ти задържи стоката, докато го докажеш...

    ЗАТОВА:

    Още като ти дойде пратката в Сф, принтирай си разпечатката от ПейПал и отивай на другия ден на "Ив. Вазов". Влизаш, показваш си пей-пала, плащаш си кротко ДДС-то и си тръгваш поживо-поздраво. На такива "клиенти" тя много се радва и всичко приключва за секунди. Даже прави "отстъпки", но стига коментари. Ако искаш повече подробности за безпроблемно освобождаване - на ЛС или скайп.
    Георги Русинов

  5. #35
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    то пък и за два пикливи самолета с общо ддс има няма 30лв ако и това ти е много и вземеш да се правиш на андрешко хехе да не вземат да ти ги конфискуват да гледаме сеир тогава.Колко според тебе трябва да е ддс? 1лв или по добре е май от митницата да ни гонят и да ни дават пари дето внасяме стоки в бг

  6. #36
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    23

    Момци, някой ползвал ли е www.fast-lad.co.uk. Аз си пазарувам понякога от там. Максимум за седмица са при мен нещата. А цените не са чак толкова лоши.
    Последна редакция от Foxy; 14.07.2011 на 05:44.
    Николай Пейчев

  7. #37
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Аз си пазаря редовно от Heliguy (http://www.heliguy.com/). Смея да твърдя, че за много неща цените им са от най-ниските. За съжлаение разнообразието не е толкова голямо. Обслужването също е на ниво, няма проблем. Нещата от там винаги са идвали бързо. Като го поръчам в понеделник и в петък е тук. Последните две поръчки обаче биха рекорда. Едната дойде за две седмици, а другата за три. Сигурен съм, че забавянето не е в Англия. По ми намирисва на мързеливи и неоргазнизирани, а може би и немотивирани български митнически и/или пощенски служители. Направо се губи удоволствието. Заръчваш някакви дреболии и седиш и се облизваш докато другите се пукат да летят. Възможност да поддържам склад с части нямам.
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  8. #38
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Някакви европеиски магазини да има при които да не се налага разкарване до митница?В смисъл да носят нещата до пощата без ДДС и мита.

  9. #39
    Автор
    Регистриран
    Dec 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    117

    Ако са в ЕС няма митинически формалности,такси или каквото и да е друго. Отиваш в пощата, взимаш си го и това е. Да не говорим че идват доста по-бързо.
    Поздрави,
    Христо Григоров, Бургас

  10. #40
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    19

    Някой има ли актуална информация при суми над колко лева, поръчки от държави извън ЕС се облагат с мито, ДДС или и двете?

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен