+ Ново Мнение
Страница 3 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 48

Тема: Покупка на модели и части от чужбина

  1. #21
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ами продължавам да си купувам батерии, но не на куп. Просто използвам всяка една поръчка за да сложа в нея и някой друг милиамперчас.
    Росимир Матеев

  2. #22
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    При последната ми поръчка от Китай, получих трекинг-номер на... швейцарските пощи! Някой да знае нещо по въпроса? Номерът е от сорта RS123456789CH. Някой, нещо..?
    Георги Русинов

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Нямаш проблеми. Всичко е наред. Половината ми пратки от HK минаха през швейцарските пощи. Явно с тях е по-евтино.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  4. #24
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ама... аз оставам с впечатлението, че пратката тръгва от Швейцария... Поне такъв е номерът. Някой знае ли повече подробности? HK да нямат там склад? Или швейцарските пощи да имат клон в ХонгКонг?
    Георги Русинов

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    5

    SwissPost имат офис в HongKong - самолета излита всяка сряда или четвъртък
    Павлин Пенев

  6. #26
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Много благодаря! Това беше по-вероятното предположение.
    Георги Русинов

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Момци,
    За да не отварям нова тема, ето и моето питане:
    Знаете ли защо е станала толкова трудна доставката на модели и части от ХК? Днес за два пикливи самолета писах и вадих що документ има от ХК и PayPal. Накрая ме караха и да декларирам, че са без апаратури. Ние да не сме терористи бре да му еб. ......
    Не стига, че моделизмите са на изкуствено дишане а цигарите и наркотиците си се прекарват през митниците съвсем безпрепятствено, ами и всяко винтче трябва да се обложи с ДДС. Баси държавата, баси малоумните управници. Тия отгоре яко ги е грабнала параноята, та няма да се учудя, ако забранят вноса на апаратури или минат на специален режим на внос.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  8. #28
    Потребител Аватар на Bruchpilot
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    84

    Въпреки че аз лично не съм имал подобни проблеми, въобще не се учудвам!
    В работата си ежденвено се сблъсквам с това как държавата полага неимоверни усилия да се стовари с цялата си тежест върху обикновения човек, като същевременно нехае за едрите риби...
    Константин Фъртунов

  9. #29
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Така е, ние като честни и съвестни граждани на държавата трябва да си плащаме всички видове данъци не само да ревем че няма държаваДържавата това сме ние всички който живеем тука.И аз минах по този път ама си плащах с кеф защото ме научиха кое и как става Живота е прекрасен

  10. #30
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Момци,
    За да не отварям нова тема, ето и моето питане:
    Знаете ли защо е станала толкова трудна доставката на модели и части от ХК? Днес за два пикливи самолета писах и вадих що документ има от ХК и PayPal. Накрая ме караха и да декларирам, че са без апаратури. Ние да не сме терористи бре да му еб. ......
    Ако не си обявил реалната стойност, ти първи си нарушил закона. Казвам "ако", защото не знам дали е така. След като нарушиш закона, не се учудвай защо ти искат от пиле мляко.
    Освен това "два пикливи самолета" за мен означава два обемисти пакета. Нима очкаваш два големи, крехки и чупливи предмета със стикери за застрахователна сума да дойдат от другия край на планетата направо на холната ти масичка? Те хора се губят и мрат при подобни маршрути, та за "два пикливи модела". Надявам се разбираш какво искам да кажа...

    В акаунта ти в ХК срещу всяка направена покупка има фактура. Можеш да си я принтираш и това е документа, който се иска от теб пред митничарите. Там транспортните разходи са изчислени ОТДЕЛНО от сумата на покупката и така имаш шанс да не бъдат обложени с данък. Разпечатка от ПейПал нямат законово право да ти искат, освен с прокурорско нареждане!!! Най-малкото, защото може да НЕ си платил чрез системата Пейпал, а по друг начин.
    Следващият път като те извикат, можеш да си изтеглиш и 4-те странички, касаещи получаването на пратки от трети страни, които се намират в приложен документ на сайта на митниците на най-видно място. В комбинация с фактурата и малко знания, относно правата ти, няма да имаш НИКАКВИ проблеми!


    П.п. В Пловдив при рижата ли си получи пратката или в друг град?
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен