Резултати от анкетата: Изберете най-подходящото предложение за ново лого на Modelist.bg

Гласували
94. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Лого 1

    36
    38.30%
  • Лого 2

    41
    43.62%
  • Лого 3

    17
    18.09%
+ Ново Мнение
Страница 3 от 4
ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 31

Тема: ВТОРИ ЕТАП на гласуването за ново лого на форума

  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    2

    И аз давам един глас за номер 2

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    Лого N2 беше моят фаворит но в по предни вeрсии.Сега наистина е претрупано и моделите изглеждат като вързани . Лого N3 ми напомня някак за Моделистика /символиката я оставям на страна/.Та остава само лога N1.

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Харманли
    Мнения
    1

    Ново лого

    Лого номер 3.Началото на модела започва от триъгълник,хартия и молив.

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    21

    ......

    Аз също гласувах за лого № 3 другите лога не загатват ни най малко за моделизъм, за създаване на модели и изработката им , по скоро са подходящи за магазини за играчки.
    Н.Иванов

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Varna
    Мнения
    1

    Още един глас за номер 2

  6. #26
    Автор Аватар на Slav_s
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    120

    Определено номер 1
    Слави Чорбанов
    София GSM: 0889 290 525

  7. #27
    Потребител Аватар на Svetoslav
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    172

    Резултат от финалното гласуване за ново лого на Modelist.bg

    На 12.09.2012 приключи гласуването за избор на ново лого на Modelist.bg. Анкетата вече е заключена, но в темата можете да пишете отзивите си относно класацията.

    Във вота взеха участие общо 94 потребители на форума, които са гласували за:
    • Лого 1: 36 гласували
    • Лого 2: 41 гласували
    • Лого 3: 17 гласували

    Част от тях са пренабрегнали правилата на конкурса и следва да бъдат изключени, както следва: 7 потребители, нарушили т.6:
    Няма да се отчитат гласувания от потребители, регистрирани след датата на започване на гласуването (06.08.2012)

    и потребител, който е регистрирал повече от един акаунт с идентичен IP адрес.

    Гласували преди датата на обявяване на 1-ви кръг

    Потребител cdman, гласувал за Лого 1, регистриран на 02.9.2012
    Потребител RCFlyer, гласувал за Лого 1, регистриран на 23.8.2012
    Потребител Ervin, гласувал за Лого 2, регистриран на 1.9.2012
    Потребител foxybg21, гласувал за Лого 2, регистриран на 23.8.2012
    Потребител G.Peev, гласувал за Лого 2, регистриран на 23.8.2012
    Потребител marto, гласувал за Лого 2, регистриран на 03.9.2012
    Потребител p.najdenow, гласувал за Лого 2, регистриран на 23.8.2012

    Гласували от идентичен IP адрес

    Потребител RCFlyer, гласувал за Лого 1, с IP адрес 212.84.206.250
    Потребител belchinov, гласувал за Лого 2, с IP адрес 83.148.80.155
    Потребител BRCModels, гласувал за Лого 2, с IP адрес 83.148.80.155
    Потребител foxybg21, гласувал за Лого 2, с IP адрес 212.84.206.250
    Потребител G.Peev, гласувал за Лого 2, с IP адрес 212.84.206.250
    Потребител p.najdenow, гласувал за Лого 2, с IP адрес 212.84.206.250

    Вижда се, че BRCModels и belchinov стоят зад един и същ IP адрес, но от друга страна акаунтите им отговарят на правилото за първоначална регистрация. Поради тази причина сме изключили само единият акаунт от вота.

    Резултатът след направените проверки е:
    • Първо място: Лого 2, предложено от Mencho (35 гласа)
    • Второ място: Лого 1, предложено от vjordanov (34 гласа)
    • Трето място: Лого 3, предложено от worldchanger (17 гласа)


    Това са първоначалните данни при които победител в класацията е предложението на Menchno, но тъй като първите две предложения са с много близки стойности на гласовете, ще изследваме в подробности данните от вота и чак след това ще обявим окончателният победител.

    Ето и хистограма на гласувалите. Интересно е, че единствено за Лого 2 са гласували потребители на форума с активност над 200 мнения.



    Светослав Матеев

  8. #28
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Само за Тройката няма машинации какво показва това.
    Според мен нещата хич не са читави.
    Как лого 2 дръпна така изведнъж
    Анатоли Бовянски
    София

  9. #29
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Не съм се логвал във форума и дори не съм го поглеждал от много време. Идеята беше да не се намесвам под никаква форма в обсъжданията и гласуванията, за да не стане така случайно да повлияя на мнението на някого. Сега вече мога да си кажа и моето мнение.

    От трите кандидата за призово място на мене най-много ми харесва ЛОГО НОМЕР 1. Съображенията ми са следните:

    1. Лого 3 не става. Ефекта при него е само и единствено в контрастните цветове. При други цветови комбинаци ще изглежда зле. При намаляване на размера до малка иконка или банер също ще изглежда зле. При увеличаване на размера за плакат задната размазана схема ще изглежда противно. Молива винаги трябва да е жълт, защото при други цветове ще изглежда много зле, особенно ако се наложи да е черно-бял.

    2. Лого 2 е добро, но само във вида, в който е в момента. Има обаче недостатъци, които не знам дали ще могат да бъдат отстранени в окончателния вариант. Те са следните:
    - Тънките косъмчета от буквата М до различните модели буквално ще изчезнат, когато логото се намали до размер на иконка или малко банерче.
    - Самите модели първосигнално ми напомнят на детски играчки, а не на някакво сериозно високотехнологично хоби.
    - Буквата М с тези ококорени очички придобива сериозен смисъл само ако се употреби с антенката и радиовълните. Без нея пак изглежда много детски и навява асоциации на страх или учуденост в малко дете.
    - Нямам си никаква представа какви модификации са възможни, когато се постави изискването за банери с различни размери - тънък и дълъг или напр. квадратен.

    3. Ако бях гласувал, щеше да е за ЛОГО 1. То няма посочените по-горе недостатъци. Картинката е автономна и може да се слага отстрани или отгоре на надписа. По този начин са възможни вариации с всякакви размери на банера. Възможни са и всякакви цветови схеми. Двата модела изглеждат сериозно. Навяват асоциации за високи технологии, а не за детски играчки. Картинката с моделите може да се използва и отделно от надписа. Дори вече съм си я избрал за аватар. Само изчаквам да получа нейния окончателен векторен вариант.

    И последното и най-важното - когато човек погледне рафт в магазин или напр. картина със сгради или каквото и да е нещо друго, първосигнално в него възниква положителна или отрицателна асоциация. През първите 5 секунди се появяват истинските усещания за красиво или грозно, хубаво или лошо, елегантно или нескопосано, и т.н и т.н. По-продължителното разглеждане, както и обсъждането на детайли с други хора, вече започват да замъгляват преценката, защото в нея започват да се намесват много допълнителни фактори. Истински и неподправени са само първите 5 секунди. Каквото му хареса на човек през тези 5 секунди, това си и остава за цял живот. Всичко останало може да се промени с времето, като по този начин хубавото днес може да е грозно утре.

    Та именно поради тази психологическа особенност на човешкия мозък аз нарочно не съм се логвал във форума от много време. Идеята беше да съхраня преценката си за тези първи 5 секунди. Възложих на сина си да води конкурса и до последно си нямах никаква представа как ще изглежда спечелилото лого. Имах само информация от разговори със сина за някакви имена на хора и кой какво е предложил, кой с кого се е скарал и т.н., но визуална представа нямах абсолютно никаква. И сега преди малко най-сетне настъпи момента да погледна и ЛОГО 1 моментално се наби в очите ми като най-добро. Бих казал дори че е съвършенно. После вече започнах да правя по-подробен анализ и да търся плюсове и минуси в трите предложения. Но това предполагам вече се е извършвало с предубеденост, както обясних по-горе.

    Така или иначе моя фаворит е ЛОГО 1 и ако бях гласувал, двете лога (1 и 2 ) щяха да имат равен резултат.
    Росимир Матеев

  10. #30
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Относно това кой все пак е победителя в конкурса имам следното мнение:

    1. Победител безусловно е НОМЕР 2 и съгласно правилата на конкурса той печели 400 лв., които ще му бъдат изпратени още утре (понеделник).

    2. Извън правилата на конкурса мой личен победител е НОМЕР 1 и извън правилата на конкурса в понеделник ще изпратя 400 лв. и на него.

    3. И на двамата победители ще възложа окончателна разработка на техните варианти във векторен формат и в различни цветови схеми и вариации, както и в различни геометрични размери за различни приложения. За това естествено ще си заплатя допълнително колкото е необходимо.

    4. Окончателното решение кое от двете лога ще използвам на сайта ще направя аз, като тука преценката вече ще е не от дизайнерска, а от функционална гледна точка (дали подхожда за различни видове приложения с различни геометрични размери и цветови схеми).

    5. И на двамата победители ще предложа в бъдеще срещу заплащане да съдействуват в разработката на различни видове дизайни за нуждите на фирмите, които управлявам. Направата на добри дизайни си е цяло изкуство. Колкото и да са гениални дизайнерите, които съм назначил на работа, те рано или късно се изчерпват в генерирането на идеи. Освен това е много трудно за един дизайнер да излезе от черупката (границите на въображението), които той сам си е наложил. Поради тази причина ползването на външни дизайнери е много важно за една фирма, особенно когато тези дизайнери не са обременени с фирмената дизайнерска история. Тогава и само тогава те наистина могат да изгенерират добри и свежи нови идеи.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен