+ Ново Мнение
Страница 3 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 48

Тема: Тренер .46

  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    А какво фолио ползваш? И можеш ли да кажеш приблизително колко трябва за обличането. Следя темата с интерес и се надявам облитането да е успешно. дай боже януари и аз да се сдобия с подобен
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  2. #22
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Фолио от хоби кинга съм взел две ролки червено 5м и бяло 10м, не е лошо, харесва ми. С тези ролки ще направя поне 5 самолета може и повече. Мисля че беше 8 долара за 5м когато го взимах.
    Като количество не съм мерил точно, ама груба сметка на око едно към гъотере:
    -Тялото е дълго 102см, широко в най-широката си част 10см. Има четири страни-значи най-простата сметка казва 104смх40см за тялото.
    -Вертикален стабилизатор-грубо 30х20смх2=60х20см
    -Хоризонтален стаб-57х22х2=57х44см
    -Крило-150х25х2=150х50см
    Ролките с фолио са с ширина от 64см и дължина мисля че кратна на по 5м=8долара когато се поръчва от хобикинга. Цветовете си имат номер по които да се поръча. Аз съм си позволил само два цвята и затова самолетите ми са с два цвята - отгоре бяли отдоло червени :). Тази комбинация ми е харесала най-много през годините. Червеното се вижда от голямо разстояние когато модела е над тебе на фона на небето, а бялото не се нагрява от слънцето много когато модела стои цял ден на слънце. Бялото също добре се вижда и на синъо небе.
    Преди съм ползвал и ораковер но е прекалено скъпо в конрад и се отказах от ораковера докато не ударя поне една петица от тотото.

  3. #23
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Хоризонталния стабилизатор няма да мога да използвам от оригинала стария защото имам чувството че ако стисна балсовите летвички ще потече рицин толкова много се е напил и той. Когато му свалих фолиото с цел да го преоблека видях че и тои както и първата една трета от тялото е ужасно просмукан с рицин. Докато чакам да ми доиде музата да нарежа няколко балсови летвички за хоризонтален стабилизатор довърших горе доле целия чертеж на модела в солид. Не съм му придавал фотоизглед защото не виждам смисъл. Чудя се дали да не пусна и още едно трето поред малко по дълго крило с планерджийски профил, с цел да се получи един вид мотопланер, но може би това ще е третото крило което ще правя за този модел след второто което ще е със симетричен профил.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	sborka tr46 v sw2007.jpg‎
Views:	673
Size:	50.1 KB
ID:	5332  

  4. #24
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Направих и хоризонталния стабилизатор с летвички балса 10х8мм. Снощи го слепих за десетина минути, днес пак за десетина минути минах една шкурка да заобля ръбовете за да е готов за обличане с фолио. Теглото му е 32грама, оригинала в същия вид и размер, но с рицин в него е 38грама за сравнение.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	11.Xor stab TR46.JPG‎
Views:	594
Size:	36.4 KB
ID:	5333  

  5. #25
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    облекан с фолио
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	12.Xor stab TR46.JPG‎
Views:	602
Size:	24.4 KB
ID:	5334  

  6. #26
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Малко продължение по хоризонталния стабилизатор. Клапата я изрязох на лазера от по две парчета шперплат 3мм.=6мм дебела да стане за по лесно и бързо, и да не си играя да лепя балса. Оригинала двойно по малък като площ на тази клапа е от плътна балса 4мм. дебел.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	14.Xor stab za TR46.JPG‎
Views:	598
Size:	32.8 KB
ID:	5335   Click image for larger version

Name:	13.Klapi na xor stab 34grama.JPG‎
Views:	594
Size:	29.2 KB
ID:	5336   Click image for larger version

Name:	15.Klapa xor stab.JPG‎
Views:	584
Size:	26.6 KB
ID:	5337  

  7. #27
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    След като са готови вертикален и хоризонтален стабилизатор идва време за тяхното слепване към тялото. Тук макар че се знае от почти всеки ще споделя как ги слепвам щото темата е за тренер и се предполага че за някои това ще е първия, или втория модел.
    Първо нивелирам тялото да е строго хоризонтално по двете плоскости крен и тангаж с нивелир, после слагам хоризонталния стабилизатор-това е важно при този модел винаги първо да се слепи хоризонтален стабилизатор и чак след това вертикален. Ако първо се слепи вертикалния стабилизатор после няма как да се мушне в отвора на тялото хоризонталния стабилизатор!!! Хоризонталния също се нивелира както тялото да е хоризонтален в двете плоскости и да е на 90градуса спрямо тялото, също и с рулетка да се мерне разстоянието от носа на модела до края на хор стаб да е еднакво от двете страни лява и дясна. След около 30 мин когато дръпне лепилото на хоризонталния стабилизатор се лепва и вертикалния. При вертикалния основно се гледа да бъде строго по осевата линия на тялото за да не завива модела и да няма нужда от голямо тримиране. Също и да бъде строго вертикален-това го правя с два триъгълника поставени на хоризонталния стабилизатор за хоризонтална основа и допряни към вертикалния така имаме точно 90 градуса между хоризонтален стабилизатор и вертикален стабилизатор.
    След тази високотговорна и строго специфична операция на слепване, при която не трябва да има грешка модела започна да добива вид.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	16.TR46  400grama.JPG‎
Views:	621
Size:	98.7 KB
ID:	5338  

  8. #28
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Монтирах и тягите за управление на хоризонталния и вертикалния стабилизатор.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	17.Upravl xor i vert stab.JPG‎
Views:	609
Size:	78.1 KB
ID:	5339  

  9. #29
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    Как се развива проекта, до къде стигна?
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  10. #30
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    През изминалата седмица нищо не съм пипал, съблякал съм оригиналното крило преди десетина дена. Ще го облека с новото фолио тези дни когато се видя по свободен. Крилото съм го начертал иначе без захващането на колесника. Това захващане на колесника след като го начертая модела ще бъде изцяло готов за рязане.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен